Numerologia i horoskopy

Miejsce na rozmowy w tematach nie występujących gdzie indziej na forum, ale mimo to pasujących do niego.

Moderator: Kapelusznik

Szalony Kapelusznik
Szalony Kapelusznik

Pochwały: 1

Post Pn maja 16, 2011 9:24 pm

Numerologia i horoskopy

Belive ja jestem ryba, podobno jeden ze słabszych znaków, a jednak siły mi nie brak i należę do tych co nawet szamanizm mnie nie złamie.

Pan Gąsienica
Pan Gąsienica

Post Pn maja 16, 2011 9:25 pm

Re: Przywitaj się i opowiedz o sobie

Masz prawo.Tym bardziej ze nie tylko sam znak mówi o naszym charakterku,cechach jakie posiadamy bądz nie.
Zwykle bierze sie równiez pod uwage date urodzenia,na pst.której obliczamy droge zycia itp.Ogólnie nazywana numerologia.
Dla przykładu,ja jestem z drogi zycia 1 a w pierwszym punkcie zwrotnym mam 11.
Te dwie liczby są w sprzecznosci w stosunku do siebie i dlatego np,ja miewam wąpliwosci a inną razą jako 1 jestem odwazna,przebojowa,śmiała i despotyczna.
Ot ,paradoks.

Pan Gąsienica
Pan Gąsienica

Post Pn maja 16, 2011 9:29 pm

[quote="Szept"]Belive ja jestem ryba, podobno jeden ze słabszych znaków, a jednak siły mi nie brak i należę do tych co nawet szamanizm mnie nie złamie.[/quote]
J/w licza sie tez nr, z daty urodzenia.
A Tobie Szepcie,tak ogólnie,moge powiedziecć ze masz szalona wyobraznie,jesteś marzycielska i mozesz mieć dwa oblicza.Wszak rybki są dwie.I zalezy w którą stronę płyniesz:)

Szalony Kapelusznik
Szalony Kapelusznik

Post Pn maja 16, 2011 9:49 pm

Jakoś nie patrze na horoskopy. Poza tym pamiętaj, że dla wielu którzy wchodzą na szamanskie scieżki następuje zmiana osobowści i wszelkie horoskopy szlag trafia

Post Pn maja 16, 2011 10:24 pm

Na pewno odpowiednie urodzenie pomaga (znak, ustawienie planet etc) ale ot chociażby na przykładzie historii Buddy możemy się przekonać,że uporem i świadomym dążenie możemy zmienić nasze przeznaczenie. Choć z drugiej strony, może lepiej być np. super kucharzem niż średnim szamanem.

Szalony Kapelusznik
Szalony Kapelusznik

Post Pn maja 16, 2011 10:52 pm

najlepiej to jest być sobą :)

Pan Gąsienica
Pan Gąsienica

Post Pn maja 16, 2011 11:01 pm

[quote="Szept"]Jakoś nie patrze na horoskopy. Poza tym pamiętaj, że dla wielu którzy wchodzą na szamanskie scieżki następuje zmiana osobowści i wszelkie horoskopy szlag trafia[/quote]

Tylko widzisz.W całej numerologi,dacie urodzenia,widac bardzo duzo .Wszelkie radosci i kłopoty.Zmiany osobowosci tym bardziej.A nawet predyspozycje do...tysiaca spraw.
Widac cała droge czlowieka.
Tyle ze tak na marginesie,ja nie wierze w numerologie bo ona wiąze sie z reinkarnacją.
Oznacza to nic innego,jak mozliwosc,w nastepnym zyciu,naprawy,bądz odpokutowania tego,co zawaliliwsmy w poprzednim zyciu.

Muchomorzysko
Muchomorzysko

Post Pn maja 16, 2011 11:42 pm

Oznacza to nic innego,jak mozliwosc,w nastepnym zyciu,naprawy,bądz odpokutowania tego,co zawaliliwsmy w poprzednim zyciu.

A wcale ze nie koniecznie.
Stare Bóstwa podobno śpią...

