Centaury i Drzewołak

Zgłębiamy ulotny język snów. Dział, w którym można opisać swój sen i porozmawiać o jego symbolice.

Moderator: Kapelusznik

Post Wt sie 10, 2010 11:13 am

Centaury i Drzewołak

Pierwszy sen po medytacji związanej z nawiązaniem kontaktu z przewodnikiem/opiekunem wyglądał tak:

Wszystko działo w się w dwóch miejscach jednocześnie,tzn dwa obrazy przenikały się wzajemnie jakby ktoś nałożył na siebie dwie fotografie.
Z jednej strony było to pomieszczenie,sześcian,szkolna klasa z drzwiami na wschodniej ścianie i dużą ilością okien na zachodniej,
z drugiej strony byłem na trawie,jakaś polana.Teren był pofalowany,niewielkie wzgórza i doliny...jakby zielona pustynia z trawą zamiast piasku.
Na tej polanie znajdowało się kilka drzew i katedra,jakaś świątynia.Przypominała gotycką budowlę z czerwonych cegieł przy czym ściany nie były widoczne,bardziej je czułem niż widziałem za to bez przeszkód mogłem oglądac co działo się wewnątrz.

Znajdowali się tam mnisi,w czarnych habitach i kapturach na głowie.Spacerowali po okręgu a wewnątrz stał zielony karzeł.Jakiś kapłan który wyraźnie bał się mnie a czarne zakapturzone postacie miały go chronić.
Na zewnątrz świątyni pojawiły się centaury z jakiegoś blado czerwonego,rudawego kryształu.Zacząłem z nimi walczyć i odcinać im głowy mieczem który pojawił się w mojej dłoni nagle.Był wykonany z kryształu przypominającego kolorem rtęć a dodatkowo unosiła się nad nim mgła w kolorze indygo.

Kiedy pokonałem wszystkie centaury na południu pojawił się kolejny(czyli po mojej lewej stronie bo cały czas byłem zwrócony w kierunku zachodu).
Był zdecydowanie największy i trzymał w ręku włócznię zakończoną ostrzem z tego samego materiału co mój miecz.Pokonałem i jego,odciąłem kryształowe ostrze i więcej nie pamiętam.

Sen następnej nocy:

Pomieszczenie,jakiś pokój,sześcian.Cały pokryty rdzą,przypominał maszynownie w jakimś statku.Panował w nim mrok ale nie kompletny.Widać było jak światło odbija się od ścian,oświetla je mimo że nie znajdowało się w pobliżu żadne źródło tego światła.Czułem że jest tam ciepło,parno i bardzo wilgotno,zupełnie jak w saunie.Kolorystyka jesienna tuż przed zachodem słońca,ciepłe rdzawe barwy.

Na środku pokoju znajdowało się "coś"jakby bojler,przez środek tego pomieszczenia przebiegała jakaś kładka czy pomost a na jej końcu znajdowała się czarna dziura w głąb Ziemi,tak jakby.Była to dziura otoczona barierkami z rurek zardzewiałych,mały sześcian.Dziura w głąb...kosmosu,jakby w głąb Ziemi ale poza nią,nie umiem tego lepiej opisać.
Nagle poczułem że ktoś wszedł do pomieszczenia i szuka mnie by odebrać mi książkę wykonaną z kryształu,tego samego z którego w poprzednim śnie wykonany był miecz.Pamiętam że czytałem w biegu a kogoś kto mnie szukał bardzo to drażniło i chciał mi jak najszybciej odebrać księgę.
W pewnym momencie z czarnej dziury zaczęła wyjeżdżać w górę jakaś winda,platforma bez ścian.Na środku tej platformy stało duże drzewo z gęstą zieloną koroną.Taki groteskowy dąb z bardzo skomplikowanym pniem,poskręcanym jak warkocz z innych pni.
Drzewo otworzyło paszczę i chciało mnie pożreć ale zanim to zrobiło ktoś chciał żebym sam z własnej woli wszedł do paszczy i pojechał w głąb czarnej dziury.Zęby Drzewołaka były koślawe i żółte,wyglądały jak pieńki albo jak kamienie,powierzchnia gładka tyle że nieregularne kształty.Nie wszedłem na windę ,Drzewołak się "wkurczył" na mnie okrutnie i dalej nie pamiętam.

Muchomorzysko
Muchomorzysko

Post Wt sie 10, 2010 7:04 pm

Re: Centaury i Drzewołak

no widzisz, naczytałeś sie tych książek o szamanizmie a jak sen przychodzi ci z pomocą i wrzuca podstawowy, typowy obraz startu przy poróżach do świata dolnego, to ty nie chcesz. to jest właśnie lekcja nr 1. nawet winda podjechała, żebyś nie musiał sie fatygowac... ech ksiazkowy szamanizm... :rozga:

Post Wt sie 10, 2010 7:49 pm

To już? :D Ja się tyle napisałem a Ty mnie paticzkiem po mojej wonnej,gładkiej różowej?

