Kybalion


Książki, artykuły i eseje, które czytaliście i polecacie.

Moderator: Kapelusznik

Post So sie 14, 2010 11:32 am

Kybalion

Boska magia - Doreen Virtue i

KYBALION
STUDIUM
HERMETYCZNEJ FILOZOFII
STAROŻYTNEGO EGIPTU
I GRECJI
AUTORSTWA
TRZECH WTAJEMNICZONYCH to te same książki?Co konkretnie w nich znajdę?Jakieś ćwiczenia czy tylko rozważania o kosmosie?

Post So sie 14, 2010 4:14 pm

Re: Kybalion

Tak się składa, że to moja biblia, dlatego może co nieco o niej powiedzieć. Tej pierwszej książki nie znam, ale po tytule raczej nie sądzę, by mówiły o tym samym. To nie są ot takie rozważania w Kybalionie, ale wzorują się na prawach uniwersalnych dotyczących schematu Wszechświata (i lekko ponad niego) pochodzących z nauk wielkiego mistrza Hermesa Trismegistosa. Autorzy na podstawie siedmiu praw wyciągają wnioski, którym po prostu nie można zaprzeczyć. Książka na prawdę otwiera oczy, potrafi dać wielką świadomość na temat porządku, ale to tylko podstawy: oni tylko wskazują drogę. Na podstawie tych siedmiu praw potem każdy sam bada strukturę Wszechświata dalej.

Zaznaczam: to nie jest zwykłe dumanie nad tym, czy to jest tak, czy inaczej. To są fakty, którym zaprzeczyć po prostu nie można.

Kybalion - tutaj sznurek do Kybalionu, w menu bocznym na dole jest opcja pobrania w formacie pdf.

Post So sie 14, 2010 4:49 pm

Re: Kybalion

Qoudaris napisał(a): Tej pierwszej książki nie znam, ale po tytule raczej nie sądzę, by mówiły o tym samym.Znalazłem taki opis:"Teraz w Boskiej Magii Doreen Virtue prezentuje przejrzyście zredagowaną wersję "Kybalionu" napisaną zrozumiałym, współczesnym językiem. Doreen opatrzyła ją swoimi komentarzami i praktycznym sugestiami bazującymi na jej własnych sukcesach w stosowaniu nauk Hermetystów przy uzdrawianiu i manifestacjach."

Czyli to samo ale z Polskiego na nasze przetłumaczone?Jeśli ktoś ma Boską Magię to niech skrobnie o niej parę słów albo wrzuci JPG kilku stron żeby się rozeznać i porównać obie książki.

Powrót do BIBLIOTEKA

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


cronŚnienie - rozwój - warsztaty

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO
Time : 0.059s | 14 Queries | GZIP : Off