Eragon

Książki, artykuły i eseje, które czytaliście i polecacie.

Moderator: Kapelusznik

Mecenas Sztuki
Mecenas Sztuki

Post N lip 06, 2008 10:44 pm

Eragon

Przeczytalem oba tomy i zauwazylem w tej ksiazce niezwykla wartosc dla kogos kto rozpoczyna prace nad rozwojem duchowym. Z checia podyskutuje jezeli ktos przeczytal te ksiazki i doszedl do podobnych wnioskow. Wspaniale nakreslona w niej jest przemiana Eragona. Mamy swietnie przedstawione jego przygotowanie do inicjacji i rozwoj wewnetrzny jaki przechodzi az wkoncu sama inicjacje. Zawarte sa w niej tez naprawde niezle porady tylko trzeba je znalezc ;) naprzyklad:

....- Mistrzu?
- Tak, Eragonie?
- Dlaczego musze znosic te tortury? Mogłbys uzyc magii, by wpoic mi wszystkie niezbedne umiejetnosci, uksztaltowac moje cialo, tak jak to robisz z drzewami i roslinami.
- Moglbym. Ale gdybym to zrobil, nie rozumialbys, jak zdobyles swe nowe cialo, nie pojmowalbys nowych umiejetnosci, nie umial ich zachowac. Nie istnieje droga na skroty, Eragonie.....

oczywiscie kazdy odbierze to na swoj wlasny sposob, ja jedynie staram sie ukazac ze wiele jest takich rzeczy ktorych wczesniej nie dostrzegalem , a teraz w miare uplywu mojego treningu zaczynam je zauwazac. Jest to szokujace i raduje mnie to bardzo, to tak jakby rzeczy otaczajace mnie dookola nabraly nowego wygladu/wydzwieku .
Każdy jest, kowalem własnego losu

Post Cz mar 19, 2009 7:45 pm

A mi się bardzo podobał moment z Elfką- Kowalką. Że mogłaby użyć magii, ale to zabiłoby przyjemność wykonywania tego, co kocha.
Mi też ta książka bardzo się pod takimi względami podobała. :)

Powrót do BIBLIOTEKA