Ostatnio przeczytana książka i co polecacie.

Miejsce na rozmowy w tematach nie występujących gdzie indziej na forum, ale mimo to pasujących do niego.

Moderator: Kapelusznik

Mecenas Sztuki
Mecenas Sztuki

Post Wt kwi 29, 2008 2:19 pm

Ostatnio przeczytana książka i co polecacie.

Chyba każdy znas uwielbia książki, wiec piszcie, piszcie wszystko na ten temat. Co czytacie, czytaliści i co warto przeczytac ;)

Ja przczytałem ostatnio "W objęciach chłodu" Sandra Brown, bardzo dobry thiller trzymający w napięciu do samego końca.

Pozatym lubię książki Grahama Mastertona, tu mogę wymienić takie klasyki jak : Manitou, Zemsta Manitou, Demony Normandii albo Wyklęty.

Inni ulubioni autorzy to : Koontz, S.King, Brian Lumley, Dan Brown, Terry Prachett i wiele innych :)
Każdy jest, kowalem własnego losu

Post Pn sie 04, 2008 4:16 pm

Wszystkie ksiązki OSHO.

Post Pn sie 04, 2008 4:42 pm

Chyba mogę polecić wszystkie książki Jacka Dukaja, a w szczególności: Lód. Jeżeli ktoś będzie miał okazję, to brać w ciemno.

Marcowy Zając
Marcowy Zając

Post Śr sie 27, 2008 2:26 am

noezb, w Kingu i Koontzu zaczytywałam się w czasach liceum... ach, ten klimacik... :>

Teraz czytam tyle przeróżnych książek, że ciężko by było mi wyliczyć... generalnie zawsze i każdemu polecam Fowlesa - mój mistrz literatury, szkoda że już nic więcej nie wyjdzie spod jego pióra... Hessego też uwielbiam. No i Gaiman of course, kocham tego faceta za jego fantasy-wizje :ok: W sumie wciąż mam sentyment do Kinga, Koontza i Carrolla choć już dawno nic ich mi w łapki nie wpadło ;)

Wymieniałabym tak jeszcze dalej... z polskich Gombrowicza i Stachurę chociażby, z klasyków światowych Wilde'a i Hugo chociażby, że nie wspomnę o Poe czy Dostojewskim... i tak jeszcze długo długo długo... :P

Luuubię książki :nauka: :nauka: :nauka:
Deep into that darkness peering, long I stood there, wondering, fearing, doubting, dreaming dreams no mortal ever dared to dream before /Edgar Allan Poe/

Post Pt wrz 05, 2008 9:05 pm

Ja polecę 'Zwierciadło piekieł" Mastertona. Fajne, ale miałam problem z wypożyczeniem, bo bibiliotekarka jest upierdliwa.xD A jak się mnie później pytała jak wrażenia i powiedziałam, że książka nawet ciekawa, ale nie jakaś super straszna, to się na mnie spojrzała jak na debila.xD
No a poza tym to polecam Tolkienowską trylogię i trylogię(dopiero 2 książki z 3 wydane) Paoliniego.

Dżabersmok
Dżabersmok

Post So wrz 06, 2008 12:09 am

Ja teraz czytam "Desperację" Kinga. Cegła, na dłużej wystarczy, bo i tak czytam do poduszki. W dzień nie mam czasu. :(
...............Obrazek.................
„Wszystkie rzeczy pojawiają się w określonej kolejności czy też, inaczej mówiąc, płyną strumieniem. Zdając sobie z tego sprawę, wiemy, w jaki sposób przerwać procesy negatywne, a inicjować i wspierać pozytywne.” Tenzin Wangyal Rinpocze

Post So paź 11, 2008 7:05 pm

"Empire V" Wiktora Pielwina. To o wampirach-ale nietypowe ;) w ksiażce wampiry wyhodowały człowieka i jakoś sprawuja kontrolę nad ludzkością. Niezłe ;)

Pan Gąsienica
Pan Gąsienica

Post Wt gru 01, 2009 11:11 pm

"Proces" Franza Kafki. Genialna książka. Ponadczasowa, wbrew pozorom

Pan Gąsienica
Pan Gąsienica

Post Śr gru 02, 2009 2:04 am

"Silmarilion" Tolkiena - genialna mitologia, zresztą jest to połączenie mitologii nordyckiej, celtyckiej, i Zaratusztrianizmu :), ale i trochę blisko wschodniej mitologii.
Podobnie działał C.S.Lewis - wbrew pozorom, nie tylko na Judeo-chrześcijańskiej - choć wielu słyszało o "Opowieściach z Narnii", to gorąco polecam "Trylogię Międzyplanetarną" - fajna wizja.

poza tym:
całą sagę Kroniki Diuny - Herberta,
Gra Endera, Mówca Umarłych, Ksenocyd, Dzieci Umysłu - z naciskiem na drugą i czwartą - Orsona Scotta Carda, wybitne i w odpowiednim klimacie :)

to tak na początek...
odwaga, wytrwałość, uśmiech
Natężenie świadomości

Post Cz gru 03, 2009 9:42 pm

BlacKBlooDeDRoSe napisał(a):No a poza tym to polecam Tolkienowską trylogię i trylogię(dopiero 2 książki z 3 wydane) Paoliniego

Tolkiena też bardzo lubię, choć ma tendencję do trzystronicowych opisów jak to: 'szli i szli, a słońce wschodziło. A oni szli...i szli.....szli.......chrrrr :D
Za to Paoliniego nie trawię, w sumie nie wiem, czemu. Osobiście już w dzieciństwie zakochałam się w polskiej fantastyce: Kossakowska, Dębski, Ziemiański, Sapkowski, Grzędowicz, Pilipuk, Ćwiek...