Nie jestem szamanem,neoszamanem,magiem itd Szukam ścieżki,nie podążam żadną...chociaż zacząłem medytacje i proste rytuały uziemienia czy ochrony ale to jest obecne w każdej ze ścieżek właściwie.

Na windę nie wskoczyłem dlatego że ponieważ gdyż,oglądałem siebie,prawda? :D Nie bardzo mogłem podejmować decyzje,to był film.Po drugie,na interpretacji snów się kompletnie nie znam,widzę pewne podobieństwa w obu snach,ten sześcian np albo czarna dziura i czarny krąg,zielony karzeł i zielony olbrzym,oboje na środku czarnego kręgu/dziury.Zastanowiło mnie to czemu krzaczek chce mnie wszamać.Zinterpretowałem to w ten sposób że skoro drzewo jest agresywne to nie chce mi pomagać tylko mnie niszczyć,dziura w głąb Ziemi to dla mnie upadek,tak to odbieram,może błędnie.Nie rozumiem czemu prośba o kontakt z przewodnikiem zakończyła się furią drzewa?Dlaczego nie przyszła skośnooka elfica za którą wszędzie bym poszedł :lol:
Skoro to miał byc sygnał że zostałem wysłuchany i czas na pierwsze spotkanie to po kiego grzyba było mnie straszyć? :D
Przypominam że to był sen i w tym śnie nie byłem w pełni niezależny.Kto wie co bym zrobił gdybym miał wolną rękę w 100%.

Post Wt sie 10, 2010 8:46 pm

Może jestem laikiem.. ale drzewo przecież w szamanizmie jest osią, po której możesz wejść do świata górnego, albo zejść do świata dolnego. Tak więc czy ta winda i drzewo w środku nie były właśnie bramą do świata dolnego, której nie dość, że nie musiałeś szukać, to jeszcze sama do Ciebie przyszła i Cię zaprosiła do środka? Może właśnie tam miałbyś poznać swojego duchowego przewodnika, może właśnie tam na Ciebie czekał.

Post Wt sie 10, 2010 9:16 pm

Możliwe,tylko tak jak mówię,byłem obserwatorem bardziej niż uczestnikiem,coś mną sterowało jakby.Oglądałem film o sobie.Swoją drogą to ciekawe zaproszenie gdy drzewo chce mnie brutalnie zeżreć i dodatkowo czujesz że nie jesteś sam bo ktoś Cię szuka i nie chce żebyś wszedł do drzewa.Komu ufać?Najlepiej sobie i uciekać :D

Post Wt sie 10, 2010 9:20 pm

Wziąłem to pod uwagę, ale piszą na forum, że do świata schodzi się trochę "na siłę". Zresztą, może podświadomie coś Cię niepokoi, to, co możesz spotkać poniżej. Ale cóż, niech się wypowiedzą doświadczeni :)

Post Wt sie 10, 2010 9:28 pm

..a jeśli...nie,to nie możliwe :D ...jeśli to co poniżej,obawia się że zostanie przeze mnie spotkane i straszy jak może żebym tylko nie przychodził? :lol: W sumie zielony karzeł wyraźnie bał się mnie,w drugim śnie zaczął kozaczyć bo widocznie za blisko przylazłem :D (improwizuję).Może moje niepowodzenia w nawiązywaniu kontaktu ze światem duchów wynikają z tego że jestem u nich postrzegany jako przysłowiowy Szatan przed którym się bronią? :D Pojechałem,już się przywołuję do porządku.

Co znalazłem przypadkiem:

Wierzba napisał(a):Szaman, który mnie wprowadzał w szamanizm powiedział mi, ze często bywa tak, ze totem nas pozera lub np odgryza jakaś część naszego ciała, co jest symbolicznym zjednoczeniem sie z totemem. Nie jest to regułą, poza tym nie zdarza sie tu w swiecie fizycznym tylko podczas podróży szamańskiej po swój totem.

Jesetem boski :D Wierzbo?Jeden z Twoich braci chciał mnie zjeść we śnie ;) .Czy jedzący mnie dąb to symbol jakiegoś konkretnego totemu?

