Jak działają generatory snów...

Sny, które was zainspirowały, których nie rozumiecie, które zmieniły wasze życie.

Moderator: Kapelusznik

Marcowy Zając
Marcowy Zając

Post Śr kwi 15, 2009 7:57 pm

Jak działają generatory snów...

Przez ostatni miesiąc czy dwa miałam spore problemy z zapamiętaniem swoich snów, nawet króciutkich fragmentów, a co dopiero całości. Irytowało mnie to, tym bardziej że akurat wtedy dość często pojawiałam się w snach znajomych, którzy co rusz odzywali się do mnie pisząc lub opowiadając mi o moich odwiedzinach w ich snach lub nawet czasem w sferze pogranicza, np zaraz po przebudzeniu. Ja tymczasem nie pamiętałam zupełnie nic, czasem zaledwie miałam gdzieś w tyle głowy świadomość czyjejś obecności, ale nie mogłam przywołać żadnych szczegółów. Momentami czułam się jakby w nocy film mi się urywał i podczas gdy szalałam w snach swoich znajomych, to sama po przebudzeniu nic z tego nie pamiętałam :?

Około dwóch tygodni temu w końcu udało mi się zapamiętać w miarę wyraźnie pierwszy od długiego czasu sen, zapamiętałam również dokładnie pewne "przebitki" (o których pisałam może w temacie Doświadczenia z Pogranicza). Żeby się jednak rozkręcić, postanowiłam skorzystać z generatorów snów, które niedawno dostałam w prezencie. Nagrania są dwa: jedno wykorzystuje odgłosy wilków wyjących do księżyca, a drugie jest bardziej neutralne - sama muzyka bez żadnych dźwięków sugerujących tematykę snu. Postanowiłam zacząć od tego neutralnego...

Przyśniło mi się, że byłam w jakiejś ekipie która prowadziła śledztwo w sprawie serii morderstw. W ekipie tej była też pewna dziewczyna, która pomagała nam rozwikłać zagadkę - we śnie miała twarz mojej znajomej z Irlandii, ale we śnie jej z tą znajomą nie utożsamiałam, również imię miała inne (nie pamiętam jakie, pamiętam tylko że zaczynało się chyba na literę "E"). Z ową dziewczyną wdałam się w jakiś pokręcony romans i dziwną relację, gdyż spotykałyśmy się tylko na seks, w dodatku był on dość ostry, przedmiotowy i raczej nie było w nim miejsca na jakiekolwiek czułości... Byłyśmy razem chyba w kilku miejscach gdzie zostali zabici ludzie, żeby zbadać pozostawione przez mordercę ślady.
Później dostałam jakieś dwa listy... nie pamiętam dokładnie o co z nimi chodziło, ale z tego co było w nich napisane i z papieru na którym zostały napisane wywnioskowałam, że morderczynią jest moja kochanka! Nie byłam jednak tego stuprocentowo pewna i potrzebowałam dowodu. Kiedy chciałam te listy pokazać reszcie ekipy i podzielić się z nimi moimi podejrzeniami, ona nagle wybiegła za mną i poprosiła naglącym tonem żebym gdzieś z nią poszła. Domyślałam się co się szykuje, widziałam że ona już podejrzewa że ja coś wiem i chce mnie w jakiś sposób unieszkodliwić, ale i ja potrzebowałam dowodu i chciałam mieć pewność. Powiedziałam więc reszcie, że mam dla nich informację, którą muszę jeszcze tylko potwierdzić i poszłam za swoją morderczą kochanką. Zaprowadziła mnie do jakiegoś magazynu, który wyglądał trochę jak jak garaż, a trochę jak podziemny parking. Spytałam się jej wprost czy to ona zabiła tych wszystkich ludzi, a ona powiedziała że tak i w tym samym momencie wyciągnęła jakiś sznur - ja miałam być następna. Ponieważ się tego spodziewałam i nie dałam się zaskoczyć, udało mi się obronić i nawet jakoś ją unieszkodliwić (znokautowałam ją używając do tego stojącego obok krzesła). Miałam już dowód i mogłam zawołać resztę, żeby się nią zajęli.
Generalnie pamiętam, że dziwne to wszystko było, bo nie wiedziałam do końca o co jej chodziło... nie miała żadnych konkretnych motywów, działała jak robot i wyglądało na to, że raczej przypadkowo. Nie potwierdziła mojej teorii na temat jej motywu... myślałam że może chodziło o mnie i zabijała tych ludzi przez zazdrość... a może po prostu nie chciała się przyznać dlaczego zabijała tych wszystkich ludzi, bo pamiętam że oni wszyscy przed śmiercią mieli jakiś bliższy kontakt ze mną. A z tego co zrozumiałam, ja miałam być ostatnia na jej liście...