Muchomorzysko
Muchomorzysko

Post Pt lis 12, 2010 4:07 am

Re: Ostatnio przeczytana książka i co polecacie.

A czytał ktoś "Białą bogini" Gravesa ;>? Pytam bo przymierzam sie do kupna.

A sam ostatnimi czasy czytam "Diabła Memnocha" Anny Rice (ogólnie polecam całą serie) i Karola Maya książki katuje ;)
Stare Bóstwa podobno śpią...

Pan Gąsienica
Pan Gąsienica

Post So gru 25, 2010 12:49 pm

Stalisław Lem - Sezam, a w międzyczasie Cała Jaskrawość Stachury w kuchni (http://www.youtube.com/watch?v=yQjlfEBhBHw - pierwsza strona czytana przez Olbrychskiego, mój ulubiony fragment jest o "to")
Ostatnio przemieniłam się w mola książkowego i fruwam po stronicach w zależności od nastroju.
Połknęłam już pół Całej Jaskrawości i jeśli ktoś ma podobnie rozbiegane myśli - polecam serdecznie.
tkliwy nihilizm

Post Cz gru 30, 2010 8:31 pm

Chogyam Trungpa- Wolność od duchowego materializmu

Cudowna książka. Podejście do duchowości od zupelnie innej strony. Ksiązka opowiada o pulapkach czekających na nas na duchowej ścieżce.

Post Pt gru 31, 2010 3:07 pm

Ja przeczytałem ostatnio Radża Joga autor Jogi Rama Czaraka (wydawnictwo Babilon II)...mam mieszane uczucia...jest to pierwsza książka z obszaru szeroko rozumianej okultystyki jaką przeczytałem...i muszę powiedzieć że miło mnie zaskoczyła choć nie brakuje fragmentów które mnie zniechęcały....

co polecilibyście do przeczytania osobie która chciałaby zapoznać się z jakimś wprowadzeniem do okultyzmu?

Post Pn sty 03, 2011 2:11 pm

www.perlapodkrzyzem.pl
Moze kogos zainteresuje

Muchomorzysko
Muchomorzysko

Post Pn sty 03, 2011 8:24 pm

Aleś Ty promujesz tą swoją knige.. :D

Post Pn sty 03, 2011 8:28 pm

Nie zebysmy byli troche zlosliwi cio ?? :rotfl:
Przeca muszę z czegoś żyć

Muchomorzysko
Muchomorzysko

Post Wt sty 04, 2011 4:20 pm

No tak :). To nie miało być złośliwe :)

Post Pt sty 07, 2011 12:50 am

animista- wg mnie przede wszystkim- relaksacja, wizualizacja, koncentracja i medytacja, uważność ew. autohipnoza. To są absolutne podstawy, niezwykle ważne. Nie ma co na początku pchać się w jakiś czakry czy inne dziwne praktyki typu ld i oobe.

Z książek to:
- Janusz Konrad Jędrzejczyk- Hipnoza, Sen, Medytacje- świetny podręcznik glównie relaksacji ale i medytacji
- Murphy- Potęga podświadomości- mocno zmieniająca książka, nastawia na pozytywne myślenie
- Daniel Golemann- inteligencja emocjonalna- niezle, o emocjach
- Ken wilber- niepodzielone- świetny, choć może być dla niektórych trudne

Czytaj dużo w necie i siedź na forach, jest sporo fajnych informacji, ale później lepiej zaglądać do książek. Warto znaleźć nauczyciela.

Post N paź 02, 2011 7:31 pm

ANDRZEJ WYPUSTEK "MAGIA ANTYCZNA" :ok: :ok: :ok:

Mecenas Sztuki
Mecenas Sztuki

Post Śr sty 25, 2012 11:54 am

Zatrzymałem się w połowie "Bastion" S. Kinga - czytałem jak byłem mocno chory więc efekt był piorunujący, jak wyzdrowiałem to teraz ciężko mi wrócić :D Książkę polecam, jak przeczytam do końca to mam zamiar zabrać się za film :]
Każdy jest, kowalem własnego losu

Alicja
Alicja

Post Cz sty 26, 2012 1:31 pm

Teraz na tapecie mam ''Coś na progu'' H.P. Lovecraft na zmianę z ''W kręgu upiorów i wilkołaków'' Bohdana Baranowskiego. Polecam ;)
Chciałby nad poziomy człek
A tu ciągle niż
Nie uniesie pusty łeb
Ciężkiej dupy wzwyż

Sol

Żółwiciel
Żółwiciel

Post Cz sty 26, 2012 7:55 pm

Ostatnio zaczytuję się w "Wiedźminie" - ale tego chyba nie trzeba polecać. :) Teraz natomiast wzięłam się po długim czasie od zakupu za "Ostatni Nefilim" i jak na razie... nie polecam. Ciągnie się, fabularnie niewiele ciekawego się dzieje. I korekta chyba spała, sprawdzając tekst...
Tognas tunge
synar gamle stiar.
Til den som søkjer.

Ravnen flyg i himmelhjul,
i skogen gjestar gamal Tul.

Muchomorzysko
Muchomorzysko

Post Wt mar 06, 2012 7:55 pm

Hmm, moje ostatnie lektury to "Polityka ekstazy" T. Learego, "Rio Anaconda" Cejrowskiego, "Komandosi republiki:potrójne zero" Karen Travis (książka z Gwiezdnych Wojen, więc jak ktoś lubi SW to polecam ;) )

Powrót do OFF TOPIC