Szałwia wieszcza (Salvia Divinorum)

O ziołach i ich zastosowaniu.

Moderator: Kapelusznik

Post Pn sie 25, 2008 8:51 pm

Skrzydlata istota opisana w Necronomiconie. Shantaki zamieszkuja plaskowyz Leng. Mozna je takze wezwac i uzyc jako wierzchowcow do swiatow zewnetrnzych.

Post Wt sie 26, 2008 12:25 pm

zjawa realna napisał(a):O, bardzo ciekawe doświadczenie. A co to była za mantra?
Jedno z moich doświadczeń z SD jest tu: http://nut.blog.pl/archiwum/index.php?nid=9490657 - miałam ekstrakt x10 ale zapaliłam zwykła zapalniczką coś ok. pół "bucha" - chciałam sprawdzić ten ekstrakt ;)

To była mantra buddyjska, ochronny parasol. Z jednej strony doświadczyłam działania mantr i w końcu rozumiem, a z drugiej strony nie doświadczyłam tego, czego mogłam doświadczyć, gdybym była sama. Teraz już wiem, że jesli kiedykolwiek będę doświadczać Salvii, to chcę być sama.

Wasze doświadczenia mówią mi, że faktycznie z tą rośliną, to niewiadoma.

A może z tym podejściem, to właśnie jest tak, że dla początkujących, nie na akzdego działa? Wybiera kogo chce.
Po co komuś, kto już wie, i potrafi poruszać się sam?

Post Wt sie 26, 2008 1:37 pm

sous sol napisał(a):Po co komuś, kto już wie, i potrafi poruszać się sam?

Ale to pytanie bylo odnosnie czego? Bo nie zalapalem.

A bdw z szalwia chyba tak bywa, ze wlasnie nie na kazdego dziala. Ja palilem kilka razy z osobami niedoswiadcoznymi i na nie dzialala bardzo slabo. Moje pierwsze spotkanie tez bylo slabe...
A teraz dziala na mnei abrdzo silnie. Po extrakcie bym chyba ducha wyzional. :P

Post Wt sie 26, 2008 4:32 pm

Zabawne, na mnie to właśnie za pierwszym razem podziałała najsilniej.
Teraz korzystam z suszu, ale kiedyś chce popracować z ekstraktem, ale tylko i wyłącznie z powodu trudności technicznych palenia suszu. Planuje też popracować z żuciem liści, choć na to ponoć trzeba zaplanować sobie całą noc.

Post Wt sie 26, 2008 5:04 pm

Jak poracuejsz z zuciem, podziel sie doswiadczeniami. Chetnie skorzystam. ;)

Post Wt sie 26, 2008 6:04 pm

Strzygon napisał(a):Ale to pytanie bylo odnosnie czego? Bo nie zalapalem.

Ano, nie dziwne, poleciałam z myślą, zapominając o kontekście.

Początkującemu niezwykle trudno zrozumieć, poczuć duchowy świat, rośliny mogą to ułatwić.
A tak poza tym, to jednak wolę sama przecierać szlak, żadnych dobrych rad, systemów, schematów i wierzeń i proszę nic o konsekwens;)

Post Wt sie 26, 2008 8:14 pm

Dream, jeśli chodzi o przygotowanie to faktycznie, zwłaszcza to radyjko było niewypałem - moje zwykłe przeoczenie szczegółów :p

Sous sol - a co to znaczy "konsekwens" ?
No a tak poza tym - to lepiej nas nie czytaj, bo jeszcze się czegoś dowiesz ;)

Post Wt sie 26, 2008 9:09 pm

Zjawo Realna masz zupełną rację:) kilka dni temu jeszcze o tym nie wiedziałam. Dlatego już zmykam
i dziękuję wszystkim za chwilkę uwagi:)

Lisek pozdrawia am;)

Marcowy Zając
Marcowy Zając

Post Śr sie 27, 2008 1:36 am

sous sol napisał(a):Lisek pozdrawia am;)

