możdzierz i tłuczek

Ważne dopełnienie szamańskiego warsztatu. Dyskusje o możliwościach ich wykorzystania oraz ich użyteczności w pracy z duchami.

Moderator: Kapelusznik

Post N kwi 19, 2009 12:22 pm

możdzierz i tłuczek

Poleccie mi z czego mogłbym wykonac to niezbędne do pracy z ziołami narzędzie. Przymierzam się do wykonania go z gliny, ale jak to zrobic by glina nie ukruszała sie i jej cząstki nie wpadały pomiędzy zioła? A może jakies inne materiały?

Post N kwi 19, 2009 2:02 pm

Chyba trzeba kupic, w glinianym naczyniu nieczego na proszek nie zetrzesz (chyba ze to jakis rodzaj 'grubej' porcelany), dodatkowo trzeba go byloby wypalic, szkoda pracy . Poszukaj na targach starci ( allegro tez sie liczy :D ) ewentualnie popros ladnie ciocie, bacie, w jakims domu na pewno cos sie uchowało - jak bylo u mnie. Mozdziezy przeciez sie czesto nie uzywa, to dostaniesz w prezencie na imieniny, prezent celny i uzyteczny, kazdy chce takie rzeczy dostawac. : ]

Pan Gąsienica
Pan Gąsienica

Post Pn kwi 20, 2009 4:35 am

Mataus napisał(a):A może jakies inne materiały?

drewno ewentualnie aczkolwiek będą drzazgi ;)

Jako osoba siedząca nieco w temacie na pierwszy rzut polecam po prostu kupienie moździerza porcelanowego. Wydatek jakichś 50zł (zależnie od wielkości). Bywają tańsze na allegro.

Najlpiej jest mieć dwa moździerze - jeden do ucierania substancji silnie barwiących i drugi do reszty.

Sam mam porcelanowe o średnicy 13cm - wyniosłem z zajęć laboratoryjnych na studiach ;)
Wyniósłbym taki fajowski elektryczny ale był za ciężki niestety :>

Są jeszcze np. moździerze agatowe i granitowe - są drogie i w przypadku ziół raczej nieprzydatne.

Post Pn lip 05, 2010 10:55 pm

Re:

Gerich napisał(a):Są jeszcze np. moździerze agatowe i granitowe - są drogie i w przypadku ziół raczej nieprzydatne.

Na dodatek takie są bardzo ciężkie.

Powrót do INSTRUMENTY MUZYCZNE I NARZĘDZIA PRACY