Ogólnie atmosfera była dość ciemna i obskórna i w ogóle dziwny sen. Czy tak mają działać te generatory? Pakować cię w romas ze śmiercią? Tudzież generatory nie są niczemu winne, a ja mam po prostu sick mind :D A tak bardziej serio - ten sen całkiem nieźle wpasowuje się w obraz mojej podświadomości i moje ostatnie klimaty, z których jednak już powoli się otrząsam ;)

A wy korzystaliście kiedyś z podobnych urządzeń do pracy ze snami?
Jakieś ciekawe efekty?
Deep into that darkness peering, long I stood there, wondering, fearing, doubting, dreaming dreams no mortal ever dared to dream before /Edgar Allan Poe/

Mecenas Sztuki
Mecenas Sztuki

Post Śr kwi 15, 2009 8:44 pm

Nigdy nie korzystałem z tego typu rzeczy , ale chyba to wypróbuje. Jednakże twój sen przypomniał mi mój własny o podobnej tematyce. Klimat byl jak ze starego filmu dtektewistycznego a morderczynią okazała sie moja sewkretarka. Hmm.. poszukam w dzienniku , być może zapisałem tamten sen.. Jak znajde to dokleje ;)
Każdy jest, kowalem własnego losu

Mecenas Sztuki
Mecenas Sztuki

Post Śr kwi 15, 2009 8:52 pm

MAM:

Wp-rawdzie jesdt to skrócona wersja, bo nie zapisałem wtedy etgo dokładnie.
Jestem w jakims teatrze, jakas babka planuje morderstwo i mnie e nie wrabia. Ja wiem jak ona to zrobila ale nikt mi nie wierzy. Staje przed sadem. W czasie udowadniania mojej niewinnosci poznaje dziwnego zwierzaka pluszaka O_o w kasztalcie poduszki z takimi lapkami dookola i kaskiem hokeisty w srodku. W koncu on gdzies gubi ten kask i zaczyna wszystko wciagac w siebie. Ktos mi mowi, ze on musi cos wciagac , staram sie to wszystko uratowac wiec wkoncu wpadam na pomysl, by zatkac ten otwor jego ramionami. Udalo mi sie i jestem zadowolony. W sadzie udaje mi sie udowodnic niewinnosc i morderczyni zostaje zlapana.

Marcowy Zając
Marcowy Zając

Post Pn kwi 20, 2009 1:59 pm

noezb napisał(a):W czasie udowadniania mojej niewinnosci poznaje dziwnego zwierzaka pluszaka O_o w kasztalcie poduszki z takimi lapkami dookola i kaskiem hokeisty w srodku.

Rozwalil mnie ten fragment :D

noezb, a czy ta moredryczni zagrazala tez Tobie fizycznie (w sensie ze chciala Cie zabic), czy tylko chciala Cie wrobic? Bo u mnie ostatnio pojawiaja sie sny z moredcami, ktorzy najpierw wchodza ze mna w jakis kontakt, ale wiem ze ostatecznym ich celem jest mnie zabic. Dzis w nocy mialam cos podobnego, opisalam tutaj.
Deep into that darkness peering, long I stood there, wondering, fearing, doubting, dreaming dreams no mortal ever dared to dream before /Edgar Allan Poe/

Mecenas Sztuki
Mecenas Sztuki

Post Pn kwi 20, 2009 9:24 pm

Lilith napisał(a):Rozwalil mnie ten fragment

wyobraz sobie co ja czulem jak go zobaczylem xD

Lilith napisał(a):noezb, a czy ta moredryczni zagrazala tez Tobie fizycznie (w sensie ze chciala Cie zabic), czy tylko chciala Cie wrobic? Bo u mnie ostatnio pojawiaja sie sny z moredcami, ktorzy najpierw wchodza ze mna w jakis kontakt, ale wiem ze ostatecznym ich celem jest mnie zabic. Dzis w nocy mialam cos podobnego, opisalam tutaj.

Nie jestem pewien ale chyba chciala mnie tylko wrobic. Choc byla niebezpieczna.

Powrót do CIEKAWE SNY