Szalony Kapelusznik
Szalony Kapelusznik

Post Wt maja 17, 2011 6:37 am

[quote="Believe11111"][quote="Szept"]Jakoś nie patrze na horoskopy. Poza tym pamiętaj, że dla wielu którzy wchodzą na szamanskie scieżki następuje zmiana osobowści i wszelkie horoskopy szlag trafia[/quote]

Tylko widzisz.W całej numerologi,dacie urodzenia,widac bardzo duzo .Wszelkie radosci i kłopoty.Zmiany osobowosci tym bardziej.A nawet predyspozycje do...tysiaca spraw.
Widac cała droge czlowieka.
Tyle ze tak na marginesie,ja nie wierze w numerologie bo ona wiąze sie z reinkarnacją.
Oznacza to nic innego,jak mozliwosc,w nastepnym zyciu,naprawy,bądz odpokutowania tego,co zawaliliwsmy w poprzednim zyciu.[/quote]

Belive zaprzeczasz sama sobie. Piszesz, że w numerologii widać całą drogę czwoieka, a potem stwierdzasz, ze w to nie wierzysz. To po co próbujesz pzrekonać?
Poza tym numerologia wcale nie wiąże się z reinkarnacją, choć dla niektórych występują w niej liczby karmiczne.
Kolejna sprawa to pewne postzreganie niektórych rzeczy. Jeśli wierzysz w to, że jesteś urodzoną jakaś tam liczbą spod jakiegoś znaku do tego żywiołem takim czy takim, to sma siebie zamykasz w ramy i szufladki.

Owszem zgodzę sie, że pewne cechy charakteru i upodobań moga dominować u większości osób urodzonych w jakimś znaku czy liczbie, lecz dla osob świadomych ten podział nie ma znaczenia. I nie jest to kwestią romantycznej i dwoistej natury ryb, ale pracy nad soba i swoją ścieżką.
Kiedy żyjesz w pełni swiadoma swoich matryc, wzorców, które przepracowaujesz, kiedy w każdej chwili życia bierzesz za nie odpowiedzialność, kiedy jesteś świadoma swoich zachowań i wieszą skad one sie biorą, to nie da sie juz nijak zrzucić pewnych rzeczy na barki astrologii czy numerologii.
Większosć dróg tak zwanego rozowju duchowego to zmiana pewnych wzorców, a nawet ich odrzucenie.
W inicjacji szamańśkiej mów sie o zmianie osobowości szamana. Ale to dotyczy wielu dróg, nie tylko szamańśkich.
Wchodząc w pewne światy, na pewne drogi trzeba odrzucić wiele z dotychczasowego życia, mieć odwagę na zmiany i przyjać je. Inaczej jest tylko bladzenie, szukanie, miotanie się.
To jak polizanie każdego ciastka w cukierni, ma się setki słodkich smaków na jezyku, ale się nie zna żadnego i wiciaż sie jest glodnym.

Post Wt maja 17, 2011 11:56 am

Szept napisał(a):najlepiej to jest być sobą :)

Miałam na myśli predyspozycje do zawodów.

Pan Gąsienica
Pan Gąsienica

Post Wt maja 17, 2011 2:55 pm

Re: Numerologia i horoskopy

Belive zaprzeczasz sama sobie. Piszesz, że w numerologii widać całą drogę czwoieka, a potem stwierdzasz, ze w to nie wierzysz. To po co próbujesz pzrekonać?

W ktorym miejscu?
Napisałam ze tak twierdzą numerolodzy,co nie oznacza ze ja w to muszę wierzyc.Nie staram się przekonac.NAPISAŁAM TYLKO TO,CO WIEM,CZYTAŁAM,
Tak samo jak TY,DOKŁADNIE.
Piszesz,odpowiadasz mi i innym na pytania,
Pozostali,nawet wielcy szamani,tez to robią.INFORMUJĄ PISZĄ o swojej wiedzy,doświadczeniach i nikt tutaj nie starał się mnie przekonać do wejśćia na szamańską drogę.Nawet Ty.
Pisac,tłumaczyc nie równa się z namawianiem czy nawet próba.
WIerzysz,ok,nie wierzysz,Bóg z Toba.
To jest forum,wymiania pogladów,wiedzy na jakis temat a nie sekta .
GDY WILKOŁAK ZAMIENIA SIĘ W CZŁOWIEKA OGON ZAWSZE POZOSTAJE
W życiu wszystko ma swoja cenę. Musisz tylko rozważyć czy chcesz ją zapłacić.

http://forumezo.pl/index.php

Szalony Kapelusznik
Szalony Kapelusznik

Post Wt maja 17, 2011 6:51 pm

Belive nie wiem czemu tak sie unosisz. Napisałam jak to odebrałam. Nie napisalaś że zdaniem numerologów jest tak i tak, ale uzywłaś formy stwierdzajacej:

"Tylko widzisz.W całej numerologi,dacie urodzenia,widac bardzo duzo .Wszelkie radosci i kłopoty.Zmiany osobowosci tym bardziej.A nawet predyspozycje do...tysiaca spraw.
Widac cała droge czlowieka."

Zdanie nastepne stwierdzasz, ze w to nie wierzysz.

