Pytania czysto początkującego

Dyskusje o praktykach szamańskich i neoszamańskich. Miejsce, gdzie można podzielić się własnymi doświadczeniami, lub zapytać o radę.

Moderator: Kapelusznik

Post Pt paź 15, 2010 1:46 am

Pytania czysto początkującego

Witam. Od jakiegoś czasu przymierzam się do tego, by zgłębić tajniki sztuki szamańskiej. Być może mam predyspozycje, może nie mam, lecz chciałbym się tym zajmować z czystej chęci zajmowania się tym. Czuję nieuzasadnioną bliskość z naturą, jak również odczuwam głęboki respekt wobec moich przodków i majestatu śmierci (mówiąc o tych, którzy już odeszli). Czasem wyczuwam obecność... czegoś, nie potrafię określić. Trudno mi to opisać, dlatego proszę o pomoc.
Wiem, że na forum jest mnóstwo materiałów poświęconych tej właśnie sztuce, lecz im bardziej szukam, tym bardziej się gubię, dlatego proszę o kilka odpowiedzi:

- czy jest sposób na sprawdzenie, czy nadaję się na szamana, czy muszę to zostawić woli przypadku?
- od czego powinienem zacząć moją edukację w tym kierunku?
- jakie przybory/narzędzia potrzebne mi będą, jeśli opanuję chociaż podstawowe arkana szamanizmu?
- czy szamanizm można połączyć z alchemią (którą się zajmuję od jakiegoś czasu)?
- czy na terenie Wrocławia (aktualnie tam mieszkam) można znaleźć jakąś księgarnię/bibliotekę z dziełami dotyczącymi szamanizmu, jak również innych dziedzin, np. ezoteryki, okultyzmu itp?
- jakie są niebezpieczeństwa związane
- czy jest coś jeszcze, o czym powinienem wiedzieć, a nie wymieniłem wcześniej?

Swoje czasu zajmowałem się magią chaosu (od Crowella). Może przez nią rozwinąłem w sobie jakieś umiejętności?

P.S: Pytanie odnoszące się czysto do mojego przypadku: czy osoba, która opanowała swój astral, może "odwiedzić" inną osobę np. podczas snu i w jakiś sposób wykryć, czy dana osoba ma jakieś zdolności, predyspozycje, itp? Wiem, że się trochę zagalopowałem w tym momencie, ale jednak nie daje mi to spokoju.

Szalony Kapelusznik
Szalony Kapelusznik

Pochwały: 1

Post Pt paź 15, 2010 4:35 pm

Re: Pytania czysto początkującego

sithlord666 napisał(a):Witam. Od jakiegoś czasu przymierzam się do tego, by zgłębić tajniki sztuki szamańskiej. Być może mam predyspozycje, może nie mam, lecz chciałbym się tym zajmować z czystej chęci zajmowania się tym. Czuję nieuzasadnioną bliskość z naturą, jak również odczuwam głęboki respekt wobec moich przodków i majestatu śmierci (mówiąc o tych, którzy już odeszli). Czasem wyczuwam obecność... czegoś, nie potrafię określić. Trudno mi to opisać, dlatego proszę o pomoc.
Wiem, że na forum jest mnóstwo materiałów poświęconych tej właśnie sztuce, lecz im bardziej szukam, tym bardziej się gubię, dlatego proszę o kilka odpowiedzi:

- czy jest sposób na sprawdzenie, czy nadaję się na szamana, czy muszę to zostawić woli przypadku?

Nie ma przypadkó. Neoszamenm mozęsz byc od zaraz. Szamanem jeśli Cię duchy powołają, a te wiedzą kto sie nada a kto nie.

sithlord666 napisał(a):- od czego powinienem zacząć moją edukację w tym kierunku?

Od dokłądnego zapoznania sie z trescia tego forum,

sithlord666 napisał(a):- jakie przybory/narzędzia potrzebne mi będą, jeśli opanuję chociaż podstawowe arkana szamanizmu?

Patrz punkt wyzej

sithlord666 napisał(a):- czy szamanizm można połączyć z alchemią (którą się zajmuję od jakiegoś czasu)?

Mozna wszystko. Tylko czasem pytanie brzmi: Po co?

sithlord666 napisał(a):- czy na terenie Wrocławia (aktualnie tam mieszkam) można znaleźć jakąś księgarnię/bibliotekę z dziełami dotyczącymi szamanizmu, jak również innych dziedzin, np. ezoteryki, okultyzmu itp?

A jak myslisz? Masz kilka uczelni wyzszych i sporo bibliotek miejskich bardzo dobzre zaopatrzonych, a takze wojewódzką.

sithlord666 napisał(a):- jakie są niebezpieczeństwa związane
- czy jest coś jeszcze, o czym powinienem wiedzieć, a nie wymieniłem wcześniej?

Poznaj treść forum a odpowiedzi dostaniesz jasne i klarowne.

sithlord666 napisał(a):Swoje czasu zajmowałem się magią chaosu (od Crowella). Może przez nią rozwinąłem w sobie jakieś umiejętności?

Z Crowleya można z czasem wyrosnać.

sithlord666 napisał(a):P.S: Pytanie odnoszące się czysto do mojego przypadku: czy osoba, która opanowała swój astral, może "odwiedzić" inną osobę np. podczas snu i w jakiś sposób wykryć, czy dana osoba ma jakieś zdolności, predyspozycje, itp? Wiem, że się trochę zagalopowałem w tym momencie, ale jednak nie daje mi to spokoju.

Napisałąm wyzej, ze wszystko mozna tylko po co?
Gdziekolwiek bym nie dotarła, będę zawsze we właściwym miejscu i czasie przeznaczonym.

http://www.ezodar.blogspot.com/
http://www.ezodar.pl

Powrót do PRAKTYKA