:>

Ps. A wy tu nie jesteście jacyś przewrażliwieni wszyscy? :patyk:

... fajka pokoju by się przydała, ale nie jakaś hardcorowa Szałwia, tylko MakePeaceNotWar-Ziółko... zaraz by się wszyscy zrozumieli bez słów :D
Deep into that darkness peering, long I stood there, wondering, fearing, doubting, dreaming dreams no mortal ever dared to dream before /Edgar Allan Poe/

Post Śr sie 27, 2008 1:08 pm

Lilith wszystko jest dobrze:)
Pewnie czasem tu zajrzę, podoba mi się to forum, ale jeśli chodzi o rośliny mocy, to chyba nie chcę sugerować się czymkolwiek, no i ostatnio za dużo teorii w moim życiu. Przyznaję, że są tu tematy, które silnie mnie przyciągają, szczególnie nekromancja i sny. O nekromancji nie mam bladego pojęcia, ale śmierć to mój nieodłączny towarzysz życia i przyznaję, że czuję się z tym trochę samotna. Pewnie, że przydałby się przewodnik, no, ale jak go nie ma, to mówi się trudno.

pozdrawiam:)

Post Cz sie 28, 2008 3:45 pm

oo, jak się temat rozwinął! ;)
a ja w międzyczasie stwierdziłam, że jeszcze poczekam z Szałwią, aż będę czuła, że to "ten" moment.

Post Śr paź 15, 2008 2:46 pm

O, a ja ostatnio w podróż z szałwią wzięłam bęben i dało to bardzo ciekawe efekty.
Cała podróż była związana z żywiołem powietrza. Zaczęło się od wizji pustyni, szumu piasku, potem pojawiła się moja Kobra i we mnie weszła.
Następnie przyszły jakieś duchy indiańskie (pd ameryka), miałam uczucie kontaktu z czarownikiem indiańskim, albo sama nim byłam.

Ciekawie zachowywał się Runi (kot) - patrzył na mnie ze sporego dystansu, potem chyba uciekł, a później przez cały następny dzień mnie unikał, jakby się bał i nie chciał ze mną kontaktu (co jest bardzo nietypowe dla niego, bo zwykle się bardzo kontaktu dopomina).

Post N gru 14, 2008 6:44 am

coś mi zaczyna PACHNIEć :faja: ALISTEREM CROWLEYEM :czytaj:

Post N gru 14, 2008 7:07 pm

A co ci pachnie Crowleyem? :>

Muchomorzysko
Muchomorzysko

Post N gru 14, 2008 8:22 pm

chyba chodzi o jego zamiłowanie do używek i hulaszczego trybu życia, ale już wiele razy pisaliśmy że rośliny mocy to nie używki....
"Ten, który walczy z potworami powinien zadbać, by sam nie stał się potworem. Gdy długo spoglądamy w otchłań, otchłań spogląda również w nas." F.Nietzsche

Gdy uczeń jest gotowy nauczyciel sam się znajdzie

Żółwiciel
Żółwiciel

Post Cz lip 05, 2012 12:47 pm

Re: Szałwia wieszcza (Salvia Divinorum)

Witajcie. Jako że przede mną pierwsze palenie Szałwii Wieszczej, a w temacie jestem zupełnie zielony (sic!), chciałbym zapytać jaką dawkę (suszu) polecacie przyjąć na pierwszy raz. Z góry dzięki za odpowiedź :)

Kot z Cheshire
Kot z Cheshire

Post Pt lip 06, 2012 1:17 am

2/3 małej fajki wodnej, zupełnie starczy, zapalniczka żarowa.

Żółwiciel
Żółwiciel

Post Pt lip 06, 2012 11:10 am

Dzięki :)

Kot z Cheshire
Kot z Cheshire

Post Wt lip 10, 2012 12:38 am

bez wyrobionych receptorów nici z zabawy więc ...
doczytaj, przygotuj się.
Poprzednia strona

Powrót do ZIELARSTWO