Konfilkt izraelsko-palestyński

Miejsce na rozmowy w tematach nie występujących gdzie indziej na forum, ale mimo to pasujących do niego.

Moderator: Kapelusznik

Muchomorzysko
Muchomorzysko

Post Pt lis 19, 2010 7:41 pm

Konfilkt izraelsko-palestyński

Ciekawi mnie wasze zdanie na ten temat. Z tego co zauważyłem to większośc osób jest albo za palestyńczykami, albo ma w dupie całą sprawe. A ja bede oryginalny i powiem że jestem za Izraelem. Niby szkoda tych palestyńczyków ale m in. podobało mi sie jak pewien Izraelita tłumaczył to swojej córce na pewnym filmie. Siedzi z dzieckiem w domu i:

"- ten dom jest naszym domem prawda?
-tak
-no i gdybyśmy np wyjechali na tydzień i byśmy wrócili, to byłby dalej nasz prawda?
-tak
-gdybyśmy wyjechali na 30 lat to też dalej byłby nasz dom, tak?
-tak
- tak więc my po wielu latach wróciliśmy do naszego domu, i on jest nasz, mimo że ktoś w nim zamieszkał podczas naszej nieobecności"
Stare Bóstwa podobno śpią...

Post Pt lis 19, 2010 8:42 pm

Re: Konfilkt izraelsko-palestyński

Ostatnio edytowano Pt lis 19, 2010 9:00 pm przez Minister Bytu, łącznie edytowano 2 razy

Muchomorzysko
Muchomorzysko

Post Pt lis 19, 2010 9:09 pm

Nie każdy żyd to syjonista -.- nawet nie każdy z nich to wierzący. Co do filmiku o tajnej broni to.. wole broń nuklearną w rękach izraela niż jakiekolwiek państwa arabskiego

Co do filmiku o strefie gazy.. to gdyby izraelici zamienili sie miejscami z arabami to oni mieliby tak samo,jeśli nawet nie gorzej.
Także palestyńczycy zabili 4 razy wiecej cywili niż izraelici. Żyd nie wchodzi do szkoły pełnej dzieci żeby sie wysadzic w powietrze -.-

Post So lis 20, 2010 11:28 am

Z tego co wiem,zgodnie z Torą,Żydom nie wolno mieć własnej ziemi.

czyli jak zwykle nic nie wiesz :/

Post So lis 20, 2010 12:04 pm

1-Żadne zwykle :tongue:=+;P ,2-Przecież nie mówię że dam sobie łapę obciąć za to co napisałem,fakt-nie interesuje mnie Tora i judaizm aż tak strasznie by robić za eksperta.Poszukam tego fragmentu który miałem na myśli i jeszcze tu wrócę :ogien:

Muchomorzysko
Muchomorzysko

Post So lis 20, 2010 2:28 pm

O, wiem do czego można porównac ten konfilkt ,Ministrze. Powiedzmy ze Ty jesteś Żydem a Twoi sąsiedzi to Palestyńczycy. Ta Twoja ziemia była Twoja od zawsze, potem przyszli Twoi sąsiedzi i Ci ją zabrali, a Ty musiałeś ją opuścic, no ale ona nadal jest Twoja, i kiedyś do niej wrócisz mam nadzieje :D. A kiedy już do niej wrócisz to Twoi sąsiedzi bedą przychodzic obklejeni bombami i wysadzac sie w Twoim ogródku... :D

A fragmentu masz poszukac bo tez pierwsze słysze :D. No ale w sumie skoro ta ziemia została im dana przez Boga (ziemia obiecana itp) no to czemu niby nie mogą miec ziemi.. ;p

Post So lis 20, 2010 2:55 pm

Właśnie taka była myśl,że to naród wybrany,jego domem jest Ziemia/planeta,dlatego Żyd nie powinien mieć majątku własnego a cudzego nie ruszać,tylko właśnie Żyd ma wszystko i powinien się tym dzielić a nie trzymać tylko dla siebie.Myślałem że to każdy wie i nie zagłębiałem się w temat.

Moi sąsiedzi są Żydem :lol: a ja bronię swojej Palestyny,mało tego,Narody Zjednoczone(policja)kryje ich ciągle,nie reaguje na moje zgłoszenia,fałszuje dokumenty(tajna broń Izraela)..to jest czysty Syjonizm,a raczej "syjąsiadyzm".

