Książki o runach z kartami

Książki, artykuły i eseje, które czytaliście i polecacie.

Moderator: Kapelusznik

Kot z Cheshire
Kot z Cheshire

Post Śr paź 19, 2011 1:35 pm

Książki o runach z kartami

Od dawna poszukuję dobrych książek o runach. Jestem przeciwniczką kart runicznych, bo uważam, że ludzie, którzy takowych używają (zamiast tabliczek) nie są w stanie zrozumieć do końca run. W takim razie czy warto w ogóle, przynajmniej w moim wypadku, brać pod uwagę książki do których karty są dołączone?
"A może... świat to wieczny mord?
Marzenia swe maluje krwią? "

Pan Gąsienica
Pan Gąsienica

Post Cz paź 20, 2011 12:40 am

Re: Książki o runach z kartami

Zgadzam się z Twoim zdaniem o kartach runicznych. Jeśli chodzi o książki o runach, to osobiście czytałem tylko jeden typowy podręcznik - wpominanego już dziś winnym temacie Warnecka.

I Tobie radze to samo - tzn nie koniecznie Warnecka, mam na myśli nie za dużo poradników. Dobrze jest przeczytać jeden czy dwa, ale w pracy z runami najważniejsze jest wypracowanie własnego systemu, intuicja i zrozumienie run. Poznanie kolejnej cudzej interpretacji utrudni Ci odkrycie własnej. Takie moje zdanie.

A co do podręczników z kartami, to w nich z reguły opisy są dostosowane właśnie do wersji karcianej - na forum była już dyskusja na temat różnic np w odwracalności kart i tabliczek. Reasumując, jeśli nie chcesz używać kart runicznych, to podręcznik do kart runicznych do niczego Ci się nie przyda. (In My Humble Opinion)

Kot z Cheshire
Kot z Cheshire

Post Cz paź 20, 2011 3:28 am

Dziękuję, Paye, a możesz polecić jakieś tytuły? Co sądzisz o "Ścieżki i bezdroża runiczne"? Fakt faktem z kartami, ale pozycja sama w sobie podobno dobra.
Warnecka już dawno przerobiłam ; p.
"A może... świat to wieczny mord?
Marzenia swe maluje krwią? "

Pan Gąsienica
Pan Gąsienica

Post Pt paź 21, 2011 12:41 am

"Ścieżek..." nie czytałem. Moim zdaniem najlepiej resztę wiedzy zebrac w praktyce + mitologia nordycka. Ale ile osób tyle teorii na ten temat, sama wybierz co jest dla Ciebie najlepsze.

Wiele zależy od strategii uczenia się. Ja lubię uczyć się w praktyce, ćwiczyć i eksperymentować. Ale jeśli Ty wolisz podstawy teoretyczne to ta ścieżka też może być dobra.

Moja wersja jest o tyle moim zdaniem lepsza, że jak już wypracujesz własny system możesz coś poczytać. Fajnie się widzi że doszło się do tych samych wniosków co inni przed Tobą :D

Szalony Kapelusznik
Szalony Kapelusznik

Pochwały: 1

Post Pt paź 21, 2011 11:19 am

Ksiażka "Ścieżki i bezdroża..." jest świetna, a jak komuś na kartach nie zależy (na marginesie pięknych) to można kupić na allegro bez kart za dużo mniej, czasem używaną ale co za różnica? Warto sięgnąc po tę pozycję bo to podstawa rzetelnej wiedzy runicznej bez tej otoczki ezo i bez ezoterycznych wymysłów na temat run
Gdziekolwiek bym nie dotarła, będę zawsze we właściwym miejscu i czasie przeznaczonym.

http://www.ezodar.blogspot.com/
http://www.ezodar.pl

Powrót do BIBLIOTEKA