Nauka we snie

Sny, które was zainspirowały, których nie rozumiecie, które zmieniły wasze życie.

Moderator: Kapelusznik

Marcowy Zając
Marcowy Zając

Post Pn mar 10, 2008 6:26 pm

Nauka we snie

Wspominaliscie gdzies kiedys o snach, w ktorych odbieracie jakies nauki... ja tez kilka razy mialam takie sny, ale zazwyczaj nauki pochodzily od konkretnych postaci "osobowych"... a dzis w nocy bylo inaczej :)

We snie wiedzialam ze znajduje sie poza swoim cialem fizycznym i wiedzialam ze to byl czas zeby wezwac duchy zywiolow bo mialy mnie czegos nauczyc. Chcialam zaczac od ducha wiatru, ale byl tam ktos jeszcze, chyba jakas kobieta, ktora w pewnym sensie mnie prowadzila i poradzila mi, abym zaczela od zywiolow spokojniejszych. Zaczelam wiec od zywiolu ziemii i wody, ale oczywiscie malo z tego pamietam... najwiecej pamietam z podrozy z duchem wiatru, ale tez nie pamietam samej "tresci" nauki tylko bardziej wrazenia jakie mi towarzyszyly. Pamietam ze gdy przywolalam ducha tego zywiolu, on mnie doslownie wchlonal w siebie, stopil sie ze mna i zabral mnie w podroz po zywiole ktorym sie opiekowal. Czulam sie niesamowicie lekko a przez cale moje cialo (astralne?) przeplywala jakas niesamowita energia... jakbym to ja sama byla wiatrem... czulam tez ogromna madrosc i boskosc tego ducha i pamietam ze "rece" same mi sie zlozyly w gest "namaste", tak jakbym chciala go pozdrowic i pokazac szacunek do tego, co mi przekaze.

Tylko ze gdybym miala opowiedziec czego sie nauczylam to bym nie umiala... po pierwsze nie bylo w tej nauce zadnych slow, a po drugie nie mam w glowie nawet konkretnej informacji ktora moglabym ubrac w swoje slowa. Tak to bywa z tymi irytujacymi snami w ktorych pobiera sie nauki a po przebudzeniu nic sie z nich nie pamieta :P

Ale sen niesamowity... juz dawno nie snilo mi sie nic takiego... :roll:
Deep into that darkness peering, long I stood there, wondering, fearing, doubting, dreaming dreams no mortal ever dared to dream before /Edgar Allan Poe/

Dżabersmok
Dżabersmok

Post Pn mar 10, 2008 7:42 pm

Tylko ze gdybym miala opowiedziec czego sie nauczylam to bym nie umiala... po pierwsze nie bylo w tej nauce zadnych slow, a po drugie nie mam w glowie nawet konkretnej informacji ktora moglabym ubrac w swoje slowa. Tak to bywa z tymi irytujacymi snami w ktorych pobiera sie nauki a po przebudzeniu nic sie z nich nie pamieta

W sumie też mnie to kiedyś zastanawiało, dlaczego najczęściej nie pamięta się treści takich nauk, lub w najlepszym razie nie da się ich przełożyć na język. Myślę, że to nieistotne. Sam sen ma charakter transformacyjny i jako taki spełnił swoją rolę. Ta zmiana już w tobie się dokonała (lub dokonuje, jeśli to dłuższy proces) a pamięć w tym przypadku jest zbyteczna.

Ile razy mi się zdarzyło obudzić nad ranem lub w nocy i mieć dziwne wrażenie, że coś sie ważnego wydarzyło, a ja nawet nie pamiętam, czy mi się w ogóle coś sniło.:P
...............Obrazek.................
„Wszystkie rzeczy pojawiają się w określonej kolejności czy też, inaczej mówiąc, płyną strumieniem. Zdając sobie z tego sprawę, wiemy, w jaki sposób przerwać procesy negatywne, a inicjować i wspierać pozytywne.” Tenzin Wangyal Rinpocze

Post Pn mar 10, 2008 9:48 pm

Tak, ja również zawsze uważałam, że takie sny mają znaczenie dla naszej podświadomości, my sami ... nie musimy o tym wiedzieć, a być może nawet nie jest to wskazane.

Mi często oprócz wrażenia, zostawał jakiś obraz, jeden, któego w ogóle nie mogłam zrozumieć, odczytać ani pojąć, albo jakieś słowa lub ich wrażenia.
Eh, zawsze wtedy pojawia się ciekawość... ale o co chodziło, troszeczkę niepokoju

Marcowy Zając
Marcowy Zając

Post Pn mar 17, 2008 7:25 pm

Dreamcatcher napisał(a): Sam sen ma charakter transformacyjny i jako taki spełnił swoją rolę. Ta zmiana już w tobie się dokonała (lub dokonuje, jeśli to dłuższy proces) a pamięć w tym przypadku jest zbyteczna.

Tak Dream, czuję że to dłuższy proces i bardzo odczuwam tę zmianę. Już jak się tutaj rejstrowałam to czułam że coś się zaczyna, dlatego nie wiedziałam co o sobie właściwie napisać... a teraz, z czasem, coraz więcej odczuwam i coraz więcej widzę zmian w sobie i na około siebie. Ciekawa jestem gdzie mnie to zaprowadzi ;)

Zmora napisał(a):Tak, ja również zawsze uważałam, że takie sny mają znaczenie dla naszej podświadomości, my sami ... nie musimy o tym wiedzieć, a być może nawet nie jest to wskazane.
(...)
Eh, zawsze wtedy pojawia się ciekawość... ale o co chodziło, troszeczkę niepokoju

No właśnie, mnie to zawsze męczy. Te sny są zazwyczaj takie niejasne... jak chcę je przełożyć na nasze ludzkie "rozumienie" to nijak nie potrafię, ale podświadomie czuję że miały swoje głębokie znaczenia i że na jakimś głębokim poziomie odebrałam je tak jak miałam odebrać.

Dzięki za Wasze komentarze :piwo:
Deep into that darkness peering, long I stood there, wondering, fearing, doubting, dreaming dreams no mortal ever dared to dream before /Edgar Allan Poe/

Post So cze 07, 2008 7:39 pm

Ja sama mam ostatnio dziwne sny, które trudno mi sobie wytłumaczyć, np. Kiedyś śniło mi się, że rozmawiam z duchem - miał postać jednej postaci z jakiegoś serialu animowanego. Normalnie z nim rozmawiałam i on pomagał mi gdy miałam jakiś problem, ale później podczas tego samego snu sniło mi się, że budzę się w środku nocy, a nade mną stoi jakaś postać w białym, lekko świecącym prześcieradle. Pózniej poczułam jakby to coś trzymało mnie za szyję i jakby próbowało udusić (poczułam przez sen, że robi mi się zimno), ale nagle poczułam bardzo dziwne uczucie - bardzo przyjemne, ciepłe, jakbym tym uczuciem się wypełniłam i nagle postać zotała odepchnięta i sen trwał dalej jakby na podstawie tego zdarzenia - spod psześcieradła wyskoczył jakiś duch i zaczął się wsciekać i przeklinać.

Post Wt cze 10, 2008 1:32 pm

Widac masz dobra wrazliwosc i sciagasz rozne byty. Bdw w snach sie dosc altwo lapie kontakt, nawet bez staran z anszje strony czesto. ;)

Powrót do CIEKAWE SNY