Muchomorzysko
Muchomorzysko

Post So lis 20, 2010 10:55 pm

Tyle że Twoja ziemia nie należała wcześniej do nich, a palestyna do żydów należała wcześniej :P

Post So lis 20, 2010 11:03 pm

Tzn kiedy wcześniej?1948 ?Ja coraz częściej trafiam na głosy że Izrael to państwo sztuczne,ale tak jak mówię,nie jestem historykiem,nie wnikam w to wszystko jakoś głębiej bo nie mam na to czasu.

Muchomorzysko
Muchomorzysko

Post So lis 20, 2010 11:32 pm

Minister Bytu napisał(a):Tzn kiedy wcześniej?1948 ?

Wcześniej zanim Rzymianie zdobyli Jerozolime, i po tych prawie 2000 lat udało im sie w końcu odzyskac swoje państwo i uważam że im sie należało.

A i jeszcze gdyby np było odwrotnie, że to żydzi żyliby w państwie arabskim i chcieli by swojego własnego państwa to pewnie wszyscy by współczuli żydom ;p zawsze tak jest

Post N lis 21, 2010 1:41 pm

Hm,na tej samej zasadzie powinniśmy odebrać ruskim i Niemcom te tereny które kiedyś były nasze a oddać to co było ich.

Muchomorzysko
Muchomorzysko

Post N lis 21, 2010 1:58 pm

Ale my mamy swój kraj a oni swojego nie mieli

Post N lis 21, 2010 2:19 pm

Podoba mi się Twój sposób myślenia Kenneth. Też uważam, że całe USA należałoby wybić, żeby Indianie mogli wreszcie odzyskać swoje ziemie. :lol:

Ale bądźmy poważni, bo sprawa nie jest błaha.
Współczesny Syjonizm wywodzi się z dwóch źródeł. Z jednej strony mamy do czynienia z tzw. "Angielskimi Izraelitami". Ruchem Purytan, którzy inspirując się na kabalistyczno-katarskiej tradycji tworzyli swojego czasu państwo Różokrzyżowców na obszarach Palatynatu. Z drugiej strony mamy do czynienia z Zakonem Syjonu i jego późniejszymi wcieleniami - np. Zakonem Templariuszy.
Ostatecznie, po upadku Różokrzyżowców, kiedy od 1617 roku ustalono "zawieszenie" (trafniejszym określeniem byłoby zejście do podziemi ;) ) działalności na okres stu lat i kiedy to wskrzeszono go pod szyldem Masonerii w 1717 roku obie "grupy" miały już wspólne nie tylko cele. Tym samym założenie przez Weishaupta (wychowanka Zakonu Jezuitów) w 1776 Illuminati musiało odbyć się nie tylko za zgodą Watykanu, ale wręcz z jego inicjatywy. Zatem nic dziwnego, że logiczne są późniejsze już wspólne interesy Watykanu i III Rzeszy (także finansowanej przez Bush'ów, których podejrzewa się o pokrewieństwo z de Bouillon'ami), która tylko pozornie miała za cel eksterminację Żydów. W rzeczywistości naród żydowski jest zwykłą ofiarą, którą ponosi w imię powstanie państwa Izrael i odbudowy Trzeciej Świątyni. Z religijnego i ideologicznego punktu widzenia Watykan ma takie same prawa do tych Ziem, jakie posiadał kult Mesjasza Solarnego jeszcze przed Chrystusem, czyli pod oryginalną postacią kultu Słońca obecnego zarówno w Egipcie (Chrześcijaństwo czerpie z mitologii egipskiej w większym stopniu niż się wszystkim wydaje (dziesięć przykazań oryginalnie znajdowało się w większym zbiorze - Księdze Umarłych)) jak i w Persji (Katarowie inspirowali się w równym stopniu kabałą jak i Mazdaizmem oraz Zoroastryzmem), a także Mezopotamii (pierwotnie zaadoptowany mit o Mojżeszu i dziesięciu przykazaniach pochodzi z kultury religijnej Sumerów i Babliończyków gdzie Hammurabi dostał swoje prawa od Szamasza - oczywiście boga Słońca). Tym samym spuścizna religijna w postaci Watykanu całkiem słusznie rości sobie prawa do Izraela - kolebki cywilizacji, jednak sposób w jaki to czyni powinien budzić uzasadnione zastrzeżenia.
Nasza zachodnia cywilizacja została zaadoptowana i zaprojektowana do finansowania walki o ziemie na Bliskim Wschodzie. Obecny system polityczno-ekonomiczny USA, a teraz już także UE nakłada na ludność obu kontynentów (i nie tylko tych dwóch) nieuzasadnione (z punktu widzenia samych państw - podatki w dużej części nie są przeznaczane na to co powinny, a generalnie wędrują do karteli bankowych będących w posiadaniu Illuminati, a tym samym Watykanu) opłaty, które mają za zadanie nie tylko finansować działania zbrojne na Bliskim Wschodzie, ale także zadłużyć ludność Ameryk i Europy (Afryka już jest zadłużona w stopniu wystarczającym na ujemny wzrost gospodarczy) i uczynić z nich niewolników skonsolidowanego gremium elit wywodzących się właśnie ze starożytnej ideologicznej kultury religijnej na Bliskim Wschodzie.
Zresztą, już nawet pomijając celowe działania współczesnych elit (pod egidą Grupy Bilderberg, Komisji Trójstronnej, Klubu Rzymskiego czy wielu innych) zmierzające do kolapsu systemu polityczno-społeczno-ekonomicznego krajów UE i Ameryki prognozy demograficzne na Europę - nawet te optymistyczne - wieszczą paraliż systemu. W samej Polsce za 60 lat będzie o dwanaście milionów Polaków mniej z racji niżu demograficznego i ujemnego przyrostu naturalnego. Z drugiej strony, być może właśnie z tego powodu elity obecnie będące u władzy dążą do konfliktu ogólnoświatowego i całkowitej reorganizacji równowagi sił na naszej planecie.
Nie rozumiem tylko w czym właściwie ma im pomóc posiadanie "Ziemi Obiecanej". :maruda:

