magia kamieni

Miejsce na rozmowy w tematach nie występujących gdzie indziej na forum, ale mimo to pasujących do niego.

Moderator: Kapelusznik

Post N lip 04, 2010 6:52 pm

magia kamieni

witam,
czy jest jakieś wiarygodne źródło mówiące o własnościach minerałów? ja na przykład poszukuję jakiegos minerału który ma pozytywny wpływ na trzecie oko, pomaga w widzeniu np. duchów. moj problem polega na tym, że jak googluję to każda strona mówi niemalże zupełnie co innego o minerałach, przypisując im odmienne właściwości i działania.

Pan Gąsienica
Pan Gąsienica

Post Pn lip 05, 2010 1:23 am

Re: magia kamieni

polecam wersję tradycyjną...
książki, najlepiej te ze zdjęciami i dokładnym opisem wyglądu kamieni
pomagają najpierw prawidłowo rozpoznać delikwenta, aby potem się z nim zapoznać ;)
tkliwy nihilizm

Wed

Pan Gąsienica
Pan Gąsienica

Post Pn lip 05, 2010 11:55 am

Najbardziej ciekawi mnie po co ktoś chce widzieć duchy?
Pewnie albo jest bardzo ciekawym świata zbieraczem informacji, albo ciekawość jego jest z tych z rodzaju: co będzie jak zdziele w łep śpiącego lwa :)
Ja na twoim miejscu bym się tak nie spieszył, zaraz zobaczyć, juz samo otarcie się o krawędż dwóch światów jest mało bezpieczne, cóż dopiero zagłębienie się po przekroczeniu granicy...
Tak do końca nie jest pewne w, których wojnach po, której stronie walczyli nasi przodkowie

Muchomorowa Czarownica
Muchomorowa Czarownica

Post Pn lip 05, 2010 2:41 pm

Wed napisał(a):juz samo otarcie się o krawędź dwóch światów jest mało bezpieczne, cóż dopiero zagłębienie się po przekroczeniu granicy...

Zapewne wielu się wydaje jak to "fajnie" jest czuć i widzieć więcej, duchy i inne mniej znane osobliwości.
... i jak nie wiele dzieli nas wtedy od szaleństwa.
Także kamienie kamieniami, warto zbierać informacje, ale nie zaszkodzi postawić sobie pytanie "dlaczego ja chcę to wszystko widzieć" ;)
http://snienie.net

Post Pn lip 05, 2010 8:57 pm

Happiness napisał(a):polecam wersję tradycyjną...

właśnie, problem polega na tym, że nie mam pojęcia jaka to jest wersja tradycyjna, tyle tych wersji jest...
a co do powodu widzenia duchów, tak, zaiste też uważam, że trzeba się nad tym zastanowić...

Wed

Pan Gąsienica
Pan Gąsienica

Post Cz lip 08, 2010 10:06 pm

Oczywiście pragnienie uczestniczenia w czymś co ma częste miejsce w produkcji holiwoodzkiej jak bezpośrednie kontakty z duchami może być jakimś pragnieniem.
Ale po co?
Z ciekawości by przekonać się, że coś jest, że istnieje jakiś świat równoległy lub inny, można, ale czy warto.
Osobiście raczej preferuje takich "obłaskawionych" pomocników jak duchy opiekuńcze, a bezpośrednie kontakty wspominam niemiło - to nie mój świat, przynajmniej narazie :)
Tak do końca nie jest pewne w, których wojnach po, której stronie walczyli nasi przodkowie

Post Pn lip 12, 2010 8:55 pm

hmmm, ja naprawdę nie mówię, że będę wywoływał duchy jakichś Stalinów czy samego Belzebuba, spytałem tylko czy są znane komuś jakieś minerały pomagające dać wgląd w świat duchów, może mające przez to jakiś wzmacniający wpływ na trzecie oko , zamiast tego jednak rozwija się tu dyskusja czy to ma sens , zaraz będzie, że to nie etyczne itd.
może inny temat na takie dyskusje? a tutaj ktoś zechciał by mi pomóc i jakoś wyjaśnić albo dać wskazówki gdzie szukać informacji o interesujących mnie właściwościach minerałów?
dziękuję za każdą pomoc tym którzy takowej udzielą

Pan Gąsienica
Pan Gąsienica

Post Śr lip 14, 2010 9:40 am

ciernisty napisał(a):
Happiness napisał(a):polecam wersję tradycyjną...

właśnie, problem polega na tym, że nie mam pojęcia jaka to jest wersja tradycyjna, tyle tych wersji jest...
a co do powodu widzenia duchów, tak, zaiste też uważam, że trzeba się nad tym zastanowić...

miałam na myśli książki
praca z minerałami to sprawa indywidualna
jedni np. lubią czerwony, inni niebieski
może warto poczytać o ich właściwościach, a potem wybrać się na giełdę kamieni i "pomacać to i tamto", poczuć ich wibrację

odpowiedzi nie są w tym temacie tak jednoznaczne, bo ostatnio porobiło się tak na forum, że niektórzy chcieli by coś zobaczyć, albo widzą za dużo ;)
tkliwy nihilizm

Muchomorzysko
Muchomorzysko

Post Śr lip 14, 2010 12:57 pm

z minerałów na 3 oko dobrze działają ametyst i azuryt. ten drugi działa na mnie dużo silniej. pracę z kamieniami polecam zacząć od uwrażliwiania dłoni, czyli od trzymania kamyczków w łapkach. dopiero jak sie nauczysz rozróżniać energie różnych kamieni, bedziesz wiedział które sa dla ciebie dobre. niektóre kamyki potrafią działać niekorzystnie na niektórych. poza tym pragnę zaznaczyć iż samo położenie sobie na oku kamyka nie sprawi że od razu zaczniesz widzieć. kamyki tylko wspomagają i bez intensywnej własnej pracy sam kamyk cudów nie zdziała.

Post So lip 17, 2010 10:34 am

belladonna napisał(a):pragnę zaznaczyć iż samo położenie sobie na oku kamyka nie sprawi że od razu zaczniesz widzieć. kamyki tylko wspomagają i bez intensywnej własnej pracy sam kamyk cudów nie zdziała.

rozumiem,
wielkie dzięki Wam za pomoc :)

Kot z Cheshire
Kot z Cheshire

Post Pn gru 12, 2011 12:18 am

z dobrych książek o ezoterycznych (magicznych?) właściwościach kamieni (oraz niemagicznych) śmiało mogę polecić dwie:

1) "Uzdrawiająca Moc Kamieni Szlachetnych - 100 kamieni które uzdrawiają i korzystnie wpływają na samopoczucie" - autor: Jennie Harding
http://alejka.pl/uzdrawiajaca-moc-kamie ... ych-7.html

2) "Uzdrawiająca Moc Kryształów - 150 kryształów i kamieni szlachetnych"- autor: Cassandra Eason.
http://alejka.pl/uzdrawiajaca-moc-krysztalow.html

Obydwie książki są polecane przez pewną Panią sprzedającą kamienie, którą notorycznie spotykam na giełdach minerałów.
Od starych kruków młode uczą się krakać.

Powrót do OFF TOPIC