Forum SHAMANIKA szamanizm-ezoteryka-śnienie • Zobacz wątek - Wolność wyznania w Polsce w XXI w., czyli cmentarne przygody

Wolność wyznania w Polsce w XXI w., czyli cmentarne przygody

Miejsce na rozmowy w tematach nie występujących gdzie indziej na forum, ale mimo to pasujących do niego.

Moderator: Kapelusznik

Post Pt maja 22, 2009 3:05 pm

Chciałbym żeby to była trebka :P Ten parasol miał metalowąkońcówke do podpierania się:P
Dialog wyglądał tak:
Najpierw cios:
B(abcia): Zboczeniec!
Ja:Co???
B-(zamach parasolką) TranZwestyta! Pederasta!
J-(unik ;)) Ale o co pani chodzi?
B- Jak to tak na golasa biegac po lesie... Tu dzieci małe chodzą.
J- Przecierz mam spodnie.
B- Nie można tak... nie można. Żeby dorosły facet tak sie zachowywał...
J- Ja pani w kapelutku nie zabraniam do kościoła chodzic więc prosze mnie zostawic w spokoju. Dowidzenia i miłego dnia życze.

I pobiegłem. W sumnie dobrze że o tym napisałem bo przynajmniej nie zapomne :D A ciekawe to było. Może słów nie przytoczyłem dokładnie bo takiego rotfla strzeliłem jak tylko zniknąłem im z oczu że mogłem zapomniec. Ale sens dialogu a także kolejnośc są zachowane. Sama scenka nadaje sie do działu humor :P

Dżabersmok
Dżabersmok

Post Pt maja 22, 2009 3:54 pm

Mataus napisał(a):Sama scenka nadaje sie do działu humor

Nadaje się. Ja bym chyba wziął jakiś patyk długości parasola i też ją dziabnął. :patyk: Pewnie by się zdziwiła. :P
...............Obrazek.................
„Wszystkie rzeczy pojawiają się w określonej kolejności czy też, inaczej mówiąc, płyną strumieniem. Zdając sobie z tego sprawę, wiemy, w jaki sposób przerwać procesy negatywne, a inicjować i wspierać pozytywne.” Tenzin Wangyal Rinpocze

Post Pt maja 22, 2009 7:56 pm

W każdym razie wracając do kwestii którą miałem dokończyć. W Polsce panuje chorobliwa rodzinność. I więzi rodzinne są silniejsze niż jakiekolwiek inne więzi społeczne. Co objawia się niskim 'kapitałem społecznym'. Wiadomo jak ktoś wszystkie środki i zainteresowania pompuje w rodzinę nie będzie sie zajmował działalnością w stowarzyszeniach, klubach forach etc. Szczególnym przykładem są tu Włochy, gdzie bardzo 'familijne' południe do dzisiaj nie nadąża za północą, pozostając zaściankowe, ciasne umysłowo i skatoliczałe, bardzo długo w niektórych miasteczkach nie było nawet gazet.

Z tegoż zjawiska bierze się w Polsce takie zacofanie (choć oczywiście to nie jedyny powód), Np wszechstronny nepotyzm w partiach, urzędach i ( cóz tu owijać w bawełnę) w kościele. No i generalnie straszny drugoobwodowy terytorializm z którym się zetknęliście...

I tu jest kwestia reprogramowania społecznego... ale to praca na lata... ;)

A co do babci, radziłbym wziąć poprawkę na to, ze za ich czasów pokazywanie kostek już uchodziło za wyjątkowo lubieżne;)

Pan Gąsienica
Pan Gąsienica

Post N maja 24, 2009 4:42 am

Mataus napisał(a):Sama scenka nadaje sie do działu humor Razz

Odnośnie babć moherowych ;]

Wchodzę do sklepu. Sklepowa gada z jakąś kobietą (znajoma pewnie). Jak mnie zobaczyła to szturcha tą drugą i teatralnym szeptem mówi "Ty to ten" :rotfl:

Potem mnie obserwowały jak filety i ogórki wybierałem ;]

Dżabersmok
Dżabersmok

Post N maja 24, 2009 5:09 am

Gerich napisał(a):Potem mnie obserwowały jak filety i ogórki wybierałem ;]

Kto wie co ty z tymi ogórkami wyrabiasz. Ja się tym kobietom wcale nie dziwię. ;P
„Wszystkie rzeczy pojawiają się w określonej kolejności czy też, inaczej mówiąc, płyną strumieniem. Zdając sobie z tego sprawę, wiemy, w jaki sposób przerwać procesy negatywne, a inicjować i wspierać pozytywne.” Tenzin Wangyal Rinpocze

Post N maja 24, 2009 11:19 pm

Mnie ostatnio bardzo pozytywnie zaskoczyła para Świadków Jehowy - zapukali do mnie do mieszkania i spytali kulturalnie, czy chcę porozmawiać o Bogu. Odparłam, że nie, bo jestem poganką [nie chcę się kłócić, czy poganką czy neopoganką, w tym momencie to nie było ważne :D]. A oni kulturalnie skinęli głowami i przeprosili za najście :tongue:=+;P

Post N maja 24, 2009 11:32 pm

Wow! i nie próbowali nawracać?? :D A może to dlatego, że oni mają tylko repertuar przygotowani na katolików i z innymi nie wiedzą jak rozmawiać.

Post Pn maja 25, 2009 12:10 am

Może :D w każdym razie byłam zaskoczona ich szybkim i kulturalnym ulotnieniem sie spod moich drzwi :D gdy przypadkowo przyszedł kiedyś ksiądz po kolędzie próbował wprosić się do domu, więc to było mniej przyjemne ;)

Dżabersmok
Dżabersmok

Post Śr maja 27, 2009 1:56 pm

zjawa realna napisał(a):A może to dlatego, że oni mają tylko repertuar przygotowani na katolików i z innymi nie wiedzą jak rozmawiać.

Sam jako nastolatek studiowałem u ŚJ więc wiem, że mają instrukcje jak rozmawiać z ludźmi różnych wyznań. Pamiętam nawet, że były tam instrukcje jak rozmawiać z buddystą. Ba, mają nawet specjalne kursy i podręcznik jak prowadzić rozmowy. Tamci może nie byli przygotowani. :P
Nakasha, u nich jest system podziału na rejony. Jeśli jedna z tych osób to człowiek, w którego rejonie jest twoje mieszkanie, to prawdopodobnie po zamknięciu drzwi zanotował sobie w zeszycie że jesteś poganką, i następnym razem przyjdzie z artykułem z "Przebudźcie się!" na temat pogan i związku z demonami, bo przecież religie pogańskie są wynikiem nauk upadłych aniołów. ;)

Post Śr maja 27, 2009 3:09 pm

Dreamcatcher, :eek: spoko, o tych kursach i podręcznikach nie wiedziałam :tongue:=+;P zawsze mogę po prostu nie otworzyć drzwi, jeśli nie będę mieć ochoty na rozmowę - tym bardziej że już wiem, jak wyglądają ;)

Dżabersmok
Dżabersmok

Post Śr maja 27, 2009 3:23 pm

Żeby poruszać się w obrębie tematu wolności wyznania - ja zawsze grzecznie mówię "nie jestem zainteresowany" a ŚJ grzecznie odpowiadają "do widzenia". Chociaż faktycznie dawno nie rozmawiałem z nimi, więc może czas zacząć. :P
Poprzednia strona

Powrót do OFF TOPIC