angina

Najważniejsza powinność szamana; tutaj w znaczeniu nie tylko leczenia indywidualnego, ale także uzdrawiania relacji i miejsc.

Moderator: Kapelusznik

Muchomorzysko
Muchomorzysko

Post N lis 22, 2009 1:49 pm

angina

od dziecka mialam chroniczne problemy z gardlem. kilka razy w roku angina to byla norma. w pewnym momencie mojego zycia stwierdzilam ze mam juz dosyc i cos trzeba z tym zrobic, ze jest to jakas blokada ktora trzeba rozpracowac. moj czlowiek od szamanizmu powiedzial mi taka rzecz: miejsca slabe sa jednoczesnie miejscami mocy, to my decydujemy o tym czy sa one slabe czy mocne. to byla inspiracja. pojechalam na warsztaty spiewu. byl to tydzien bardzo intensywnej pracy nad wydobywaniem glosu. zaczynalam praktycznie od zera. cos puscilo i od tamtego czasu spiewam. coraz wiecej, coraz mocniej. zaczely puszczac kolejne blokady, wyrazania siebie i swoich emocji. mowienia o tym co mi nie pasuje. od tamtego czasu, jakichs kilku lat nie choruje juz prawie w ogole na gardlo. zauwazylam tez ze zaczyna mnie bolec zawsze wtedy gdy jest jakas niewypowiedziana kwestia z jakas osoba, typu emocje, zwlaszcza te negatywne. po rozmowie z taka osoba bol znika. zaczelam tez spotykac coraz wiecej spiewajacych ludzi. wyrastaja jak grzyby po deszczu. przynosza mi nowe piesni. piesni ktore staja sie zyciem.

Szalony Kapelusznik
Szalony Kapelusznik

Pochwały: 1

Post Cz mar 04, 2010 9:04 am

Bardzo Ci dziękuje za ten post. Ja też od dziecka miewam problemy z gardłem. I zauważyłam, ze wynikały one z braku możliwości wyrażenia siebie i pewnych swoich słów, ze tak to ujmę.
Później, kiedy poszłam w świat i znalazłam swoją drogę, kłopoty z krtanią ustąpiły jak ręka odjął.
Niestety wróciły, gdy los skierował mnie znowu na "stare śmieci".
Dziś właśnie charczę i chrypię :zemdlal:

Widać stary sprawdzony sposób: "Nie daj się zakrzyczeć i mów co myślisz" to najlepszy sposób na zachowanie zdrowego gardła. I nie tylko
Gdziekolwiek bym nie dotarła, będę zawsze we właściwym miejscu i czasie przeznaczonym.

http://www.ezodar.blogspot.com/
http://www.ezodar.pl

Muchomorzysko
Muchomorzysko

Post Cz mar 04, 2010 10:37 am

Wierzba napisał(a):"Nie daj się zakrzyczeć i mów co myślisz"

bardzo ładnie ujęte.

co do starych śmieci widac masz cos tam jeszcze do zrobienia lub zobaczenia. ja wrocilam kilka lat temu na stare smieci, ale na innych zasadach. to jest miejsce w ktorym wiele blokad we mnie powstalo. myslalam ze mieszkanie tam otworzy we mnie jakies stare rany o ktorych nie chcialam pamiętać. ale tak sie nie stało. przeszłość jest obecna ale nie ma juz wpływu na moje emocje. tak to teraz czuje. czuje tez jakąś siłe płynącą z tego że mieszkam właśnie tu, w miejscu od którego cały czas uciekałam. fajnie jest sie temu przyjrzec juz z innej perspektywy. inaczej juz patrze na swiat i ludzie patrza na mnie inaczej. ci sami zresztą co kiedyś. niby to samo stare miejsce ale zupełnie inne. jak dla mnie związane z teraźniejszością na którą czasem nakłada sie obraz przeszłości. przeszłości która jest już tylko starą fotografią, informacją z którą moge zrobić coś dalej.

thx za piwko

Szalony Kapelusznik
Szalony Kapelusznik

Post Cz mar 04, 2010 12:44 pm

Dokładnie jest tak jak piszesz. Wróciłam na starych zasadach ale czasem stare nawyki innych wracają. Pora to zmienić.
Dziękuję Ci bardzo.
Gdziekolwiek bym nie dotarła, będę zawsze we właściwym miejscu i czasie przeznaczonym.

Żółwiciel
Żółwiciel

Post Śr kwi 07, 2010 12:50 pm

U mnie sytuacja wyglądała podobnie. Z tym, że bloki dawały znać o sobie w obrębie płuc, krtani i zatok. Wynikało to również z problemów z wyrażaniem siebie i chorobliwą nieśmiałością na pewnym etapie życia.Ja co prawda czyściłem to z poziomu ciała przyczynowego/duszy, ale twoja metoda jest również ciekawa. Tym bardziej, że ja też uwielbiam śpiewać;)

Muchomorzysko
Muchomorzysko

Post Śr kwi 07, 2010 5:26 pm

Szaman_Wiejski napisał(a):Ja co prawda czyściłem to z poziomu ciała przyczynowego/duszy, ale twoja metoda jest również ciekawa. Tym bardziej, że ja też uwielbiam śpiewać

myśle że można czyścić z różnych poziomów. dla mnie akurat ta metoda była dostępna w czasie gdy zajmowałam sie ta sprawa. na mnie podziałało, czy podziała na innych tego nie wiem.

Żółwiciel
Żółwiciel

Post Śr kwi 07, 2010 8:09 pm

belladonna napisał(a):myśle że można czyścić z różnych poziomów. dla mnie akurat ta metoda była dostępna w czasie gdy zajmowałam sie ta sprawa. na mnie podziałało, czy podziała na innych tego nie wiem.

Cóz nie wazne jak ważne, że skutecznie;)

Szalony Kapelusznik
Szalony Kapelusznik

Post Pt kwi 30, 2010 9:11 am

Fakt. Liczy się efekt końcowy.

Alicja
Alicja

Post Pn mar 19, 2012 5:07 pm

Re: angina

Bell a jakim jesteś znakiem zodiaku?? Bo z tego co się orientuję to BYKI mają często wpisane w życie problemy z gardłem.. :glaszcze:

Alicja
Alicja

Post Pn cze 24, 2013 1:20 pm

Ja dopiero od jakiegoś czasu nie mogę wyleczyć gardła. Często miałam problem z gardłem zwłaszcza latem. Teraz po anginie czuję ze nie mogę go wyleczyć cały czas mnie boli tabletki słabo pomagają. Ostatnimi czasu bardzo hamuję się z tym co chce powiedzieć by nie urazić rodziny. Czy myślicie, że u mnie tez może być z tym związane coraz czes trzy ból gardła?
Jak to zmienić?

Żółwiciel
Żółwiciel

Post Pt cze 28, 2013 12:42 am

Zacząć urażać rodzinę.
"Dwie drogi w żółtym lesie szły w dwie różne strony:
Żałując, że nie da się jechać dwiema naraz
I być jednym podróżnym, stałem zapatrzony
W głąb pierwszej z dróg, aż po jej zakręt oddalony,
Gdzie wzrok niknął w gęstych krzakach i konarach;
Potem ruszyłem drugą z nich nie mniej ciekawą,