Muchomorzysko
Muchomorzysko

Post Śr sie 11, 2010 12:28 am

Minister Bytu napisał(a):Zinterpretowałem to w ten sposób że skoro drzewo jest agresywne to nie chce mi pomagać tylko mnie niszczyć,dziura w głąb Ziemi to dla mnie upadek,tak to odbieram,może błędnie.Nie rozumiem czemu prośba o kontakt z przewodnikiem zakończyła się furią drzewa?Dlaczego nie przyszła skośnooka elfica za którą wszędzie bym poszedł :lol:

no widzisz, z szamanizmem jest tak ze nie zawsze duchy głaszczą po głowce i mówią jestes boski. sama inicjacja jest ciezka, bo duchy wcale nie są miłe i zjadają cie po kawałku. kto sie boi niech ucieka.to sciezka dla odwaznych, takich co sie nie przestrasza. dziura w ziemi to wejscie do swiata podziemnego, gdzie szamani zwykle chodzą aby poznac swoje zwierzęta mocy. często podróżują po drzewie, do dolnych światów przez korzenie a do górnych przez gałęzie i korone.
skoro tyle czytałeś o szamanizmie to powinieneś to wiedzieć, to są podstawy, lekcja nr 1. dlatego właśnie uważam że książki to ściema. niby czytasz, a jak przychodzi co do czego to okazuje sie ze nie rozumiesz. :sciana:

Qoudaris napisał(a):Wziąłem to pod uwagę, ale piszą na forum, że do świata schodzi się trochę "na siłę"

do swiata dolnego nie schodzi sie na sile. na sile schodza tylko ci ktorzy maja malo doswiadczenia w tej kwestii.

Post Śr sie 11, 2010 11:11 am

Wiem,rozumiem tylko że to nie była moja podróż szamańska w której mogłem sobie zrobić co chciałem a zwykły sen,film.

Muchomorzysko
Muchomorzysko

Post Śr sie 11, 2010 11:17 am

najwyraźniej nie zwykły sen, tylko sen instruktażowy, który pokazuje ci co jest do zrobienia. może dzięki niemu będzie ci łatwiej praktykować

Post Śr sie 11, 2010 12:14 pm

Skupiamy się na drzewie a symboli było dużo więcej :czytaj: :D To tak na marginesie.

Muchomorzysko
Muchomorzysko

Post Śr sie 11, 2010 1:19 pm

Minister Bytu napisał(a):Skupiamy się na drzewie a symboli było dużo więcej To tak na marginesie.

jeżeli oczekujesz szczegółowej analizy snu to wybacz, ale aktualnie nie mam aż tyle czasu. może jak bede wolniejsza, lub ktoś inny...

Post Śr sie 11, 2010 1:50 pm

Spoko :) Mówię tylko że nie ma sensu skupiać się na drzewie bo śniło mi się dużo więcej a czy komuś się chce nad tym zastanawiać czy nie,ja o nic pretensji nie mam.Napisałem bo lubię :) W końcu to forum a tu się pisze zamiast nie pisać :D

Muchomorzysko
Muchomorzysko

Post Cz sie 12, 2010 4:45 pm

Minister Bytu napisał(a):Spoko Mówię tylko że nie ma sensu skupiać się na drzewie bo śniło mi się dużo więcej

mysle ze jest sens skupiac sie na drzewie, poniewaz jest to symbol duzego kalibru. jezeli pojawia sie we snie, zwlaszcza w centralnym miejscu to nalezy go traktowac jako najwazniejszy symbol i w oparciu o ten symbol interpretowac caly sen ze wszystkimi innymi szczegółami. drzewo jest tu punktem odniesienia.

Post Cz sie 12, 2010 6:36 pm

Git majonez,więc mamy krzewik któren był małym druidem i bał się mnie a potem ja jego.Remis.Tylko co to znaczy?Pozory mylą?
Centaury...maszynownia jakaś...sześcian,pomieszczenie ciasne ale jednocześnie jakby nie ograniczone stąd to przenikanie się klasy i otwartej przestrzeni...czarne mnichy :czarodziej: stające się dziurą czaso-przestrzenną...miecz stający się księgą...katedra bez ścian i "Coś" bojleropodobne.Hmmm...klasa była sześcianem w którym byłem zamknięty z centaurami a potem stałem na zewnątrz sześcianu w którym miałem drzewo i tunel...z drugiej strony,maszynownia też była sześcianem tyle że bez okien i drzwi.Aha,w pierwszym śnie sam byłem czarno-kapturnym mnichem a w drugim nie pamiętam w co byłem ubrany...chyba w nic.Symbole mam ale pomysłu mi brakuje jak je połączyć.Nigdy nie czytałem senników ;)

Post Pt sie 13, 2010 12:56 pm

Przepraszam, że się wtrącę, ale mam pytanko.Czy krzew/żywopłot może mieć podobne znaczenie w symbolice snu co drzewo??

Muchomorzysko
Muchomorzysko

Post Pt sie 13, 2010 1:23 pm

nie. żywopłot możesz podciągnąć do płotu czy ogrodzenia, bo taką funkcję spełnia. drzewo to oś świata. 2 zupełnie różne rzeczy.

Powrót do SYMBOLIKA