Jak zacząć?

Dyskusje o praktykach szamańskich i neoszamańskich. Miejsce, gdzie można podzielić się własnymi doświadczeniami, lub zapytać o radę.

Moderator: Kapelusznik

Alicja
Alicja

Post Śr lis 14, 2012 1:52 pm

Jak zacząć?

Witam,
jestem nowym użytkownikiem na forum, zdecydowałem się nauczyć czegoś nowego,
dowiedzieć czegoś pozytywnego. Wcześniej pracowałem medytując, pracując z energią, miałem też do czynienia z różnymi rodzajami magii. Ale teraz chciałbym zapytać się Was, co polecacie na początek mojej podróży z szamanizmem.
Wiarygodne książki gdzie będą opisane praktyki krok po kroku lub teoria. Coś z czego dowiem się większości albo i
wszystkiego na temat tej dziedziny ezoteryki. W dzisiejszych czasach ciężko znaleźć coś wiarygodnego a i staram się
zgłębiać prawie każdy rodzaj ezotetyki/okultyzmu który mi przypadnie więc jest tego sporo. Przez spory czas szukałem
swojej ścieżki na drodze ezoteryki, już nawet od dawnych lat ale teraz czuję że chcę w coś wejść, potrzebuję czegoś.
Tak więc proszę Was o pomoc.
Pozdrawiam.

Żółwiciel
Żółwiciel

Post So lis 17, 2012 12:13 am

Re: Jak zacząć?

To ja zapytam co warto wiedzieć, ale od samego początku ezoteryki, nie tylko szamanizmu.

Żółwiciel
Żółwiciel

Post So lis 17, 2012 9:01 pm

Dodam że mam 13 lat więc proszę o jakie takie zasady bezpieczeństwa jak można.

Żółwiciel
Żółwiciel

Post So lis 17, 2012 9:01 pm

Dodam że mam 13 lat więc proszę o jakie takie zasady bezpieczeństwa jak można.

Żółwiciel
Żółwiciel

Post Śr gru 12, 2012 10:52 pm

Jesteś bardzo młody i w tym wieku Twoja psychika ma spory potencjał, i w zasadzie nie można do końca przewidzieć kim i jaki będziesz za parę lat. Dlatego mówi się, że psychika do ok 20 roku życia jest nieukształtowana. Póki jest nieukształtowana jest dość kruchą siecią emocji, którą możesz poplątać min. zajmując się okultyzmem itp. Jeśli pytasz o zasady bezpieczeństwa dla siebie - nie zdobywaj doświadczenia praktycznego przez najbliższe lata. Jeśli wytrzymasz będziesz silniejszy i skuteczniejszy. Wiem, że to wszystko wydaje się bardzo pociągające, ale może bardziej się takim wydaje, niż na prawdę takim jest.
Ćwicz ciało i umysł. Sztuki walki, medytacja, śnienie. Nie zaniedbuj szkoły, postaraj się pójść do dobrego liceum. Tyle. Posłuchaj, a za kilka lat bedziesz zbierał owoce, pracy w którą w siebie włożyłeś.

Żółwiciel
Żółwiciel

Post Cz gru 13, 2012 10:02 am

A oobe wchodzi w grę? Tak pytam bo raz, nie wiem, czy był to sen czy oobe ale podniosłem głowę w moim pokoju, czułem ją, opuściłem i zaczął się tunel z kolorami i koniec budzę się.

Żółwiciel
Żółwiciel

Post N gru 16, 2012 8:00 pm

Ajć dopiero się dopatrzyłem że napisałem 13lat a mam 14. :rotfl: :rotfl:

Szalony Kapelusznik
Szalony Kapelusznik

Pochwały: 1

Post Śr gru 26, 2012 10:51 am

Ahriman napisał(a):Witam,
jestem nowym użytkownikiem na forum, zdecydowałem się nauczyć czegoś nowego,
dowiedzieć czegoś pozytywnego. Wcześniej pracowałem medytując, pracując z energią, miałem też do czynienia z różnymi rodzajami magii. Ale teraz chciałbym zapytać się Was, co polecacie na początek mojej podróży z szamanizmem.
Wiarygodne książki gdzie będą opisane praktyki krok po kroku lub teoria. Coś z czego dowiem się większości albo i
wszystkiego na temat tej dziedziny ezoteryki. W dzisiejszych czasach ciężko znaleźć coś wiarygodnego a i staram się
zgłębiać prawie każdy rodzaj ezotetyki/okultyzmu który mi przypadnie więc jest tego sporo. Przez spory czas szukałem
swojej ścieżki na drodze ezoteryki, już nawet od dawnych lat ale teraz czuję że chcę w coś wejść, potrzebuję czegoś.
Tak więc proszę Was o pomoc.
Pozdrawiam.

Przede wszystkim zacznij od podstaw wiedzy czym jest szamanizm a czym nie jest. Nie pchaj się od razu w praktyki. Wbrew powszechnej na forach ezoterycznych opinii, szamanizm nie jest drogą latwą, miła i przyjemną.
Książki do przeczytania to:
O szamanizmie:
Peter Vitebsky „Szaman. Magia, tradycja, rzeczywistość”, Wyd. Świat Książki, Warszawa 1996.
Andrzej Szyjewski „Szamanizm”, Wyd.WAM, Rok wydania: 2005
Medicine Grizzlybear Lake, „Indiański uzdrowiciel”, Wyd. KOS, Katowice 2004
Jerzy Wasilewski „Podróże do piekieł”, Warszawa, Ludowa Spółdzielnia Wydawnicza 1979
Eugeniusz Fajdysz "Kosmos Mistyczny", Wyd. INNE 1999
Geseko von Lüpke "Dawna mądrość na nowe czasy." Są to rozmowy ze świętymi i szamanami XXI wieku.
Hoppál Mihály "Szamani eurazjatyccy"

Inne nie szamańskie ale bardzo przydatne::
"Zlota gałąź" Frazera
Leksykon znaki świata - omen, przesąd, znaczenie - Piotr Kowalski.
13 pierwotnych matek klanowych - Sams Jamie (ta książka spodoba się na pewno wszystkim paniom, które czują związek z naturą, bo stricte pogańska czy szamańska nie jest).
Bogowie, demony, herosi. Leksykon, pod red. Zbigniew Pasek

To tylko kilka z pozycji podstawowych do przeczytania.

Fiodor23
Ezoteryka to duży wór roznmaitości. Więc warto sprecyzować dokładniej swoje zainteresowania.
I nie spieszyć się. Jak Ci napisal HeironStepowy jesteś jeszcze bardzo młody. I na Twoim miejscu zastosowałabym się do jego rady.
Czytaj i zdobywaj wiedzę troche o tym, trochę o tamtym co Cie interesuje. Zdobądź podstawy do tego, by za kilka lat móc wejść w praktyke tej ścieżki, ktora Ci najbardziej będzie odpowiadała. To co dziś mozesz uznawac za fascynujące, za rok będzie Cię śmieszyć lub nudzic. Dlatego ten okres mlodzieńczy wykorzystaj by poznać rożne drogi, dowiedziec sie o nich jak najwięcej, by potem wybrać coś do praktyki.
Gdziekolwiek bym nie dotarła, będę zawsze we właściwym miejscu i czasie przeznaczonym.

http://www.ezodar.blogspot.com/
http://www.ezodar.pl

Powrót do PRAKTYKA