Święcenie Run

Medytacje z runami. Wasze pomysły, ciekawe techniki, doświadczenia. Praktyczne wskazówki.

Moderator: Kapelusznik

Kot z Cheshire
Kot z Cheshire

Post Cz sty 05, 2012 5:11 pm

Re: Święcenie Run

Szept napisał(a):Owszem piernik do wiatraka ma tu sporo, bo jeśl dziewczyna nie zna się na podstawach magii i run to lepiej aby miała swiadomosć czym są takie rytauły jak święcenie run.

A skąd w ogóle stwierdzenie, że Akana nie zna się na podstawach run?
Z jej wypowiedzi dowiedziałam się tylko tyle, w jaki sposób święci swoje runy. I nie było tam żadnych niepewnych pytań, czy wątpliwości, na podstawie których można by stwierdzić, że się na nich nie zna. Dlatego moim zdaniem piernik do wiatraka nie ma absolutnie nic. Bo była mowa o jednym, a ty dodałaś drugie :P

Szept napisał(a):Fajnie się tworzy zaklęcia czy robi święcenia czegos tam, np talizmanów, ale warto pamiętać z czym sie to wiąże po drugiej stronie. A co kto zrobi jego rzecz.
Warto chyba komuś kto szuka wiedzy o runach rozszerzyc ją nieco, a nie zawężać do krótkich informacji

Do opisywania podstaw z tego co mi wiadomo jest oddzielny temat (chociażby "Jak zacząć" w którym były polecane książki z absolutnymi podstawami, które warto znać) i opisywanie tego w każdym możliwym miejscu jest moim zdaniem lekkim spamem nie na temat. Gdyby ktoś nie wiedział jakie są podstawy, zajrzał by właśnie tam, lub zwyczajnie zapytał :P
Nie żyjemy w średniowieczu, by narzucać innym określone zasady, Jak coś zrobic, Co wolno robić, a Czego nie wolno (lub nie powinno).
Magia, jest bardzo grząskim gruntem, który w dużej mierze opiera się na indywidualnym odczuciu, a nie jasno określonych definicjach.

Szept napisał(a):Wracając stricte do święcenia. Kiedys robiąc runy i szlifując je pokaleczyłam palce i wszystkie runy "opiły" się mojej krwi. Można powiedzieć, że się same uśweciły.
Później bywało i tak, ze miałam Futharki nie swięcone i też działały. Tak, wiec takie swiecenia nie są aż tak konieczne

Skoro nie są aż tak konieczne, tym bardziej nie ma znaczenia, czy Akana puści sobie w czasie rytuału muzykę indiańską czy lambadę. Czyż nie? :)
Od starych kruków młode uczą się krakać.

Szalony Kapelusznik
Szalony Kapelusznik

Pochwały: 1

Post Cz sty 05, 2012 7:58 pm

Starasz się być adwokatem Akany, a ona sama jakoś specjalnie nie miała nic do tego co pisałam. pewne moje słowa w powyzszych wypowiedziach napisałam też po rozmowach prywatnych z Akaną stąd jednak jkakos tam się orientowałam w tym ile i co potrafi. Myślę jednak, że przeciąganie tego offtopu nie ma sensu. Jeśli czyjeś słowa czy sugestie traktujesz jako narzucanie innym określonych zasad to chyba Ty masz problem z takim a nie innym odbiorem rzeczywiśtosci, bo ja raczej pewne słowa odbieram jako czyjeś zdanie i wdzieczna jestem jeśli nie znam dobrze tematu a ktoś bardziej w nim obeznany udzieli mi kilku wskazówek. No ale to moje postrzeganie.

A co kto zrobi jego rzecz. Z wiedzy, tym bardziej forowej magii ani run się raczej nikt nie nauczy, więc lepiej to potraktować jako dobre rady. I zrobić z nimi co się komu żywnie podoba.

Dalsza dyskusja daleka od tematu przeciągnie niepotrzebny offtop, wiec jak masz ochotę podyskutować to załóż nowy temat albo napisz do mnie na PW :)

Pozdrawiam serdecznie
Gdziekolwiek bym nie dotarła, będę zawsze we właściwym miejscu i czasie przeznaczonym.

http://www.ezodar.blogspot.com/
http://www.ezodar.pl

Kot z Cheshire
Kot z Cheshire

Post Cz sty 05, 2012 8:50 pm

Nie staram sie być niczyim adwokatem :) Po prostu wyrażam swoją opinię jako obserwator. Nie wnikam w to co Akana pisała do ciebie na pw, czy jakie pytania zadawała w INNYCH tematach. Fakt jest taki, że TU w tym temacie, nie było takiej konieczności, nie było żadnych pytań, ani wątpliwości, a mimo to powstało całe wypracowanie na temat tego czy na pewno powinna bawić się runami. I nie rozumiem po co, skoro nie o tym była mowa. Nawet jeśli jej wiedza na ten temat nie jest duża, to nie jest to powód, by wrzucać takie info w każdym możliwym temacie, tylko dlatego, że jest ku temu okazja. Nie to było istotą tematu i moim zdaniem nie było to konieczne. I tyle.
Nie traktuj mojego komentarza jako ataku w Twoją stronę, jak pisałam wcześniej, wyrażam tylko swoją opinię na temat tego co widzę :P
I zgadzam się, dalsza dyskusja w tym miejscu jest absolutnym off-topem, więc dalsza dyskusja na ten temat, niech będzie na PW :)

A co do samego tematu - kiedyś też wyczytałam gdzieś (już nie pamiętam gdzie dokładnie), że runy można naenergetyzować za pomocą kadzideł. Jednakże, medytacja, z muzyką w tle, praca z żywiołami jest chyba najbardziej popularnym sposobem.
Ale jak pisałam, magia jest czymś co każdy odczuwa trochę inaczej, dlatego każdy sposób jest dobry, jeśli pozwala osiągnąć zamierzony efekt :)
Od starych kruków młode uczą się krakać.

Szalony Kapelusznik
Szalony Kapelusznik

Post Cz sty 05, 2012 9:06 pm

Daleko mi do postzregania Twoich postów jako atak na mnie. Ty wyrazilaś swoja opinię, a ja wysmarowałam elaboraty ze swoimi zdaniami i dygresjami.

Pozdrawam

A w kwsetii święcenia run mozna je też poświęcić Bogom, którym przynależą. To też swięcenie :)
Gdziekolwiek bym nie dotarła, będę zawsze we właściwym miejscu i czasie przeznaczonym.

Pan Gąsienica
Pan Gąsienica

Post Pt sty 06, 2012 1:28 am

Kod:
Skoro nie są aż tak konieczne, tym bardziej nie ma znaczenia, czy Akana puści sobie w czasie rytuału muzykę indiańską czy lambadę. Czyż nie?
dobre :ok: :rotfl:
Przepraszam,nie moglam sie powstrzymac
GDY WILKOŁAK ZAMIENIA SIĘ W CZŁOWIEKA OGON ZAWSZE POZOSTAJE
W życiu wszystko ma swoja cenę. Musisz tylko rozważyć czy chcesz ją zapłacić.

http://forumezo.pl/index.php

Szalony Kapelusznik
Szalony Kapelusznik

Post Pt sty 06, 2012 8:33 am

To jeszcze zależy do czego je zamierzamy stosować. Do wróżenia dzialają nawet karty z runami, chhoć jak dla mnie to profanacja run. Do magii, jednak nieświecone nie były skuteczne, a w każdym razie nie tak, jak te co sie same krwi opiły :)

Poprzednia strona

Powrót do PRAKTYKA