lew

Potężne duchy i strażnicy wiedzy. Dział o ich znaczeniu i mocach.

Moderator: Kapelusznik

Post Cz paź 30, 2008 7:15 pm

lew

Nie widzę wśród wymienionych zwierząt lwa?
Obrazek

Tradycyjnie symbolizuje władzę, odwagę, waleczność, dumę, siłę, ochronę.
Pierwsze wizerunki lwa rysowali ludzie pierwotni, nastarsze odnalezione malowidła datuje się na 35 000. lat pne., podobizny lwów znajdują się także w słynnej jaskini Lascaux.
W starożytnym Egipcie bogini chorób i wojny Sechmet przedstawiano jako kobietę z głową lwicy. W tym aspekcie lew jest związany ze słońcem,ogniem, śmiercią, zniszczeniem, furią, ale również boskością i ochroną.

W kulturze europejskiej służy jako symbol władzy królewskiej, ochrony, stałości, odwagi. Podobnie w kulturach azjatyckich.
W chrześcijaństwie lew symbolizuje zmartwychwstałego Chrystusa i Chrystusa króla, a uskrzydlony lew jest znakiem św. Marka Ewangelisty (stąd np.herb Wenecji).
Obrazek

Post Cz paź 30, 2008 8:16 pm

agarewa napisał(a):Nie widzę wśród wymienionych zwierząt lwa?

Pewnie dlatego, że na ziemiach polskich rzadko spotkasz takie zwierzę :) I dlatego np. w Afryce niewątpliwie można sobie popracować z tym zwierzęciem mocy i jest tam ono aktywne. Ofc nie mówię, że tutaj też się nie da, bo można pracować, jak się ma zęby albo sierść, albo jakiekolwiek inne części ciała tego zwierzęcia.
Ja w każdym razie ducha lwa nie uświadczyłem na moim terenie :P

Post Pt paź 31, 2008 12:46 am

saliva napisał(a):
agarewa napisał(a):Nie widzę wśród wymienionych zwierząt lwa?

Pewnie dlatego, że na ziemiach polskich rzadko spotkasz takie zwierzę :) I dlatego np. w Afryce niewątpliwie można sobie popracować z tym zwierzęciem mocy i jest tam ono aktywne. Ofc nie mówię, że tutaj też się nie da, bo można pracować, jak się ma zęby albo sierść, albo jakiekolwiek inne części ciała tego zwierzęcia.
Ja w każdym razie ducha lwa nie uświadczyłem na moim terenie :P

Czytając posty o zwierzętach mocy i totemach, zrozumiałam, że zwierzę totemiczne musi występować na rodzimym terenie osoby, której on odpowiada ze względu na zachowanie wzajemnej więzi, natomiast tutaj omawia się zwierzęta mocy bez względu na miejsce występowania. Gdyby było inaczej, to co by w tym dziale robiła pantera, jaguar, kobra? :)

Dżabersmok
Dżabersmok

Post Pt paź 31, 2008 2:31 am

Zgadza się, co innego Zwierzę Mocy w globalnym ujęciu, a co innego osobisty totem. Zresztą lew też może być totemem, ale na innej płaszczyźnie.
Cechy lwa są bardziej znane w ujęciu zodiakalnym. negatywnych, które można wymienić to:
- upart egocentryk;
- nie lubi sprzeciwu;
- musi mieć zawsze rację;
- nie lubi, gdy ktoś nim rządzi.
...............Obrazek.................
„Wszystkie rzeczy pojawiają się w określonej kolejności czy też, inaczej mówiąc, płyną strumieniem. Zdając sobie z tego sprawę, wiemy, w jaki sposób przerwać procesy negatywne, a inicjować i wspierać pozytywne.” Tenzin Wangyal Rinpocze

Post Pt paź 31, 2008 11:02 am

Dreamcatcher napisał(a):Cechy lwa są bardziej znane w ujęciu zodiakalnym. negatywnych, które można wymienić to:
- upart egocentryk;
- nie lubi sprzeciwu;
- musi mieć zawsze rację;
- nie lubi, gdy ktoś nim rządzi.

Czekamy na reakcje zodiakalnych Lwow :lol:

Post Pt paź 31, 2008 12:09 pm

Czekamy na reakcje zodiakalnych Lwow

Mam znajomego, zodiakalnego lwa, do którego całkiem dobrze przystają te cechy. Całkiem dobrze nam się powodzi, jako że jestem baranem z zodiaku. Baran, lew i strzelec są trzema znakami spod znaku ognia, gdzie ogień wschodzi, sięga zenitu i wreszcie zmierza ku nadirze. Dlatego też baran to wojownik, lew to król, a strzelec bywa nazywany sędzią i nauczycielem... To tak moje 3 gorsze z zodiaku.
Chociaż ja bym raczej nie łączył zwierząt mocy z zodiakiem @_@.

