Czy nagrania bębnów działają?

Miejsce na rozmowy w tematach nie występujących gdzie indziej na forum, ale mimo to pasujących do niego.

Moderator: Kapelusznik

Post Pt cze 17, 2011 11:14 pm

Czy nagrania bębnów działają?

Słuchałem nagrania bębnów szamańskich i wcale ono nie działa. Nie wiem czy to może skutek lęku, czy jakiegoś szumu w nagraniu albo niepoprawnie tego słucham? Nie wiem czy mam leżeć, siedzieć w pozycji medytacyjnej, usunąć myśli z głowy... Więc mogę zapomnieć o podróżach poprzez słuchanie nagrań czy przeszkodą jest to co wymieniłem?

Pan Gąsienica
Pan Gąsienica

Post So cze 18, 2011 2:14 am

Re: Czy nagrania bębnów działają?

Choć prawdziwe bębny są wielokrotnie skuteczniejsze (pod warunkiem że masz pomocnika, który kontynuuje bębnienie jak juz zejdziesz wgłęboki trans, albo podróżujesz w kilka osób), to nagrania także działają, jednak nie wystarczy nagrania słuchać... Nie jest to niezawodny sposób, który jak winda transportuje Cię w inne światy po wciśnięciu play... to wymaga praktyki więc nie poddawaj się, za którymś razem CI się uda...

Co do pozycji to może być dowolna, z tym że kiedy leżysz jest ryzyko że zwyczajnie zaśniesz

Kot z Cheshire
Kot z Cheshire

Post Pt sie 12, 2011 11:13 am

a łączysz to np. rozluźnieniem w stylu Jacobsona ? może się przydać.

poza tym, trochę cierpliwości, mózg potrzebuje trochę czasu na naukę wtransowienia się :D
mi pomogło jak obserwowałem innych podczas wchodzenia w trans, poza tym, trans
jako leżenie na plecach jest nuuudny :) fajny jest z klaskaniem do rytmu albo didgeridoo.

Muchomorzysko
Muchomorzysko

Post Wt sie 30, 2011 12:31 pm

Jak się kładę to prawie zawsze zasypiam :)

Korzystam często z nagrań, ale zanim zacznę się "wsłuchiwać" przygotowuję ciało i umysł. Najpierw rozluźniam ciało a potem otwieram umysł na słuchanie wszystkiego. To u mnie taki stan w którym nie podążam za żadną myślą, czy dźwiękiem. Mam wtedy wrażenie że "gęstość" dźwięków i doznań się zwiększa. I dopiero wtedy wskakuję do windy ;)

To tak z mojej praktyki, ale musisz sam wypracować swój indywidualny sposób. Mam nadzieję że trochę pomogłem.

Ps. co do pozycji to z reguły siedzę, ogólnie to rzadko tańczę....
"Ten, który walczy z potworami powinien zadbać, by sam nie stał się potworem. Gdy długo spoglądamy w otchłań, otchłań spogląda również w nas." F.Nietzsche

Gdy uczeń jest gotowy nauczyciel sam się znajdzie

Powrót do OFF TOPIC