Kosmiczna medytacja

Książki, artykuły i eseje, które czytaliście i polecacie.

Moderator: Kapelusznik

Marcowy Zając
Marcowy Zając

Post N gru 14, 2008 1:42 am

Kosmiczna medytacja

Nowa pozycja na polskim rynku, wydaje się bardzo interesująca... ciekawa jestem czy ktoś z was już ją dorwał w swoje łapki albo czytał w oryginale:

Michael Bertiaux "Kosmiczna medytacja"

Obrazek

W sercu wszystkich wewnętrznych stanów medytacyjnych można odnaleźć niezmiernie cudowne doświadczenie kreatywności i duchowej intuicji. Poprzez medytację każdy może nauczyć się przemieszczać, swobodnie i bez ograniczeń, między różnymi światami, rodzajami egzystencji i poziomami świadomości.

W Kosmicznej medytacji Michael Bertiaux, jeden z najbardziej wpływowych współczesnych okultystów, przedstawia unikalny system rozwoju duchowego, obejmujący niezwykle skuteczną metodę poszerzania świadomości za pośrednictwem kontaktu z duchami. Czytelnik tego niezwykłego grimuaru, należącego do tradycji gnostyckiego wudu, otrzymuje spójną teorię wszechświata, opisującą funkcjonujące w nim prawa i zamieszkujące go istoty, dzięki czemu może sprawnie się w nim poruszać i rozwijać świadomość poza zwykłe ograniczenia ludzkiego umysłu. W drodze od obserwacji umysłu aż do najwyższego urzeczywistnienia duchowego czeka go przeprawa przez kabalistyczną antymaterię Wszechświata B, wznoszenie się na oparach metafizycznego prawa okazjonalizmu, odkrywanie stanu Ciszy, kiedy to jego własna podświadomość przygotuje go do poznania Sekretu Wiecznego Bön, oraz inicjacja na szamana nadprzestrzeni. Jeśli posiada kota, zrozumie, że prawdopodobnie ten jest największym ekspertem medytacji, jakiego może znaleźć w pobliżu.

Źródło, dodatkowe informacje i możliwość zamówienia książki na tej stronce: Okultura

A tutaj "promocyjny" rozdział 11 w wersji pdf: 11. Kosmiczny epifenomenalizm, czyli budowanie umysłu w głębokiej medytacji
Deep into that darkness peering, long I stood there, wondering, fearing, doubting, dreaming dreams no mortal ever dared to dream before /Edgar Allan Poe/

ves

Post Pn lut 23, 2009 5:23 pm

Hej Lilith, miałem okazje czytać piracką wersję oryginału jakoś do polskiej nie dotarłem. Początek a właściwie ok 3/4 książki ładnie mi się komponowało w spójny prosty punkt widzenia i doświadczania rzeczywistości z pomocą duchów. Dla poszukiwaczy czy eksploratorów "modeli" pozycja w sam raz. Choć inne prace Michaela Bertiaux jakoś nie przemówiły do mnie. Choć fakt trzeba oddać bardzo dosłownie traktują kwestie mitów i magii :) vide odpędzenie "zło odchodzi, dobro przychodzi" - sens utrzymany słowa mogą się różnić.

Czytałaś może? Jak wrażenia? A może jakieś wnioski?

Post Pn lut 23, 2009 5:38 pm

Ja tą książkę mam, ale jeszcze nie przeczytałam - jak przeczytam to dam znać :]

Marcowy Zając
Marcowy Zając

Post Wt lut 24, 2009 1:13 pm

ves, dzieki za mini recenzje :ok:

Ja wlasnie jeszcze nie dorwalam tej ksiazki... jak narazie musze sie uporac z 10cioma innymi pozycjami zamowionymi niedawno z Allegro i dotyczacymi w mniejszym lub wiekszym stopniu planow "pozafizycznych"... od szamanskiej blondynki zaczynajac, a na szatanskiej czarownicy konczac :>

Mysle, ze ta akurat ksiazka z kilkoma innymi ktore ciezko mi stad zamowic, przybedzie do mnie za kilka miesiecy wraz z odwiedzinami znajomych z Polski... wtedy napisze cos wiecej :faja:

No i zjawa, ciekawam rowniez i Twoich wrazen ;)
Deep into that darkness peering, long I stood there, wondering, fearing, doubting, dreaming dreams no mortal ever dared to dream before /Edgar Allan Poe/

Post N mar 01, 2009 11:49 pm

ves napisał(a):Hej Lilith, miałem okazje czytać piracką wersję oryginału jakoś do polskiej nie dotarłem. Początek a właściwie ok 3/4 książki ładnie mi się komponowało w spójny prosty punkt widzenia i doświadczania rzeczywistości z pomocą duchów. Dla poszukiwaczy czy eksploratorów "modeli" pozycja w sam raz. Choć inne prace Michaela Bertiaux jakoś nie przemówiły do mnie. Choć fakt trzeba oddać bardzo dosłownie traktują kwestie mitów i magii :) vide odpędzenie "zło odchodzi, dobro przychodzi" - sens utrzymany słowa mogą się różnić.

Moim zdaniem to coś znacznie więcej niż "w sam raz dla eksploratorów modeli" - to ćwiczenie metamodelu :). Co do dosłownego traktowania mitów, myślę wprost odwrotnie, że ciężko o bardziej hermeneutyczne podejście do nich niż u Bertiaux.

Co do "zło odchodzi, dobro przychodzi" (inne słowa, ale sens utrzymany :) ) to.... czy nie dokładnie o to nam wszystkim chodzi?? :) potężna magia działa na najbardziej pierwotnych poziomach.

ves

Post Pn mar 02, 2009 6:58 pm

ablito napisał(a):Moim zdaniem to coś znacznie więcej niż "w sam raz dla eksploratorów modeli" - to ćwiczenie metamodelu Smile.

Czyli zgadzamy się co do metamodelu. :)

ablito napisał(a):Co do dosłownego traktowania mitów, myślę wprost odwrotnie, że ciężko o bardziej hermeneutyczne podejście do nich niż u Bertiaux.

Może opiszesz jak to widzisz? Myślę że mogłoby to wzbogacić temat.

Powrót do BIBLIOTEKA