Zywe drewno

Ważne dopełnienie szamańskiego warsztatu. Dyskusje o możliwościach ich wykorzystania oraz ich użyteczności w pracy z duchami.

Moderator: Kapelusznik

Post Wt cze 03, 2008 2:17 pm

Zywe drewno

Sprawa dotyczy drewna i pozyskiwania surowca nazywanego zywym drewnem.
Zywe drewno od normalnego rozni sie tym, iz zawiera w sobie wciaz obecnego ducha drzewa - podobnie jak to jest np z koscmi. Takie drewno wiec jest o wiele silniesze nic zwykle, dodatkowo posiada wlasny byt
duchowy - co jest cenna cecha przydatna rpzy wyrobie roznego rodzaju artefaktow, jak chocby bebnow, rozdzek, run, amuletow etc.
Sposob zdobycia tego cudownego materialu ejst banalnie wrecz prosty i wymaga jedynie umiejetnosci komunikowania sie z drzewami i odrobiny intuicji.
Nalezy wiec udac sie do lasu w okresie gdy ksiezyca przybywa. Tam wybieramy drzewo z gatunku, ktore
nas interesuje. Drzewo powinno byc zdrowe i dosc duze. Im wieksze zreszta tym silniejszego ma ducha.
Nastepnie witamy sie z nim i prosimy je o kawalek drewna - np galaz etc. Wyjasniamy dokladnie cel w jakim bedzie uzyta, oraz prosimy by drzewo przelalo czesc swego ducha w wybrany fraglent po to, by moglo
sie uczyc zostajac naszym zestawem run czy rama do bebna. Tlumaczymy, ze dzieki temu samo bedzie moglo sie rozwinac i poznac nowe rzeczy.
Czekamy na odpowiedz. Jesli jest negatywna, dziekujemy i szukamy innego drzewa - jesli jest pozytywna obwiazujemy wybrana galaz (w miejscu, w ktorym bedziemy chcieli ja uciac) czerwona nitka. To jest
znak dla drzewa, ktory pozwala mu zauwazyc, ktora czesc zostanie odcieta i przelac odpowiednia ilosc wlasnego ducha w ten fragment.
Odchodzimy od drzewa i wracamy na to samo miejsce nie wczesniej niz przed uplywem 3 dni. Drzewa potrzebuja bowiem nieco czasu by przeniesc swoje sily duchowe. Nastepnie odcinamy galaz w miejscu zaznaczonym, starajac sie jak najmniej skaleczyc drzewo. Galaz taka bedzie posiadala czesc jego ducha, wiec traktujemy ją z szacunkiem.
Po odcieciu jej dziekujemy drzewu, mozna zakopac pod jego korzeniami jakas drobna monete jako symboliczną ofiarę

Gdy już wykonamy z galezi to co chcielismy zrobic, jej resztki można takze odniesc do drzewa i zakopac pod korzeniami. Podobnie czyni sie z narzedziem z zywego drewna ktore już nie jest potrzebne lub uleglo zniszczeniu. Pozwala to duchowi przyjac z powrotem oddzielona czesc siebie. W przypadku, gdy ciezko jest dotrzeć do niego, wystarczy przedmiot zakopac w ziemi.

Pan Gąsienica
Pan Gąsienica

Post Cz gru 10, 2009 10:11 pm

Zdarza się, że kiedy poprosi się o gałąź, a drzewo się zgodzi, to samo ją zrzuca, niczego nie trzeba odcinać. Tak otrzymałem żywo drewno, kiedy chciałem fajkę zrobić. Wtedy nic z tego nie wyszło, więc całe drewno odniosłem do lasu.

Innym razem chodząc po lesie coś mnie wezwało. Poszedłem za głosem i trafiłem na młodą,świerzo ściętą sosnę. Drzewo było jeszcze żywe ale już umierało. Duch drzewa wykorzystał mnie jako szalupę ratunkową. Mam ten kawałek drewna do tej pory, nie wiem co z nim zrobić.
Drzewo było młode, poza tym sosna chyba nigdy nie jest zbyt potężna duchem. Jednak to i tak najsilniejszy kawałek żywego drewna jaki kiedykolwiek otrzymałem.

Pan Gąsienica
Pan Gąsienica

Post Pt gru 11, 2009 2:58 am

to ciekawe... akurat dziś przechodziłem niedaleko leszczyny i naszła mnie myśl o rożce z leszczyny, przy czym od razu nasunęło się pytanie: jak zachować w odciętej części życie, które kojarzyło mi się z sokami żywicznymi...

I to mnie... no wiecie...

Przy nadarzającej się okazji wypróbuję... :)
odwaga, wytrwałość, uśmiech
Natężenie świadomości

Dżabersmok
Dżabersmok

Post Pt gru 11, 2009 3:06 am

Paye napisał(a):Mam ten kawałek drewna do tej pory, nie wiem co z nim zrobić.

Coś się z tym zrobi, skoro już jest. Może komuś innemu się trafi?
Mam kawałki drewna zawinięte w płótno od 7 lat bodajże. W tym roku wykorzystałem patyk, który też leżał kilka lat. Drewno nie zając. :D
...............Obrazek.................
„Wszystkie rzeczy pojawiają się w określonej kolejności czy też, inaczej mówiąc, płyną strumieniem. Zdając sobie z tego sprawę, wiemy, w jaki sposób przerwać procesy negatywne, a inicjować i wspierać pozytywne.” Tenzin Wangyal Rinpocze

Powrót do INSTRUMENTY MUZYCZNE I NARZĘDZIA PRACY