Koty i ciemne pióra - pytanie.

Miejsce na rozmowy w tematach nie występujących gdzie indziej na forum, ale mimo to pasujących do niego.

Moderator: Kapelusznik

Post Wt cze 29, 2010 12:31 pm

Koty i ciemne pióra - pytanie.

Witam :) Pierwszy post i pierwszy założony temat i już mam pytanie. Otóż od pewnego czasu na każdej swojej drodze spotykam koty. Jestem wielką miłośniczką tych mruczków. I nie wiem, czy tylko chcę je widzieć co chwila, czy właśnie to jakiś przypadek.
Nie dość, że kątem oka wyłapuje na swojej drodze minimum 5 kotów dziennie, to jeszcze nie odstępują mnie czarne (ciemne) pióra. Często idąc czy to przez miasto, czy jadąc rowerem przez las na swojej drodze około 10 czarnych (ciemnych) piór muszę zobaczyć. Prawie, że po nich depczę.
Nie mam pojęcia czy wmawiam sobie coś tymi piórami, że nigdy ich nie zauważałam, a dopiero teraz zaczęłam zwracać na nie uwagę. I te koty...
Nigdy w sumie, nie miałam jakieś praktycznej styczności z totemami, czy innymi tego typu rzeczami. Naturę kocham i szanuję. Zawsze czułam do niech respekt i w jakimś stopniu chciałam przy niej być.
Czy możliwe, że to jest jakaś próba przekazania mi czegoś, czy po prostu mogę sobie to wmawiać? I, że po prostu zaczęłam się uważniej rozglądać, dostrzegając więcej niż wcześniej?

Nie wiedziałam, gdzie mam umieścić temat. Jeśli to złe miejsce, to przepraszam i że tak chaotycznie napisane :)

Tak

Post Wt cze 29, 2010 2:36 pm

Re: Koty i ciemne pióra - pytanie.

Przełączaj pradygmaty i sprawdź.

Jeśli to próba przekazania Ci czegoś to kto może chcieć Ci przekazać i co?

Jeśli to umysł płata Ci figle to co takiego robisz, że te figle płata?

A jeśli zwyczajnie mieszkasz w okolicy gdzie mieszka dużo kotów i one zabijają te ptaki, z których zostają tylko czarne pióra, to co!?

itd.. ;)

Post Wt cze 29, 2010 6:20 pm

A czy jest to możliwe, że kot jest moim totemem, albo innym duchem, który postanowił jakoś wpłynąć na moje życie? Przez częste pokazywanie się na mojej drodze?

Tak napisał(a):Jeśli to umysł płata Ci figle to co takiego robisz, że te figle płata?

Bardzo cenię sobie koty. Za ich dosłownie całokształt, wady i zalety. I staram się uczyć od nich pewnych cech, których mi brakuje bądź chcę je wzmocnić. Sprawia mi przyjemność i jakieś poczucie "ciepła", kiedy mogę poddać się codziennej próbie i postąpić inaczej niż dotychczas.
Koty pojawiły się na mojej codziennej drodze właśnie w podobnym czasie jak zaczęłam się od nich "uczyć".
Zastanawia mnie tylko czy na siłę próbuję znaleźć sobie opiekuna, czy "wołany" nieświadomie gdzieś przy mnie patrzy co robię.

A powiem szczerzę, że boję się wejść na ścieżkę, by poznać mój totem. Boję się, że go obrażę w jakiś sposób. Niewiedza, przecież nie zwalnia z odpowiedzialności. Słyszałam również, że wchodzenie na ścieżkę jest niebezpieczne. Nie wiem w jakim sensie ...

Hehe, chyba mam za dużo pytań na raz :) trochę wyszło to chaotycznie.

Post Śr paź 06, 2010 6:31 am

Ja te czarne piora zaczelabym zbierac:> Kiedys znalazlam czarne ptasie pioro, zawiesilam nad lozkiem. W nocy przysnil mi sie kruk, ktory usiadl mi na ramieniu i 'opowiadal' mi cos do ucha w kruczym jezyku. Z czego zbyt wiele nie zrozumialam, musze sie przyznac ;)

Ogolnie jestem ciekawa, czy to faktycznie pioro kruka czy moze np. czarnego golebia ;)

Post Śr paź 06, 2010 1:15 pm

Mistree napisał(a):Ja te czarne piora zaczelabym zbierac:> Kiedys znalazlam czarne ptasie pioro, zawiesilam nad lozkiem.

Ciekawe czemu mi nie śni się cały zwierzyniec ptasi, skoro mam w domu pełno piór dzikich ptaków, ostatnio do kolekcji dołączyło ogromne pióro mewy :hmmm:

Post Śr paź 06, 2010 4:42 pm

Mi tez wczesniej ptaki jakos specjalnie sie nie snily, wystarczyl jeden sen z krukiem po ktorym zaczela sie cala seria 'ptasich snow'... Za pierwszym razem tego kruka sie troche wystraszylam, a pozniej ze snu na sen w jakis przedziwny sposob zacza sie oswajac...

Ja bym sie wcale nie zdziwila gdyby pewnej nocy chmara dzikich ptakow zatoczyla krag na twoim sennym niebie ;)

Post Śr paź 06, 2010 9:03 pm

Mistree napisał(a):Ja bym sie wcale nie zdziwila gdyby pewnej nocy chmara dzikich ptakow zatoczyla krag na twoim sennym niebie ;)

Jejku Ty mnie nie strasz :D chociaż jakby tak pomyśleć to chyba śnił mi się taki sen z mewą... :| śniło mi się,że szłam plażą i u mego boku wędrowała duża biała mewa... :)

Post Cz paź 07, 2010 2:29 pm

Dziewanna napisał(a):Jejku Ty mnie nie strasz :D chociaż jakby tak pomyśleć to chyba śnił mi się taki sen z mewą... :| śniło mi się,że szłam plażą i u mego boku wędrowała duża biała mewa... :)

Mam jednak nadzieje, ze obylo sie bez oprawy muzycznej jaka tu zapodal Minister Bytu, bo faktycznie by mozna bylo sie wystraszyc ;)

Powrót do OFF TOPIC