Zgadza się, co innego Zwierzę Mocy w globalnym ujęciu, a co innego osobisty totem. Zresztą lew też może być totemem, ale na innej płaszczyźnie.

Czy mógłbyś to rozwinąć?

Dżabersmok
Dżabersmok

Post Pt paź 31, 2008 2:29 pm

saliva napisał(a):Cytat:

Czy mógłbyś to rozwinąć?

Sprawa totemu została już chyba omówiona w osobnym temacie. W skrócie - przewodnik, nauczyciel, łącznik ziem na których żyjemy z nami. Takie Zwierzęta Mocy spotyka się, jakie pojawiają się na danym terenie, lub żyły dawniej, ale wciąż ich duch jest obecny. I tak możemy spotkać tu zarówno zająca, myszołowa, jaskółkę, pelikana, rysia, jak i żubra i uszatkę, ale nie spotkamy żyrafy, czy krokodyla. Zwierzęta Mocy nasze, polskie, będą uczyły nas o tych ziemiach. Zwierzęta Mocy w globalnym ujęciu będą nas uczyły na globalnym poziomie. Prawdę mówiąc nie wiem, na jakiej zasadzie mamy kontakt z tym drugim poziomem. Możliwe że łączy się to z miejscem, z którym w jakiś sposób karmicznie jesteśmy związani. Na tym globalnym poziomie lew może być totemem, ale to się rzadko zdarza. W większości przypadków wystarcza totem lokalny.
...............Obrazek.................
„Wszystkie rzeczy pojawiają się w określonej kolejności czy też, inaczej mówiąc, płyną strumieniem. Zdając sobie z tego sprawę, wiemy, w jaki sposób przerwać procesy negatywne, a inicjować i wspierać pozytywne.” Tenzin Wangyal Rinpocze

Sol

Żółwiciel
Żółwiciel

Post N sty 22, 2012 8:57 pm

Re:

Pomyślałam, że uzupełnię nieco temat z lwem informacjami, które dostałam jakiś czas temu od Satu. :) Może na coś się przydadzą, mi osobiście dużo podpowiedziały. :)

"Lew nosi wszystkie cechy silnej niezależności walczącego wojownika, zwłaszcza gdy jest przyparty do muru lub zagrożony. Posiada zdolność jasnego widzenia. Są to cechy wspólne dla wszystkich członków rodziny wielkich kotów. Jednak lew jest niezwykły, ponieważ żyje w rodzinie, o nazwie "dumna". Jego domem jest Afryka, więc jeśli nosisz lwa jako swój totem, to należy przeczytać i zrozumieć fizyczny teren Afryki, szczególnie środowisko i równowagę życia na sawannie. Lew jest zdecydowanie totemem na mocy kobiecej energii. Podczas gdy mężczyzna lew siedzi wyglądając pięknie z jego wielką grzywą, to w tym czasie kobieta lew, jest pracownikiem, myśliwym i zabójcą. Gdy usłyszysz potężny ryk mężczyzny, wiedz, że używa on jego wielkiej paszczy by przestraszyć zaloty konkurenta w kierunku lwic, który zawsze czyha w pobliżu. Ale to lwica karmi grupę, to ona troszczy się o młodzież, i to ona pielęgnuje życie w stadzie. Podczas gdy mężczyzna jest opiekunem grupy, to nawet on nie szuka konfrontacji i nie atakuje niepotrzebnie. On sam będzie działał dopiero wtedy, gdy zostanie sprowokowany, i będzie walczyć na śmierć i życie, aby chronić. Jednak woli zdecydowanie spokojne życie. Czy trzymasz swój temperament w ryzach? Czy denerwujesz się na innych bez przyczyny? Jeśli tak, to lepiej wziąć lekcję od lwa. Jeśli ciągnie cię do lwa, zbadaj, w jaki sposób działasz w grupach - nie tylko w grupie własnej rodziny, ale także w pracy oraz wśród znajomych. Jaka jest Twoja rola w każdej z tych grup? W jaki sposób się przyczyniasz do jej funkcjonowania? Co dajesz od siebie? Czy umiesz znieść ciężar swój i grupy? Lew uczy, by chronić i dawać coś od siebie. Lew uczy także, jak poznać tajemnicę ciszy i wyczekiwania na odpowiedni moment do podjęcia działań, które są dla Ciebie ważne. Podobnie jak lis, lew skrada się i może zniknąć w swoim otoczeniu, aby uzyskać odpowiednie położenie i dowiedzieć się w ten sposób, gdzie leżą mocne i słabe strony innych. Czeka na swoją szansę by w pełni wykorzystać sytuację. Możesz dowiedzieć się od lwa, jak właściwie korzystać z energii, siły i wytrzymałości. Bądź spokojny, cichy i opanowany w twojej sile, ale w razie potrzeby nie wahaj się walczyć o te rzeczy, które są ci drogie."

