Co się stało?

Miejsce na rozmowy w tematach nie występujących gdzie indziej na forum, ale mimo to pasujących do niego.

Moderator: Kapelusznik

Sal

Alicja
Alicja

Post Wt gru 18, 2012 2:26 am

Co się stało?

Jakiś czas temu zaczęłam przygodę z duchowością, medytacja wychodziła mi coraz lepiej, zaczęłam się bardziej skupiać, świadome śnienie także po kilku miesiącach zdarzało się znacznie częściej, doświadczałam podróży szamańskich (na razie jestem początkująca), szukałam zwierzęcia mocy, ale każde zwierzę, które spotkałam albo szło za mną i się płoszyło, albo od razu uciekało... I nagle coś się stało, zaczęłam się strasznie blokować nie wiem dlaczego, nie wiem jak to powiedzieć, ale zaczęłam podświadomie bać się jakby zostać sama ze sobą w ciszy, nawet najzwyczajniejsza próba medytacji kończy się niepowodzeniem, nie mogę się skupić w ogóle, albo od razu usypiam, jakbym się przed tym zaczęła bronić, chociaż wcześniej tak nie było. Czym to może być spowodowane? Może mieć na to wpływ fakt, że niedawno przeprowadziłam się do innego domu (w którym mieszkałam jako dziecko)? Co na to poradzić?
Jeśli może mieć na to wpływ, jak już wspominałam, zmiana miejsca zamieszkania to powiedzcie może da się jakoś oczyścić to miejsce, może to z nim jest coś nie tak, nie ze mną?
"Here are things known, and there are things unknown, and in between are the doors..."

Żółwiciel
Żółwiciel

Post Śr gru 19, 2012 11:08 pm

Re: Co się stało?

Świat jest wielowarstwowy - ma warstwę realną, duchową, oniryczną oraz wiele innych warstw, na których można funkcjonować. Te warstwy przenikają i dopełniają się.
Ćwiczenia w warstwie duchowej wpływają na to jacy jesteśmy w świecie realnym. Świadome codzienne życie pozwala osiągnąć więcej w warstwie duchowej. Rozwijamy się i potrafimy lepiej żyć. Ale żeby rozwój był pełny musi być wszechstronny. Nie można być tylko duchowym, albo tylko realnym, nie można żyć w pojedynczych warstwach. Wszystko na siebie wpływa. Może to koniec pewnego etapu dla Ciebie. Może się zmieniłaś, widzisz więcej i musisz wykorzystać swoją wiedzę w rzeczywistości? Może musisz powalczyć z rzeczywistością, nabrać mocnego charakteru. Podjąć pewne trudne decyzje. Zdobyć w sobie odwagę i osiągnąć trudny cel. Odwaga to ważna cecha. Moim zdaniem musisz ją w sobie odkryć i za jakiś czas znów spróbować "pozostać sama ze sobą" i nie cofnąć się. Im więcej nad sobą pracujemy tym do głębszych traum w psychice możemy dojść. Trzeba mieć odwagę i siłę, żeby się z nimi zmierzyć i uleczyć je. Strach jest takim alarmem - "stop! to granicy której nie powinnam przekraczać. jeszcze nie teraz."

Sal

Alicja
Alicja

Post Cz gru 20, 2012 11:22 pm

Dziękuję Ci, może faktycznie w świecie realnym zbyt wiele spraw pozostawiłam nierozwiązanych.
"Here are things known, and there are things unknown, and in between are the doors..."

Żółwiciel
Żółwiciel

Post N gru 23, 2012 6:12 pm

Taka myśl mi przyszła, nie wiem, czy trafna, więc sprawdzam: A może w którejś z ostatnich medytacji, podróży natrafiłaś na obszar dla ciebie bardzo trudny, który cię przestraszył i boisz jeszcze się pójść dalej, nie jesteś na to gotowa, potrzebujesz czasu...? Może było to związane z twoim dzieciństwem, domem rodzinnym, a może dom symbolizuje tu przestrzeń wewnętrzną?
"Dwie drogi w żółtym lesie szły w dwie różne strony:
Żałując, że nie da się jechać dwiema naraz
I być jednym podróżnym, stałem zapatrzony
W głąb pierwszej z dróg, aż po jej zakręt oddalony,
Gdzie wzrok niknął w gęstych krzakach i konarach;
Potem ruszyłem drugą z nich nie mniej ciekawą,
Może wartą wyboru z tej jednej przyczyny,
Że rzadziej używana, zarastała trawą;
(...)" Robert Frost "Droga nie wybrana"

Powrót do OFF TOPIC