Gnostyczne wudu - księga czarów

Książki, artykuły i eseje, które czytaliście i polecacie.

Moderator: Kapelusznik

ves

Post Śr lut 25, 2009 6:54 pm

Gnostyczne wudu - księga czarów

Dostałem informację że właśnie pojawiła się publikacja: Estera Ernshow, Gnostyczne Wudu Księga Czarów.

Informacja o tyle ciekawa że niedawno rozmawialiśmy o Kosmicznej Medytacji. Książka z informacji zamieszczonych na stronie wydaje się być interesująca. Autorka piszę wprost to jest bajka całe to wudu i astralne plemiona. Nie mniej inspiruje do bliższego zapoznania się z tą grą intelektualną. Zaskakuje fakt braku znajomości autorki i książki przez googla ;) Czyżby komuś udało się zostać Nie-Skatalogowanym?

Nie czytałem nic więcej poza udostępnionymi materiałami jednak zaskoczyło mnie proponowane podejście.

Jakie praktyczne efekty czy elementy dostrzegacie w swojej praktyce? Bo jak rozumiem praktykując poświęcacie mniejszą bądź większą ilość czasu na owe "astralne figle".

Post N mar 01, 2009 9:36 pm

Cześć Marcin,

Książkę tę, mającą w swoim pierwszym wydaniu oryginalny tytuł "Woo Doo Księga Czarów", położyłem na swojej półce z kuriozami chyba już z 6 lat temu. Zawsze traktowałem ją jak coś do poprawiania sobie humoru :tongue:=+;P . Jako, że wspomniałeś Kosmiczną Medytację, należy zaznaczyć, że "Księga czarów" nie ma nic wspólnego z gnostycznym wudu Michaela Bertiaux. Sporo ludzi głowi się, dlaczego wydawca tak a nie inaczej nazwał swoją książkę, tym bardziej, że tytuł ten zaklepało już 3 late temu wyd. Okultura, informując o nim w zapowiedziach. Są wypowiedzi, że to nieelegancki chwyt marketingowy. Sam wydawca jest zdziwiony, że ktoś mu coś zarzuca. Tym bardziej sprawa dziwna, że tytuł jest mylący - na zachodzie "gnostic voudon" od dawna (a w Polsce od niedawna) jednoznacznie kojarzy się z Michaelem Bertiaux. Ale cóż poradzić - czynią swawolę :).

Czy samą książkę można nazwać "grą intelektualną"? Wątpię, chyba, że na poziomie mało skomplikowanych puzzli. Dla mnie to raczej jedna z wielu "książek magicznych" o nieznanym autorze, prezentujących nikomu nie znany system, który do prawdziwego wudu, na którego temat niestety wciąć mało książek po polsku) nie dorasta i sprzedaje dość fałszywy jego obraz. Ale to tylko moja opinia.

ves

Post Pn mar 02, 2009 6:53 pm

Hej Brtek, nie czytałem jej w żadnym z wydań. Jednak jak na "starą" pozycje opisywany model jawno-kłamstwa czy tez gry intelektualnej - bo miałem na myśli to jak opisuje to autor w udostępnionych materiałach a nie materiał jako taki - uważam za ciekawy.

Co do nazwy ... wolę zostawić sprawę magicznym znakom (C), (R) i TM

Powrót do BIBLIOTEKA