Błękitna róża

Zgłębiamy ulotny język snów. Dział, w którym można opisać swój sen i porozmawiać o jego symbolice.

Moderator: Kapelusznik

Post Pt sie 06, 2010 12:13 am

Błękitna róża

W śnie poznałem dziewczynę, która mi się przedstawiła jako "Błękitna róża".Przedtem nie czytałem , ani nie wiedziałem nic o różach, nie interesowałem się tym specjalnie.Czy ktoś wie co to może oznaczać.Dodam że z tą dziewczyną miałem bardzo dobry kontakt, sama do mnie podeszła w śnie i akcja zapowiadała teraźniejsze wydarzenia, których nie znałem wcześniej

Post Pt sie 06, 2010 12:56 am

Re: Błękitna róża

Opisz, o czym rozmawialiście i jakie miałeś odczucia podczas rozmowy z nią, czy ogólnie podczas przebywania w jej towarzystwie. Detale też mogą okazać się bardzo istotne. Opisz wszystko, co pamiętasz - to, co się działo z Tobą (myśli, odczucia), jak i otoczenie (miejsce i jego szczegóły, które zapadły Ci w pamięć).

Post Pt sie 06, 2010 10:35 pm

Postaram się napisać najwięcej z tego co pamiętam..Spacerowałem w śnie po moich okolicach, szedłem chodnikiem i zobaczyłem że idzie za mną dziewczyna.Nie była dla mnie nikim znajomym więc szedłem dalej.Mam brzydki nawyk strzelania kośćmi i w śnie przechyliłem głowę żeby trochę ulżyć karkowi :D zauważyłem że dziewczyna za mną zrobiła to w tym samym momencie.popatrzyłem na nią , ale odwróciłem głowę i szedłem dalej.Teraz zechciało mi się postrzelać kośćmi palców i tak zrobiłem, znowu dziewczyna idąca za mną zrobiła to w tym samym momencie.Zaskoczyło mnie to ponieważ było to już drugi raz, popatrzyłem na nią ponownie wymownym wzrokiem.Ona do mnie zagadała, nie pamiętam jakich użyła słów.Popatrzyłem na pobliski parking naszego miejscowego Centrum Kultury i widziałem tam światła(coś jakby jakiś festyn tam był lub karuzele rozłożyli) Zapytałem jej czy idzie w tamtym kierunku powiedziała, że tak, poszliśmy więc w kierunku parkingu.Dziewczyna miała ciemne włosy i była średniego wzrostu, nie była specjalnie piękna ale mi się podobała.Rozmawialiśmy o filmach, o tym na jakim ostatnio filmie każdy z nas był w ostatnim czasie w kinie i na co zamierza iść następnym razem.Tak spacerowaliśmy, rozmawiało nam się przyjemnie.Powiedziałem:"Skoro lubimy filmy to może następnym razem na coś pójdziemy?"Odpowiedziała mi chwytając mnie pod rękę.Zauważyłem wtedy , że ma założone ciemne rękawiczki, przynajmniej na tej ręce którą mnie uchwyciła.Po chwili pojawiła się trzecia osoba, prawdopodobnie jej znajoma , nie zwróciłem na nią uwagi, wiem tylko że była niższa od mojej rozmówczyni.Zapytałem dziewczynę jak się nazywa, nie chciałem stracić kontaktu z nią w tym śnie.Powiedziała że nazywa się Błękitna Róża.Chcąc zapamiętać imię próbowałem zapisać je na ręce markerem ale nie było to łatwe, nie udało mi się zapisać jej imienia w całości gdyż było długie i niezdarne próby zapisania "błękitna"okazały się mizerne, bo umysł działał mi podobnie jak po spożyciu alkoholu :D Udało mi się je jednak zapamiętać

Dodam może że akcja snu odbywała się wieczorem, zaczynało się już ściemniać powoli oraz że poznana dziewczyna cały czas szła po mojej prawej stronie, być może ma to jakieś znaczenie. :)

Post So sie 07, 2010 12:15 am

Wiesz, pierwsze skojarzenie, które przyszło mi do głowy, to to, że jest Ona Twoim Duchowym Przewodnikiem (albo jak kto woli: Aniołem Stróżem).
Kiedy przeczytałem Twoją wypowiedź, przypomniał mi się mój sen, który miałem w podstawówce. Śniło mi się wtedy, że wszyscy ze szkoły mnie gonili (wszyscy, to znaczy wszyscy: uczniowie, nauczyciele, dyrekcja, sprzątaczki, itp.) w zwartej grupie. Byłem przerażony. Nagle, kiedy tak biegnąc, zakręcałem, na zakręcie zobaczyłem młodą dziewczynę o jasnych blond włosach, błękitnych oczach i białej szacie ze złotymi ornamentami. Stała tak sobie, a kiedy mnie ujrzała, od razu powiedziała: "To jest sen! Jeśli chcesz się obudzić, przeżegnaj się!". Ja niewiele myśląc zrobiłem, co mówiła.. i się obudziłem. Kiedy kilka lat później zacząłem interesować się sprawami duchowymi dowiedziałem się, że jest to mój Duchowy Przewodnik.

