Rytułały

Dyskusje o praktykach szamańskich i neoszamańskich. Miejsce, gdzie można podzielić się własnymi doświadczeniami, lub zapytać o radę.

Moderator: Kapelusznik

Alicja
Alicja

Post Wt wrz 18, 2012 4:18 pm

Rytułały

Nie wiem czy dobrze nazwałem temat ale spróbujemy go nakreślić bliżej.
Mam jedno nurtujące mnie pytanie odnośnie moich tradycji i obrzędów z nimi związanych. Jak już w kilku wątkach nakreśliłem wywodzę się z Ukraińskich rodów Sokołowskich. Był to ród sławiący sie w bojach, nie posiadający majątków ziemskich ale za to posiadali wielką władze(jak na tamte czasy). Większość (praktycznie wszyscy) stosowali coś na podób szamanizmu. Rozumiem że szaman w ogólnym znaczeniu ma łączyć sie z tamtym światami dzięki temu pomagać innym bądź sobie. A co jeśli przez nasze obrzedy cierpią inni? To już pod czarną magie podchodzi :ogien: ?;D
Tak ogólnie moje pytanie odnosi sie do tego czy w waszych praktykach stosujecie przemoc, agresje? Czy zdarza wam sie podczas zwykłego treningu(w moim wypadku poligon/strzelnica) odnosić wrażenie ze nie jestescie sobą a po czesci ktoś inny wami steruje? Tak kilkanascie sił na raz łącznie z wami pomaga wam w dotarciu do celu?;>

Muchomorzysko
Muchomorzysko

Post Pt sie 30, 2013 11:10 am

Re: Rytułały

Chaabaal napisał(a): Rozumiem że szaman w ogólnym znaczeniu ma łączyć sie z tamtym światami dzięki temu pomagać innym bądź sobie.

Jak już wielokrotnie pisaliśmy: szaman jest inicjowany wszystko inne to jedynie praktyki zaczerpnięte od szamanów. Szaman leczy, jest strażnikiem tradycji i jest silnie związany ze swoją społecznością, neoszaman dąży do samorozwoju.Techniki podobne cele inne.

Chaabaal napisał(a): A co jeśli przez nasze obrzedy cierpią inni? To już pod czarną magie podchodzi :ogien: ?;D
Tak ogólnie moje pytanie odnosi sie do tego czy w waszych praktykach stosujecie przemoc, agresje?

Jest jeszcze coś takiego jak karma. A magia sama w sobie nie jest ani zła ani dobra, ani czarna, ani biała(jest wielokolorowa). To intencje mogą być złe lub dobre.
"Ten, który walczy z potworami powinien zadbać, by sam nie stał się potworem. Gdy długo spoglądamy w otchłań, otchłań spogląda również w nas." F.Nietzsche

Gdy uczeń jest gotowy nauczyciel sam się znajdzie

Powrót do PRAKTYKA