Problemy z przewodnikiem

Miejsce na rozmowy w tematach nie występujących gdzie indziej na forum, ale mimo to pasujących do niego.

Moderator: Kapelusznik

Post Wt sie 10, 2010 10:13 am

Problemy z przewodnikiem

Obawiam się ze moi przewodnicy i duchy totemu opuścili mnie na dobre.Nie mogę z nimi nawiązać żadnego kontaktu,nie wiem co z tym zrobić czy dać sobie spokój i stać się "normalnym" człowiekiem czyli praca,sweterek,krzyżówki,jedzenie i spanie czy może zmienić metodę nawiązywania kontaktu...

Przy okazji kontaktów z bytami:"Uczeń jest jak najżarliwiej ostrzegany przed uznaniem ich za obiektywną rzeczywistość i nadawaniem im jakiejkolwiek filozoficznej wartości." Edi the Crowley :czarodziej:

Pan Gąsienica
Pan Gąsienica

Post Wt sie 10, 2010 12:50 pm

Re: Przewodnicy w astralu

Minister Bytu napisał(a):[...]"Uczeń jest jak najżarliwiej ostrzegany przed uznaniem ich za obiektywną rzeczywistość i nadawaniem im jakiejkolwiek filozoficznej wartości." Edi the Crowley :czarodziej:

to po pierwsze, a po drugie - zobacz jak reagujesz na brak spotkań z "duchowymi bytami": "To co ja mam teraz robić? Mam się stać szarym człowiekiem?". Jeśli w sytuacji braku zadowolenia z życia duchowego, braku podniet duchowych, zwykły świat widzisz jako SZARY i NUDNY, to niechybny znak uzależnienia. Równie dobrze mógłbyś zażywać jakieś narkotyki, lub zostać alkoholikiem - będąc 'na głodzie' świat wydawałby Ci się równie szary. Wiedz, że to właśnie w zwykłym świecie są ścieżki duchowe pochowane, a nie poza nim.
Poszukaj coś na temat CTUD (tak jak napisano C T U D).
odwaga, wytrwałość, uśmiech
Natężenie świadomości

Post Wt sie 10, 2010 1:33 pm

Trochę za bardzo uprościłem.Brak zadowolenia z życia duchowego-ja się nie czuje pusty duchowo,jestem zadowolony i szczęśliwy że posiadam wrażliwość duchową.Świat jest szary i nudny nie ma się co okłamywać,coraz więcej betonu i stali dookoła,jakieś mody trendy,wszyscy chcą wyglądać identycznie i mieć to co inni byle nie czuć że są gorszym a o tv nawet nie wspomnę bo to jest arcynudne.Sztuka zamienia się w tandetę i chałturę,to jest szare i nudne.Wojny są nudne,ileż można sie żreć o władze?

Chodziło mi raczej o to że mimo usilnych starań nie widzę efektów i nie wiem czy źle patrzę czy może źle się staram a to potrafi dobić gdy się starasz i nic Ci nie wychodzi.Jestem na "głodzie",jestem głodny doświadczenia i wiedzy ;)

"Duch ten sprawia ze ciało jest pełne mocy i opiera się działaniu szkodliwych sił.W ciele wypełnionym mocą nie ma miejsca dla szkodliwych energii znanych jako choroby.Duch opiekuńczy czy zwierze mocy nie tylko podwyższa fizyczną energie człowieka i zdolność opierania się chorobom lecz również podwyższa umysłową czujność i wiarę w siebie".-Michael Harner

Wszystko jasne,gdyby odwrócić ten cytat i opisać braki ducha opiekuńczego czy zwierzęcia mocy,to wtedy miałbym idealny opis mnie.Dlatego tak mi zależy by wreszcie wejść w kontakt z czymś co mi pomoże stanąć na nogi.Tracę kasę na książki,poświęcam na nie czas(a czas to pieniądz) i nic się nie dzieje.

Muchomorzysko
Muchomorzysko

Post Wt sie 10, 2010 5:51 pm

Minister Bytu napisał(a):Wszystko jasne,gdyby odwrócić ten cytat i opisać braki ducha opiekuńczego czy zwierzęcia mocy,to wtedy miałbym idealny opis mnie.Dlatego tak mi zależy by wreszcie wejść w kontakt z czymś co mi pomoże stanąć na nogi.Tracę kasę na książki,poświęcam na nie czas(a czas to pieniądz) i nic się nie dzieje.

obawiam, sie ze z ksiazek nie nauczysz sie raczej szamanizmu. szamanizm to przede wszystkim praktyka i najlepiej kiedy masz kogos kto praktykuje i pokaze ci o co w tym chodzi, a potem jak juz zalapiesz to kwestia wlasnej pracy, metody prob i bledow. choc sa tacy ktorzy sami przetarli sobie sciezki i uczyli sie od duchow, ale to zdecydowana mniejszosc. wiekszosc to ludzie ktorzy zapuszaja sobie beben na sluchawkach myslac ze to wlasnie jest to :tongue:=+;P

Post Wt sie 10, 2010 6:04 pm

Widzisz,to jest podstawowy cel dla mnie.Kontakty z duchami by się czegoś uczyć od nich,bezpośrednio.Szamanizm to nie jest moje "number uno",interesuje mnie każda ścieżka,ze wszystkiego staram się wyciągnąć coś co mi potrzebne.Może tak powstanie moja własna ścieżka kiedyś.Narazie efekt jest taki że praktyka nie potwierdza teorii.Nie robię niczego nadzwyczajnego,żadnych wyśrubowanych ambicji nie mam żeby przenosić góry i tworzyć nowe światy czy lewitować.Jestem na początku w zasadzie i nie pójdę dalej dopóki nie zaliczę lekcji pierwszej :) Problem w tym że ta lekcja nie chce współpracować,nie pozwala się odrobić no :D

Muchomorzysko
Muchomorzysko

Post Wt sie 10, 2010 6:24 pm

Minister Bytu napisał(a):Jestem na początku w zasadzie i nie pójdę dalej dopóki nie zaliczę lekcji pierwszej Problem w tym że ta lekcja nie chce współpracować,nie pozwala się odrobić no

skoro nie chce wspolpracowac, to albo nie jest to twoja sciezka, albo duchy nie chca byc traktowane jako lekcja pierwsza ;) , albo uzywasz niewlasciwych metod...

Post Wt sie 10, 2010 7:57 pm

...albo jak to sprawdzić która odpowiedź jest poprawna? ;)

Muchomorzysko
Muchomorzysko

Post Cz sie 12, 2010 4:53 pm

Minister Bytu napisał(a):...albo jak to sprawdzić która odpowiedź jest poprawna?

...odpowiedzi zazwyczaj same przychodzą tak jak tu: symbolika-f3/centaury-i-drzewolak-t1381.html

i Albo sie nad nimi zastanawiasz, Albo nie... :-P

Powrót do OFF TOPIC