Ja to co piszę piszę nie tylko na podstawie wiedzy zdobytej w trakcie lat ale też wynikającej z mojego doswiadczenia i postrzegania. Są w ksiazkach rzeczy, z którymi się nie zgadzam i które do mnie nie przemawiaja.
Numerologia należy do takiej dziedziny, którą traktuje dosć sceptycznie, aczkolwiek nie neguję całkowicie. Jednak kiedy o tym piszę wyraźnie zaznaczam, że moje zdanie w tym temacie jest takie a nie inne. Nie uzywam formy, ktora moze wskazywać, ze pragne przekazać tę wiedzę, a w Twoim poscie tak to zabrzmiało. Przekazujesz coś, z czym sie zgadzasz, a zaraz potem to negujesz.
Dlatego odpisałam jak odpisalam. Na przyszłosć będę pytać co ty o tym sądzisz lub jakie jest twoje zdanie, a jaka wiedza. To są dwie różne rzeczy.

Co do pzrekonywania kogokolwiek na wejscie na szamanska drogę, to jestem od tego daleka. Po pierwsze to droga bardzo trudna, po drugie wymaga odrzucenia pewnych rzeczy, po tzrecie wreszcie, każdy sam powinien w swoim sercu odnaleźć to coś, co go zachęci do poszerzania wiedzy w danym temacie.
Jesteś na tym forum zadajesz pytania inni odpowiadają. Czy trzeba jeszcze dodatkowo robić neon z napisem: TYLKO U NAS SZAMANIZM DLA KAŻDEGO. WSTĄP I ZOSTAŃ SZAMANEM?

Wydaje mi się, że już na tylko długo jesteś na tym forum i je na tyle dobrze znasz, ze wiesz, iz wiekszosć osob tu stoi na stanowisku, ze szamanizm to powolanie pzrez duchy, więc jak maja Cię powołać to powolają, bez zachęcania i zniechęcania.

Pozdrawiam serdecznie
Gdziekolwiek bym nie dotarła, będę zawsze we właściwym miejscu i czasie przeznaczonym.

http://www.ezodar.blogspot.com/
http://www.ezodar.pl

Pan Gąsienica
Pan Gąsienica

Post Wt maja 17, 2011 10:45 pm

Długo ale czytam wybiórczo.
Nie wszystkich i nie o wszystkim.
Czytam to,co mnie w danej chwili zainteresuje lub czego chce sie dowiedziec.
Poznac zdanie osoby,co do której mam jako takie zaufanie.
Jedno moge stwierdzic.
Wiedzy tu nie brakuje.
Natomiast trochę dystansu i poczucia humoru brakuje wielu osobom.
Pozdrawiam:)

Muchomorzysko
Muchomorzysko

Post Wt maja 17, 2011 10:52 pm

Believe11111 napisał(a):Długo ale czytam wybiórczo.
Nie wszystkich i nie o wszystkim.
Czytam to,co mnie w danej chwili zainteresuje lub czego chce sie dowiedziec.
Poznac zdanie osoby,co do której mam jako takie zaufanie.
Jedno moge stwierdzic.
Wiedzy tu nie brakuje.
Natomiast trochę dystansu i poczucia humoru brakuje wielu osobom.
Pozdrawiam:)

Zranilas mnie wręcz na wskroś :D
"Ten, który walczy z potworami powinien zadbać, by sam nie stał się potworem. Gdy długo spoglądamy w otchłań, otchłań spogląda również w nas." F.Nietzsche

Gdy uczeń jest gotowy nauczyciel sam się znajdzie

Pan Gąsienica
Pan Gąsienica

Post Śr maja 18, 2011 8:18 am

e tam
plotłam ;)
na zgode :piwo:

Szalony Kapelusznik
Szalony Kapelusznik

Post Śr maja 18, 2011 8:31 am

A moze czasem warto nie oceniać? To trudna sztuka, też się jej ucze, ale to fajna rzecz. :)

Masz też :piwo:
Gdziekolwiek bym nie dotarła, będę zawsze we właściwym miejscu i czasie przeznaczonym.

Pan Gąsienica
Pan Gąsienica

Post Pt maja 20, 2011 8:54 am

Nad tym co sie pisze i jak się postepuje.
Tak przy pkazji ,od kiedy Ty Szept piwo pijesz?
Muszę zerknąć w karty ,moze przy okazji dowiem sie kto usiłuje za pomocą mojego nicku dostać na forumy :lol:
Alio,alio GÓRA ,proszę tez być czujnym ;)

Szalony Kapelusznik
Szalony Kapelusznik

Post Pt maja 20, 2011 10:46 am

Postawiłąm Tobie, ja nie pije :)

Powrót do OFF TOPIC