Czerpanie energii

Miejsce na rozmowy w tematach nie występujących gdzie indziej na forum, ale mimo to pasujących do niego.

Moderator: Kapelusznik

Post N mar 14, 2010 5:59 pm

Czerpanie energii

Jakie znacie sposoby czerpania energii? W jaki sposob dziekujecie pozniej duchom? Ja jak na razie czerpalam energie jedynie z kamienia, no i nie bardzo wtedy wiedzialam czy mam cos zostawic w zamian, czy po prostu podziekowac...No ale w koncu wylegiwanie sie latem na sloneczku tez mozna nazwac czerpaniem energii. W wizji uslyszalam, ze wszystko ma w sobie energie i wszystko jest energia, a energia jest zmienna, wciaz plynnie zmienia sie jedna w druga.

Pan Gąsienica
Pan Gąsienica

Post Pn mar 15, 2010 9:55 pm

Wilczyca napisał(a):[...]zmienia sie jedna w druga
- Zasada Zachowania Energii? :)
odwaga, wytrwałość, uśmiech
Natężenie świadomości

Post Pn mar 15, 2010 11:03 pm

RainMonk napisał(a):Wilczyca napisał:
[...]zmienia sie jedna w druga
- Zasada Zachowania Energii?

A możesz jaśniej? Bo ja to się uczę dopiero ;)

Pan Gąsienica
Pan Gąsienica

Post Wt mar 16, 2010 1:46 am

Energia nie ginie, przekształca się, zmienia - ale nie znika. Najprostszy przykład odnosi się wyłącznie do fizyki klasycznej - mechanika: ciało uderzone przejmuje energię ciała, które w nie uderzyło. Postaw małą kulkę i uderz w nią większą - większa zwolni, zmieni kierunek, natomiast mała przejmie część energii większej kulki i ...zacznie się toczyć. To znamy z podstawówki. Zasada Zachowania Energii. Ale okazuje się, że nie chodzi tylko o jeden typ energii, okazuje się, że jeden typ energii może i przekształca się w inny typ: energia elektryczna i energia magnetyczna oscylują wokół siebie, ruch jednej wywołuje ruch drugiej i powstaje fala elektromagnetyczna - niby to samo ale już coś innego - radio.
heh... pewnie myślałaś o czymś bardziej ezoterycznym, ale nie trzeba - świat poznawany naukowo jest wystarczająco ezoteryczny. :)
odwaga, wytrwałość, uśmiech
Natężenie świadomości

Post Pt wrz 10, 2010 2:33 pm

Re: Czerpanie energii

Wróciłem z lasu i naszła mnie taka myśl że pozyskiwanie energii to wysysanie energii z czegoś co ją posiada,czyli ni mniej ni więcej wampiryzm energetyczny >:E

Post Pt wrz 10, 2010 7:06 pm

Myślę że 1) jest dość "energii" wokoło nas, w powietrzu, pożywieniu, w pięknych chwilach...
2) energia to jest kwestia dość psychologiczna - masz dużo "energii" to czujesz się "pełny energii", więc możliwe że pobieranie energii od czegoś tak naprawdę jest wierzeniem że samemu ma się jej coraz więcej :) a przez to....

Post So wrz 11, 2010 8:17 pm

Pseudo nauka,ńu edża :D Jeśli energia to stan psychiczny to wampiryzm energetyczny tez się wydaje ofiarom wampira.Jeśli energia tylko nam ssię wydaje to może życie też jest na niby?Czemu Buddo nie piszesz nic o czakramach w wątku z Wereszczaginem?Ja czekam nie? :D

Post So wrz 11, 2010 11:19 pm

Pseudo nauka,ńu edża Jeśli energia to stan psychiczny to wampiryzm energetyczny tez się wydaje ofiarom wampira.Jeśli energia tylko nam ssię wydaje to może życie też jest na niby?Czemu Buddo nie piszesz nic o czakramach w wątku z Wereszczaginem?Ja czekam nie?

no ja tam nie wiem ile osób wierzy ze każdy ból głowy czy "utrata" energii to wampir energetyczny a ile takich przypadków to prawda.
nie piszę tam bo na ezoforum jest sporo tematów które tak szybko odchodzą/ są zamykane :P trzeba się więc śpieszyć :P
a do tego musiałbym si pewnie rozpisać a czasu brak :D Sam znajdź odpowiedz - przeczytaj "księgę czakr" i DEIR 1 z chomika i pokombinuj :D

Post N wrz 12, 2010 12:33 pm

Ezoforum...to konkurencja :D u nas też powinno być coś na ten temat.Mam pomysł(żeby nie przedłużać)podaj sznurki do konkretnych wątków na ezo żeby nie tracić czasu na szukanie.

Post N wrz 12, 2010 8:39 pm

Mam pomysł(żeby nie przedłużać)podaj sznurki do konkretnych wątków na ezo żeby nie tracić czasu na szukanie.

akurat na ezo dominuje teraz temat misjonarstwa, katolicyzmu i co chrześcijaństwo/katolicyzm/pan Gienio spod sklepu myśli o...

Post N wrz 12, 2010 9:01 pm

Jednym słowem wszystko to co jest mi do życia i szczęścia niezbędnie potrzebne...chrześcijaństwo,katolicyzm,judaizm i islam to zagrożenie dla pokoju na świecie i tyle.Wracając do czakr :D Czytałem wątek o czakrach ale tego jest dużo i nie znalazłem nic na temat Wereszczaginowej koncepcyji łączenia trzeciego oka z sakralną ;)

Naszły mnie inne myśli w trakcie czytania.Otóż,co zrobić ze stresem w trakcie praktyk...okultystycznych?Przecież silny stres to ryzyko zawału,jak sobie z tym poradzić,jak...zabezpieczyć się przed,żeby w trakcie doświadczania czegoś nieznanego nie kojfnąć z przejęcia?

Post Pn wrz 13, 2010 10:54 am

np. serwitor-piorunochron :D

Post Pn wrz 13, 2010 12:20 pm

Znowu wyręczanie się kimś/czymś.Mnie chodziło samowystarczalność,zwykłe techniki psychologiczne radzenia sobie ze stresem chyba tutaj nie wystarczą.Z tego co wiem terapeuci nie prowadzą spotkań dla okultystów :D

Klub AA:Cześć jestem Tobiasz,początkowo wywoływałem jednego byta na miesiąc ale wiecie jak to jest w grupie,ta presja kolegów:"No co,nie wywołasz?Boisz się?Matka się nie dowie" itp...(Wspieramy wspieraaamy :przytul: )
Dziś sam jestem bytem i jedyne czego naprawdę mi brak to...kolorowych jarmarków !!!

Powrót do OFF TOPIC