To, że dziewczyna w Twoim śnie może być Twoim, może udowadniać kilka faktów, które przytaczasz:
- niecodzienne imię;
- naśladowała Cię;
- dogadywałeś się z Nią;
- szła przez cały czas po Twojej prawej stronie. Może byłoby to nieistotne, ale jednak dobrze to zapamiętałeś, a więc to ma znaczenie.
A ta może jej znajoma, która się pojawiła.. nic o Niej nie napisałeś. W związku z Nią pamiętasz tylko, że była niższa od Błękitnej Róży? A może ta natomiast pojawiła się po Twojej lewej stronie? ;)

Oczywiście ja tylko pociągnąłem dalej moje skojarzenie. Równie dobrze możesz w swoim życiu dużo myśleć o poznaniu nowej dziewczyny, co po prostu odzwierciedliło się w Twoim śnie. Mówisz przecież, że zapraszałeś ją na film.. Z drugiej strony nic nie dzieje się przypadkowo, a sama myśl o tym, że Twój umysł wymyślił takie imię jest interesujące.
Powiedz jeszcze, co w Niej widziałeś? Jakie miałeś myśli o Błękitnej Róży i jakie masz teraz? No i jakie odczucia?

Muchomorzysko
Muchomorzysko

Post So sie 07, 2010 12:09 pm

piszesz na samym początku kilkakrotnie, ze dziewczyna szla za tobą a na końcu dodajesz, że szła obok, więc jak to w koncu bylo?
ja bym nie obstawiała przewodnika z prostej przyczyny. przewodnik jest kims kto ciebie prowadzi, jak sama nazwa wskazuje, tymczasem dziewczyna nie prowadzila cie wcale, tylko szła za tobą (lub obok ciebie).
natomiast obstawiałabym lustrzaną animę. anima to ideał kobiety, w umyśle mężczyzn jest odbiciem ich pragnien, czy tez ich samych tylko ze w żeńskiej formie. lustrzaną, ponieważ robiła wszystko identycznie jak ty, niczym lustrzane odbicie. najważniejszą rzeczą która mowi o tym ze to anima jest jej imie, cóż wybrała sobie imie tak na maxa typowe że nie pozostawia miejsca na domysły. poczytaj sobie o symbolice róży zresztą.

Post N sie 08, 2010 1:09 am

Ok, zapomniałem dodać,dziewczyna na początku szła za mną z tyłu( wtedy była i tak za mną bardziej po prawej stronie)później szła obok mnie jak już rozmawialiśmy.Do Niej czułem duże przywiązanie i bliskość.Szczerze mówiąc zaskoczyło mnie to imię(po obudzeniu zapamiętałem je i później sprawdzałem co może oznaczać)Natomiast druga dziewczyna na pewno stała na przeciwko mnie.

PS.Wczoraj udało mi się wejść bezpośrednio w świadomy sen, postanowiłem wykorzystać go w celu odnalezienia Błękitnej Róży.Najpierw byłem w swoim mieszkaniu, oglądałem sam siebie w lustrze i tym samym coraz bardziej przekonywałem sam siebie że jestem w śnie, badałem realność snu.Później znalazłem się w autobusie, było tam kilku pasażerów, zapytałem ze dwie osoby czy wiedzą gdzie jest Błękitna Róża.Jedna starsza kobieta powiedziała mi coś co zrozumiałem jako treść żebym nie wierzył zbytnio snom, po czym wszyscy wysiedli z autobusu( ja na końcu też)

Muchomorzysko
Muchomorzysko

Post N sie 08, 2010 11:28 am

NightTraveller napisał(a):Jedna starsza kobieta powiedziała mi coś co zrozumiałem jako treść żebym nie wierzył zbytnio snom, po czym wszyscy wysiedli z autobusu( ja na końcu też)

heh, stare kobiety mają racje, ostrzegła cie żebyś sie tak nie wkręcał w to. nie licz na to ze jeszcze kiedys spotkasz Błękitną Różę, bo to nie o to chodzi. Ta część ciebie która ukazała sie jako BR, w kolejnym śnie może być Pomarańczową Stokrotką, Czarnym Tulipanem albo Różową Pięknooką Rosiczką. To jesteś ty sam i nikt inny, podobnie jak wszystkie inne postacie ze snu.

Post Pn sie 09, 2010 11:14 pm

Teraz już patrzę na to trochę inaczej.Dziękuję za pomoc :)

Mecenas Sztuki
Mecenas Sztuki

Post Pt cze 03, 2011 12:43 pm

Na moje oko była to twoja Anima.
Każdy jest, kowalem własnego losu

Powrót do SYMBOLIKA