"Lwie cechy obejmują: braterstwo, łagodzenie stresu, silne więzi rodzinne, siłę, odwagę, samospełnienie, moc kobiecej energii, współpracę, wspólnotę, kreatywność, intuicję i wyobraźnię. Lwy zamieszkują Afrykańskie sawanny. Samiec lwa wygląda królewsko ze swoją grzywą, a więc jest on znany również jako król kotów. Szorstkie trawy oraz rozproszone drzewa oferują niewielką ochronę od świata zewnętrznego i uczynić mogą z lwów główny cel dla myśliwych. Lwy często można zauważyć, jak leżą i nie robią zbyt dużo. Najlepiej opisują je słowa : "nie przeszkadzaj mi, bo jestem zajęty relaksowaniem się". - To jeden z powodów, dlaczego energia nieustraszoności została związana z tym dumnym zwierzęciem. Ludzkość przypisuje lwu cechy odwagi i siły, ze względu na jego potężny ryk. Od lwa możemy się nauczyć, jak być nieustraszonym, jeśli pozwolimy się zrelaksować na tyle długo, aby dowiedzieć się tego od niego (np. medytując). Ich mit jest wielki, a także wiedza która okrywa lwa. Egipcjanie powiązali lwa z symbolem władzy i bogactwa. Także w starożytnym Egipcie, młody lew symbolizuje wschodzące słońce. Więc jeśli lew wkroczy w twoje życie, możesz doświadczyć swojego prawdziwego, promiennego JA - twojej duszy - które wypłynie na powierzchnię. Lew jest symbolem słońca i złota, alchemicy średniowieczni powiązali go z siarką. Lwy są chyba najbardziej społeczną i rodzinną grupą ze wszystkich wielkich kotów. Żyją ze sobą w harmonii i prawie nigdy ze sobą nie walczą. Jednakże mężczyźni lwy są bardzo namiętni i mogą stać się bardzo zazdrośni o swoje kobiety. Lwy w stadzie, pracują jako zespół, aby zabić swoją ofiarę. Lwi ryk ma przestraszyć ofiarę i daje jednocześnie sygnał lwicy, która cierpliwie czeka na odpowiedni moment do ataku. Nie tylko kobiety polują, ale i karmią swoją dumę. Są one także głównym opiekunem młodych. Mężczyźni Lwy chronią stado przed drapieżnikami, jednak nie angażują się w walkę bez potrzeby. Atakują tylko wtedy, gdy zostaną sprowokowani, lub gdy stado będzie zagrożone. I będą walczyć do śmierci. Naprawdę jednak wolą spokojne i proste życie. Wszyscy dorośli są przywiązani do wszystkich młodych, które żyją w stadzie. Lew reprezentuje i oznacza wiele rzeczy. Niektóre z tych rzeczy to : rodzina, współpraca i wspólnota. Ludzie z totemem lwa muszą zrozumieć, że własne dobro jest oparte na życiu i współpracy oraz harmonii z innymi, nie rezygnując jednocześnie z własnej indywidualności."

"Istoto Słońca Pana umiłowany przez Panią,
Ukaż mi dawne metody magii.
Spaceruj przy mnie, kiedy rosnę w siłę i odwagę.
Pokaż mi, kiedy zachować silne więzy
i kiedy je łamać.
Pomóż mi zrozumieć czas do pracy
i czas na odpoczynek.
Potężny Lwie, użycz mi swej energii.

W kobiecej władzy

Lew jest symbolem słońca i złota.
Średniowieczni alchemicy powiązali Lwa z siarką.
Lwi totem przedstawia lekcję zajmującą się grupami i swoją rolą w tych grupach.
Jest to totem do unikania konfrontacji i do ukrycia.
Podejmuje prosty sposób na osiągnięcie celów, bez konfrontacji ich bezpośrednio.
Lwi totem każe ci zaufać kobiecej energii -
kreatywności, intuicji i wyobraźni.
Ale nie boi się ryczeć, jeśli jest zagrożony."
Tognas tunge
synar gamle stiar.
Til den som søkjer.

Ravnen flyg i himmelhjul,
i skogen gjestar gamal Tul.

Powrót do ZWIERZĘTA MOCY