Uczeń Ucznia Mistrza ?

Praca na zasadzie ucznia i mistrza. Tu możecie zadawać pytania i głośno się zastanawiać nad Waszą pracą

Moderator: Kapelusznik

Alicja
Alicja

Post Pt mar 15, 2013 4:45 am

Uczeń Ucznia Mistrza ?

Nie wiem, czego oczekuję pisząc tu. Chyba już nie rady, bo wszystko z godziny na godzinę robi się oczywiste.
Mam kolegę. Znamy się półtora roku. Już w pierwszych 5 miesiącach zżyliśmy się bardzo, traktowałam go zawsze jak młodszego brata. Błyskawicznie mi zaufał (znaczna część moich znajomych tak ma). Jesteśmy naprawdę dobrymi kumplami, choć ostatnio... boję się zaburzyć ten obrazek.
Kilka dni temu zostaliśmy zaproszeni na urodziny. Ja, kolega, mój mężczyzna i kilkoro innych, znająca się już długo paczka. Kolega przed wejściem na zabawę wyglądał smutno, więc spytałam. Oznajmił, że nie chce mi powiedzieć, ma duży problem, ale boi się, ze go wyśmieję. Po 5 minutach przyszedł i powiedział, że może później wyjdziemy na dwór i wtedy mi jednak opowie. Widać było, że się miotał. W końcu po dwóch, trzech godzinach wyszliśmy, już pod lekkim wpływem procentów. Kolega kręcił się w kółko chyba z 5 minut, aż zaczął opowiadać. Opowiadał i opowiadał, był przejęty, przerażony i w ogóle jakbym miała zaraz wybuchnąć gromkim śmiechem. W jego rodzinie kilka pokoleń wstecz była guślarka. Jego każda babka miała pewne umiejętności magiczne i prawdopodobnie on również je ma. Opowiadał mi ze szczegółami o wszystkim, czego nieświadomie dokonał (kilka uroków, klątw - które powodują u niego teraz, po uświadomieniu, ogromne wyrzuty sumienia, przewidywanie przyszłości, nawet spotkanie z duchem). Jego matka jest przeklęta przez kogoś z rodziny. Wmurowało mnie wtedy. Istotnie, kolega ma pewien dar. Matka opowiedziała mu, co wiedziała. Z tego, co zaobserwowałam i poczułam wynikało, że kolega nie kłamie ani nie wyolbrzymia. W następnych dniach co do tego się upewniłam. Chciał się po prostu wygadać, a ja.. No cóż. Wysłuchałam, upewniłam, że nie jest nienormalny i zaprosiłam do siebie, jak będziemy oboje wyspani, bez ciekawskich świadków i w pełni sił. Kolega chciałby się czegoś ode mnie nauczyć. Tak to nazwał. Poprosił, bym pomogła mu to opanować i móc z tego korzystać (ale nie wykorzystywać, jak podkreślił sam). Jego czyste intencje widać jak na dłoni, jednak... chyba przerasta mnie uczenie kogoś. Jest za wcześnie. Nie czuję się gotowa i chyba nie poczułabym się jeszcze długo, może wcale.
Poprosiłam delikatnie mojego chłopaka o pomoc, za zgodą obopólną obiecali się spotkać. Spotkanie mają jutro. Znają się i lubią tak samo. Mój chłopak 3 lata temu pomógł mi w analogicznej sytuacji. Jednak, dzień po mojej rozmowie z nimi, nagle mój mężczyzna.... został wezwany do dużego miasta, w którym prawdopodobnie będzie pracował. Jak 8 miesięcy nie mógł znaleźć pracy, tak 20 minut po naszej rozmowie, zadzwonił telefon.
Dodam, że kilka dni przed urodzinami śniła mi się ciąża. W ciąży nie jestem, nie jest to też moim strachem ani żadną fobią. W tych snach pieczołowicie opiekowałam się dzieckiem. Po urodzinach sny się skończyły.

Bliska intymna relacja z moim nauczycielem była bardzo kłopotliwa. W momencie, gdy już uporałam się ze sobą, nasze drogi jako uczeń-mistrz rozeszły się i jesteśmy teraz partnerami, przyjaciółmi i kochankami, którzy czasem o tym rozmawiają, ale każdy robi swoje.

Boję, że relacja koleżeńska za bardzo się zmieni i obawiam się, że jeszcze za wcześnie, że mogę popełnić błąd, ale widzę, że wszystko dąży do jednego rozwiązania sytuacji.

Alicja
Alicja

Post Pn paź 07, 2013 2:42 am

Re: Uczeń Ucznia Mistrza ?

Witam, myśle że sen był jednoznaczny: dziecko z Twojego snu to ten Twój uczeń czyli "dziecko" w sprawach "tajemniczych" kiedy spotkałaś go w realu, podświadomość przestała "dawać swoje sygnały" . Myśle poza tym że post zamieściłaś w bardzo dobrym dziale bo w końcu książki Carlosa C. to historia ucznia i mistrza. Kiedyś Ty byłaś uczniem, teraz jesteś po drugiej stronie...

Ciekawi mnie jak ta sprawa się potoczyła ?

Powrót do Carlos Castaneda i Don Juan