Jak zrobić runy z kamienia?

Medytacje z runami. Wasze pomysły, ciekawe techniki, doświadczenia. Praktyczne wskazówki.

Moderator: Kapelusznik

Post N sty 10, 2010 5:40 pm

Jak zrobić runy z kamienia?

Witam wszystkich. Mam pytanie dotyczące run z kamienia. Odrazu chce napisać że nie mam możliwości zrobienia run z drewna, gdyż trudno mi je teraz zdobyć. Bardzo prosze o dostanie odpowiedzi na dręczące mnie pytania takie jak.

1. Jakie kamienie najlepiej uzyć? Gdyż myślałam o kamienaich szlachetnych które wiele dla mnie znaczą, bo wierzyłam że każde z nich ma swoją moc gdy bylam mała ;)
2. Czym mam szlifować kamienie?

Za wszelkie potrzebne informacje będe dozgonnie wdźęczna. A runy z drewna spróbuje zrobić w wiosne na działce. Więc z chęcia nie pogardze informacjami o runach z drewna, chociaż i tak przeczytalam wiele w poprzenich postach :)

Szalony Kapelusznik
Szalony Kapelusznik

Pochwały: 1

Post Śr sty 20, 2010 10:17 am

Jeśli masz możliwość zrobienia run z kamien szlachetnzch czy półszlachetnzch to swietnie. Mozesz je dobrać według kamieni dla siebie (jaki kamień najlepiej z toba współgra)
Mozesz te z użyć małych płaskich kamyków np ze strumienia lub znalezionzch na plaży i pomalować je.

Co do drewna to zawsze mozna podejść do stolarza i p[oprosić o małe krążki drewienek.
Gdziekolwiek bym nie dotarła, będę zawsze we właściwym miejscu i czasie przeznaczonym.

http://www.ezodar.blogspot.com/
http://www.ezodar.pl

Post Pn kwi 12, 2010 5:20 pm

Mam pytanie. Na portalu znalazłem zbiór zdjęć bardzo pięknie wykonanych runicznych talizmanów. Z przyjacielem zaczęliśmy się spierać o materiał wykorzystany przy ich wyrobie. Czy moglibyści pomóc rozstrzygnąć spór?

http://shamanika.pl/images/photoalbum/album_9/19.jpg

Z jakiego materiału jest wykonany ten talizman?? Kamień czy drewno?
Z góry dziękuje.

Kot z Cheshire
Kot z Cheshire

Post Pt lip 01, 2011 12:36 am

Re: Jak zrobić runy z kamienia?

Odświeżam troszkę i dołączam się do pytania Parekis.
"A może... świat to wieczny mord?
Marzenia swe maluje krwią? "

Kot z Cheshire
Kot z Cheshire

Post So lip 02, 2011 3:24 am

Ale się rozpisałam!

Czytałam, że najlepsze są kamienie znad morza. Znaku runiczne można pociągnąć (najlepiej czerwonym) lakierem do paznokci lub jakąś farbką (np. ekologiczną), byle się nie starły.. Może być też krew (ale żeby znaki były dobrze widoczne, to najlepiej nierozcieńczona).
"A może... świat to wieczny mord?
Marzenia swe maluje krwią? "

Szalony Kapelusznik
Szalony Kapelusznik

Pochwały: 1

Post Cz lip 14, 2011 4:27 pm

To na gorze może też byc plastik. Zdjęcie jest mało czytelne.

A co do run, nie ważne jakie kamienie i gdzie znalezione, ważne by podloże było naturalne. Te z nad morza są zwykle ładnie wyszlifowane i plaskie, więc i łatwo się maluje lub ryje i wygodnie rzuca. Ale moga byc i otoczaki ze strumienia lub polne kamyki.
Materiał moze byc dowolny, nawet na kłach, kolcach itd.
Gdziekolwiek bym nie dotarła, będę zawsze we właściwym miejscu i czasie przeznaczonym.

http://www.ezodar.blogspot.com/
http://www.ezodar.pl

Kot z Cheshire
Kot z Cheshire

Post N sty 08, 2012 2:40 am

Runy można zrobić z dowolnego materiału. W zależności od tego, która energia Cię najbardziej przyciąga. Może to być drewno, muszle, kamienie, papier, cokolwiek tak na prawdę.
Jeśli chodzi o kolor run - wcale nie musi być to kolor czerwony. Kolor to również przejaw jakiejś energii więc warto wybrać taki kolor, który najbardziej do Ciebie przemawia.
Jeśli chodzi o wybór konkretnych kamieni, cóż, nikt Ci nie powie "kwarc będzie lepszy od jaspisu" bo to jest również indywidualna sprawa. Każdy kamień posiada inną "moc", więc przy wyborze kamieni możesz albo się zastosować do tego co dany kamień może robić, lub po prostu zdać się na intuicję i pozwolić by kamień sam Cię przyciągnął. Bez względu czy będzie to jakiś kamień szlachetny, czy też zwykły otoczak ze źródełka.
Jeśli mają to być kamienie szlachetne (lub minerały) i chcesz, aby były mniej więcej podobnej wielkości i kształtu, warto wybrać się na giełdę kamieni. Można tam znaleźć odpowiednią ilość podobnych do siebie kamyków. Z otoczakami jest podobnie. W strumyku jest ich cała masa więc na pewno udałoby się znaleźć odpowiednią ilość podobnych kamieni.
Runy możesz albo wyryć za pomocą specjalnego dłuta, albo namalować je cienkim pędzelkiem jakąś trwalszą farbą.
Możesz połączyć obydwie techniki i wyryć runę, a następnie w wyrytym miejscu machnąć farbą.
Pomalowanie, ozdobienie etc, to już tak na prawdę kwestia inwencji twórczej.
Pozdrawiam.
Od starych kruków młode uczą się krakać.

Powrót do PRAKTYKA