Muchomorzysko
Muchomorzysko

Post N lis 21, 2010 3:44 pm

skasowac
Ostatnio edytowano N lis 21, 2010 5:35 pm przez Kenneth, łącznie edytowano 1 raz

Muchomorzysko
Muchomorzysko

Post N lis 21, 2010 3:45 pm

Kenneth napisał(a):
Aqua napisał(a):Podoba mi się Twój sposób myślenia Kenneth. Też uważam, że całe USA należałoby wybić, żeby Indianie mogli wreszcie odzyskać swoje ziemie. :lol:

No może nie całe.. :ogien:

Post N lis 21, 2010 4:19 pm

Rdzenni Amerykanie we własnym domu traktowani są jak śmieci i zło konieczne.Wiem coś o tym bo moja kuzynka jest zaangażowana bezpośrednio w pomoc dla"Indian",mieszka z nimi i pomaga jak może.Indianie żyją gorzej niż zwierzęta,w jakiś ruderach zapleśniałych.Rząd im proponuje pieniądze,pewnie,ale w zamian chce żeby się zrzekli praw do swoich świętych miejsc i oddali je państwu.Wszystkie znaki drogowe ustawione przez państwo są prze Indian ostrzeliwane każdego dnia i wyglądają jak sito jeśli stoją tam gdzie nie powinny.W naszej tv nikt nic o tym nie mówi niestety.Izrael i Palestyna to ten sam mechanizm w sumie.

Post N lis 21, 2010 5:13 pm

Zgadza się. Eksterminacja konkurencyjnych do obowiązującego "Watykańskiego Kultu Słońca" religii jest jednym z punktów planu "Założycieli" kolonii USA. Trochę o tym traktuje film Esoteric Agenda, który polecam kazdemu, chcącemu zgłębić ten problem głębiej.

http://www.youtube.com/watch?v=gcuEwPvhq28

Muchomorzysko
Muchomorzysko

Post N lis 21, 2010 5:40 pm

Film oglądałem. Co do indian.. to faszeruje sie ich poprostu alkoholem.. w rezerwatach jest największy procent alkoholizmu niż w innych częściach usa. Zabrali indianom ziemie, a teraz chcą jeszcze bardziej ich zgnoic.. ale tak jest nie tylko w usa, w meksyku również indianie żyją w nędzy. Powstanie zapatystowskie troche poprawiło sytuacje w stanie chiapas

btw. czemu nie moge usuwac postów o.O? bo mi sie 2 razy wysłało.. god damned

Post N lis 21, 2010 7:57 pm

Kenneth napisał(a): czemu nie moge usuwac postów o.O?

NWO już tu jest :lol:

Powrót do OFF TOPIC