Inna tradycja.

Sny, które was zainspirowały, których nie rozumiecie, które zmieniły wasze życie.

Moderator: Kapelusznik

Żółwiciel
Żółwiciel

Post Śr mar 14, 2012 1:39 am

Inna tradycja.

Po śnie sprzed kilku dni, postanowiłem się tu zarejestrować, licząc na poradę mądrych, a światłych szamanów. Serio, mam bardzo mieszane uczucia, nie umiem tu chyba postąpić na zasadzie - nie rozumiem, więc widocznie mam nie rozumieć.
Czasami sny są wyjątkowe, po prostu inaczej się je czuje. Przynajmniej u mnie. To jeden z takich snów.

Przyśniło mi się, że jestem w Azji, kilka wieków temu. Zostałem uczniem kobiety. Byłem z tego powodu bardzo dumny - miałem swoją mistrzynię. Niestety dwójce mężczyzn w krwisto-czerwonych szatach, możliwe że takich jak noszą buddyjscy mnisi, nie było w stanie tego znieść - że zostałem uczniem kobiety, kiedy powianiem był mieć mistrza mężczyznę. Jeden był wściekły, drugi mnie wyśmiewał. Pamiętam, że przedtem kiedy mi to powiedzieli, w czasie lub zaraz po byłem w jakimś basenie - wpadłem do niego lub ktoś mnie tam wrzucił. Wróciłem do mojej mistrzyni, powiedziała mi swoje imię i pokazała mi niesamowity materiał. Szarobłękitny jedwab jakby z masy perłowej. Ona sama też była ubrana w błękitny strój.

Problematyczne jest dla mnie to, że zupełnie nie zgłębiam wschodnich filozofii. Jest to dla mnie obca kultura, nie byłem, z chęcią bym odwiedził, ale... Ja po prostu nie czuję Pustki, Buddyzmu, Jogi itd. I wiem, że tak na prawdę sen nie jest buddyjski bo kobieta byłaby równa mężczyźnie, a mnich zachowywałby spokój. W każdym razie oni wyglądali jak mnisi, a imię kobiety okazuje się nazwą buddyjskiej sekty.
Mam własną ścieżkę. I nie ciągnie mnie do Orientu. Jednocześnie mam swojego rodzaju ranę, że nie spotkałem nigdy autorytetu, mentora. I tu nagle taki sen. Drogowskaz?

Kot z Cheshire
Kot z Cheshire

Post Śr mar 14, 2012 1:42 pm

Re: Inna tradycja.

I wiem, że tak na prawdę sen nie jest buddyjski bo kobieta byłaby równa mężczyźnie, a mnich zachowywałby spokój.

niestety, ta treść snu nie wyklucza motywu buddyjskiego. :(

jak będziesz chciał, mogę Ci opowiedzieć o ścieżkach tybetańskich, bonowskich i roli mistrza w nich.

Żółwiciel
Żółwiciel

Post Śr mar 14, 2012 11:09 pm

Za wiedzę zawsze jestem bardzo wdzięczny.

Kot z Cheshire
Kot z Cheshire

Post Pt mar 16, 2012 12:41 am

to raczej na gg.

Alicja
Alicja

Post Pn maja 14, 2012 6:43 pm

hejron stepowy napisał(a):Problematyczne jest dla mnie to, że zupełnie nie zgłębiam wschodnich filozofii. Jest to dla mnie obca kultura, nie byłem, z chęcią bym odwiedził, ale...

Czasami spotykają nas (rzeczy, wydarzenia, sny) nie te które chcemy tylko te których potrzebujemy.
Byc może jest coś w filozofiach wschodu czego potrzebujesz do samorozwoju lub po prostu dla poszerzenia horyzontów, myślę ze warto się nad tym zastanowić i przyjąć propozycje sonowiczanina, lub nie, to zawsze jest Twój wybór.

Żółwiciel
Żółwiciel

Post Śr maja 16, 2012 9:58 pm

Nie spodziewałem się, że ktoś wróci do tego wątku.

Sen ma swoją kontynuację w życiu.

Tydzień po tamtym śnie zauważyłem na czole, pomiędzy brwiami, dokładnie po środku, małą owalną "bliznę". Medycznie to nie jest blizna. To "coś" podobne do rys na dłoniach, tylko że tworzące pierścień. Pojawiło się znikąd, z żadnej rany i utrzymuję się do dziś. Nie dorabiam do tego ideologii. (Zmianę nowotworową również wykluczam.) W każdym razie nawet ja wiedziałem, że w tym miejscu wierzy się, że istnieje trzecie oko. Zacząłem podczytywać o czakrach, ale przede wszystkim zacząłem ćwiczyć z "energią". Moje pierwsze namacalne osiągnięcie - od jakiegoś czasu nie mam już zimnych stóp, co było moją stałą dolegliwością, niezależnie od pory roku. Wiem, że mało spektakularne i ciekawe, ale... Od czegoś się zaczyna.

Po drodze mój przyjaciel zaczął zgłębiać nauki Buddy, interesuje go właśnie Bon - przy okazji ja również zacząłem się edukować.

Obserwuję co się dzieje wokół mnie i ze mną, powoli zgłębiam wiedzę, czytam. I w zasadzie wiele rzeczy nie jest dla mnie nowym - Orient nie wydaje mi się już taki odległy, jak kiedyś.

Powrót do CIEKAWE SNY